Grahmat e fundit të ISIS, pamja e këtij xhihadisti flet vetë

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Ky është momenti i tensionuar kur, trupat kurde i kërkojnë një militanti të ISIS të dorëzohet, pasi kanë rrethuar një nga bazat xhihadiste në periferi të Mosulit.

Ata i kërkojnë atij të dalë me duart lart dhe të ngrejë bluzën, për të treguar se nuk mban eksploziv. Por, ajo që të bën vërtet përshtypje, është pamja e militantit. I pistë dhe me rroba të grisura, ai duket imazhi më i saktë i rënies së Shtetit Islamik.

Së fundi, ushtria irakiane dhe trupat kurde janë duke luftuar në periferi të Mosulit, ndërsa rrethi sa vjen dhe ngushtohet drejt qendrës së ISIS.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

7 komente në “Grahmat e fundit të ISIS, pamja e këtij xhihadisti flet vetë”

 1. Fuck says:

  Me me fund edhe TFGS1 u dorzua…nga aty I dergonte postimet te gazeta tema????, tani vetem motra e tij ka ngelur pa u dorezuar…??

 2. Anton Guri says:

  Fuck, me ke bëre të qesh me lot, hahaa. ???.
  Me ne fund doli nga biruca tfgs1.

 3. adri says:

  TFGS1 ESHTE I PAVDEKSEHM. AI RIKTHEHET SI VAMPIR

 4. Shpullari says:

  tgfs si i thone ne ambasadoristan: raportprogres apo progresraport?

 5. Shpullari says:

  tgfs si i thone ne ambasadoristan: raportprogres apo progresraport??

 6. aqifiprej bulqiza says:

  ky eshte ai ushtari undefined ose aqifi, nga bulqiza

 7. Jeronim de Rada says:

  Rrofte ushtria kurde!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *