Prangosen 4 të rinj, po përgatisnin një vrasje

policiaPolicia e Tiranës arrestoi 4 persona që dyshohet se po përgatisnin një vrasje. Ata janë:

1. Edmond Marku, 32 vjeç, banues në Durrës, i shpallur në kërkim nga Komisariati i Policisë Lezhë për Vjedhje.

2. Blindim Isa, 25 vjeç, banues në Kukës, i dënuar më parë për Vrasje me dashje.

3. Artur Shehu, 22 vjeç, banues në Tiranë, i dënuar më parë për “Prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike”

4. Klodjan Koca, 34 vjeç, banues në Fush-Kuqe.

Arrestimi i tyre u bë pasi në bashkëpunim me njëri-tjetrin, janë kapur në flagrancë duke përgatitur një silenciator, për ta montuar në pistoletën tip “Zastav”, të cilën e mbanin pa leje. Këtë armë po e përgatisnin për të kryer vrasjen e një shtetasi, për motive gjakmarrje (nuk jepen të dhëna mbi personin e shenjestruar për arsye hetimi dhe sigurie).

Arma e sipër cituar është gjetur në banesën e shtetasit Edmond Marku, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Prangosen 4 të rinj, po përgatisnin një vrasje”

 1. kacatorri nga kotorri says:

  po ky? 25 vjec dhe I denu me par per vrasje me dashje!!
  sipas ligjit ky duhet ta ket bo vrasjen kur ishte bebe 1 vjec!!!! dhe sapo qenka liru nga burgu

  1. vrasesi (qe nuk paguan as gjoben) says:

   kacatorri , ne shqiperi vrasja nuk perben krim , hyn tek shkeljet e qarkullimit rrugor denohesh max me gjobe. Po te mbjellesh “barishte” hyn ne krim dhe denohesh rende ,paraqet rrezikshmeri per shoqerine!!!!!!!!!!!!

 2. Palpithnoka says:

  Malok race muti

Lini një Përgjigje te Palpithnoka Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *