Trump ‘rikthehet’: Do ndërtoj murin dhe do largoj emigrantët!

trump-salute1Presidenti i sapozgjedhur amerikan Donald Trump në intervistën e parë pasi fitoi zgjedhjet presidenciale ka thënë se do të mbajë premtimin për të ndërtuar një mur në kufi me Meksikën dhe largimin e imigrantëve kriminelë.

Duke folur për “CBS”, Trump ka thënë se në disa pjesë të caktuara për mur do të krijojë gardh.

“Për disa pjesë të caktuara, muri është më i përshtatshëm. Jam shumë i mirë në këtë, quhet konstruktim, dhe në disa pjesë mund të jetë gardh”, ka thënë Trump, transmeton koha.net.

Gjatë fushatës së tij ndaj demokrates Hillary Clinton, Trumpi ka përsëritur vazhdimisht se do të detyrojë Meksikën të paguajë për murin, pjesë e planit të tij për të siguruar kufijtë dhe për të forcuar ligjin e imigracionit.

Trump ka folur edhe për premtimin e tij për largimin e imigrantëve duke thënë se do të largojë deri në tre milionë “kriminelë”.

“Ne do të largojmë njerëzit që janë kriminelë dhe që kanë të kaluar kriminale, anëtarë të bandave, narkotrafikantët ndoshta dy milionë – mund të jetë tre – do t’i largojmë nga shteti”, ka thënë ai.

Trump fitoi bindshëm zgjedhjet e 8 nëntorit duke mposhtur Hillary Clinton.

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Trump ‘rikthehet’: Do ndërtoj murin dhe do largoj emigrantët!”

 1. says:

  Ç’ të mbjellë do korr .Dhe kosova të bëjë mure me Serbinë

 2. adi says:

  Eshte rasti per te thene bile me te madhe
  Se Trump fitoi edhe voten popullore ne Amerike vec asaj elektorale.
  Me nja 900 mije vota me shume se hilarija.
  Dhe pikerisht mbajtja e premtimeve te tij tremb gjithe ata qe u investuan fuqishem kunder.

  1. akrepi says:

   adi ku pive vella
   gjyslyket i dashke nr 7 qeke sh keq nga trute e syte
   klinton deri tani eshte 2,3 mln vota para trapit e nuk dihet se sa do thellohet o qyq
   te fala trapit

  2. enter dibici Janulles says:

   Informohu mire se me vote popullore fitoi Hillary Klinton deri tani eshte 650 000 vota me shume .Trampi perfitoi nga ligji elektoral.

  3. Geri NYC says:

   Eshte e kundeta karrallojo. Dhe do vazhdoje te thellohet,se ne Kaliforini eshte numeru vetem 70%. Dhe ne Uashington 60%. Te dyja bastione te demokrateve.

   http://www.foxnews.com/politics/elections/2016/presidential-election-headquarters

 3. tfgs1 says:

  beqiri i baba mondit,shiiti Rrahimond ne USA bej gati sumen se Trump nuk ben shaka………………..allah uakbar!
  jashte hasanet nga Amerika………

 4. denis says:

  shume korrkte kriminelet te ikin ne vendin e tyre jo emigrantet e ndershem emigrantet kriminel

 5. mmoisiu says:

  tfgs1-fuck you and yours family !

 6. kacatorri nga kotorri says:

  perzej perzej! perzej kriminelat por do ndodhi pasandaj si me shtetin islamik te ISIS.
  edhe kriminelat,do mblidhen bashk diku jasht amerike dhe do ndertojn shtetin e tyre KRMN qe do I kalli daten gjith botes me krime masanej. do jet nji dicka si bicim Vatikan I krimit per besimtaret ne krim. Ashtu sic esht vatikani per te krishteret do jet shteti I quajtur Krimikan,per kriminelet.
  se,edhe ata njers jan kan shpirt. ceshtja nuk esht sesi me debu njerzsit prej botes njersore,ceshtja esht sesi me I debu ata prej krimit.
  se po I debove prej dynjollikut shtet krimine do ndertojn dhe hajde lufto kunder shtetit kriminel masanej,ku kryetar shteti dhe deputet e ministra te shtetit Krimikan do jen mafjozet italjan e rus,si dhe vende te nderuara ne parlament do ken edhe ata shqiptare. se ne shquhemi qe marrim pjes ne qeverit e shteteve te tjer. kujto ne perandorin osmane sa shiptare kishte ne qeveri apo edhe perandor romak. keshtuqe edhe president te Krimikanit shqiptar do kemi.

 7. hasan hyseni says:

  inshallah nuk e ka edhe me ne sunitet e arnautistanit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *