Agron Gjekmarkaj vazhdon manipulimin e “këshilltarit” të Trump: Rama dhe Donald Lu tani të dridhen, Meta do marrë drejtimin e së majtës

gjekmarkajAgron Gjekmarkaj, që pak ditë më parë këshillonte Lulzim Bashën të ishte vetvetja, duket se ka filluar të tregojë edhe ai vetveten.

Sot ka bërë një shkrim tek “Panorama” për fitoren e Donald Trump.

Në shkrim i referohet një deliranti që në mediat pranë PD-së u paraqit si këshilltari politik i Donald Trump, por që në fakt ishte një njeri anonim në SHBA, dhe vetëm me stafin e Trump që nuk kishte të bënte.

Gjekmarkaj duke përdorur këtë manipulim, thotë se Edi Rama duhet të dridhet tani, pasi Ambasada amerikane nuk do të mbajë më anën e tij dhe Meta do t’i marrë të majtën.

1- Roli korruptiv i Sorosit në Shqipëri do të marrë fund.

2- Jemi të informuar që keni drejtues të korruptuar.

3- Me Shqipërinë do të kemi marrëdhënie të afërta.

Qartësia e këshilltarit shkakton mjegull, pezëm dhe preokupim në kampin e Rilindjes si dhe rrëqethje në zyrën me flutura të Edi Ramës. Sorosi është mbështetësi i madh i Edi Ramës. Po drejtuesit kush janë? Kryedrejtuesi është Kryeministri. Mbetet enigmë nëse marrëdhënia e mirë do të vijojë me apo pa drejtuesit e korruptuar.

Në këtë “mort”, Ilir Meta nuk duket i mërzitur. Në bahçen e tij ka rënë shi. Ai e sheh aleatin “armik” në ditë të zezë dhe i hedh kripë mbi plagë pa iu dridhur qerpiku. Në një deklaratë së fundmi la të kuptohej se nuk ishte aspak dakord me qëndrimin e Ramës ndaj Trampit e as me qëndrimin kinse patriotik ndaj Greqisë. Ai pohoi duke nënvizuar rëndësinë e pakrahasueshme që ka aleanca jonë me SHBA-të.

Vendimin për vazhdimin, apo prishjen e koalicionit e bën tërkuzë për ta marrë atë në kushte force, sipas parimit “tu pa e tu ba”. Ai do t’i marrë gjithçka atij qoftë nëse rri, qoftë nëse ikën. Meta e di që me Amerikën nuk bëhet shaka, siç do të thoshte avokat Ngjela. Si zor që të ketë harruar pranverën e verën e këtij viti, ku presioni ndaj tij për Reformën në Drejtësi me inspirim të fortë sorosian nuk ka qenë i vogël sipas këshillës së Kryeministrit “shkoni e pyesni Lu”!

Për kanabisin, ndonëse me vonesë, Meta i nxori Manjanin, i cili jo vetëm e konfirmoi totalisht si problem, por i tha qit ushtrinë se na mori lumi, duke tentuar diferencimin dhe shkarkimin e barrës. Ndërkohë që fiton kohë, Ilir Meta nuk prehet por kalkulon. Në Athinë ua bëri të qartë komshinjve se partneri juaj majtas në Tiranë jam unë. Një përpjekje të tillë do ta bëjë edhe me amerikanët, ndonëse është partner në koalicion me një Kryeministër, që i vuri një njollë të madhe vendit në raport me SHBA-të.

Fitorja e Tramp sigurisht që ndikon në marrëdhëniet Rama-Meta. Madje, ajo do të kushtëzojë qëndrimin e Metës për ta vazhduar koalicionin me Edi Ramën me kushte të pamundura për këtë të fundit, ose duke dalë prej tij në mënyrë që Rama të mos e tërheqë edhe atë vetë në qerren e të padëshiruarve. Sjella e qeverisë së re të SHBA-ve pas janarit pritet ta komplikojë raportin mes dy bashkëkryetarëve.

Një gjë mund të thuhet me siguri! Edi Rama nuk mund të ndikojë më nëpërmjet Sorosit tek Ambasada Amerikane, as kundër opozitës e as kundër Metës. Tani, një gjë kuptohet me lehtësi, Rama nuk mund të përdorë më kartën amerikane si “carta bianca” kundër opozitës, Metës etj. Ai nuk është më “njeriu i tyre”! Nuk është çudi që kënga popullore “në ato maja rripa-rripa, herë ma hipe e herë ta hipa” të sintonizojë me bashkëkohësinë tonë politike.

Parashikimet thonë se ambasadori Lu do t’i kthehet së paku neutralitetit të tij fillestar. Ëndrra e Metës për të rimarrë të majtën, apo për t’ia kallur Ramës në kushte force, nuk duket thjesht ëndërr vere, ajo mund t’u rezistojë stinëve. Qëndrimi i Tramp i bën të dy të rrinë me dorë në zemër. Sido që të ndodhë, nuk mund të thuhet më që këtë koalicion qeverisës po e bekon Amerika”, shkruan ai, duke mos i bërë përshtypje fakti që është duke manipuluar një fakt, të cilin mund të vërtetosh fare mirë nëse hyn në internet.

REMOTE_ADDR:[]

61 komente në “Agron Gjekmarkaj vazhdon manipulimin e “këshilltarit” të Trump: Rama dhe Donald Lu tani të dridhen, Meta do marrë drejtimin e së majtës”

 1. Faro says:

  Kush ka durim te lexoj kete??????!!!!!!!!
  O Zot! Kush i sponsorizon keta tipa ?!

  1. Kujtim says:

   KY AGRON MYTAJ ESHTE NJE LLAPAQEN QE NUK E KA SHOKUN.KY SI SAL LUL BERISHA PLERRAT E SHQIPERISE

  2. Kujtim says:

   KY AGRON MYTAJ ESHTE NJE LLAPAQEN QE NUK E KA SHOKUN.KY SI SAL LUL BERISHA PLERRAT E SHQIPERISE………..Surat panxhari i kuq qe han looet

  3. Artan says:

   Sigurisht qe pas mbledhjes se gazetareve nga Berishovico-Bashistet keta langoj u udhezuan te shkruajne sa me shume genjeshtra per te manipuluar votuesit. Por pyetja qendron kush ka qene ne pushtet ne Shqiperi per 18 vjet dhe kush e ka lene Sorosin te shije ne leme? Sigurisht qe pergjigja eshte Berisha me te tijte. Atehere cfare mu..n kerkojne keta gazetaruce te Berishes? Ne lidhje me Meten keto jane gjepura! Meta ka qene dhe eshte socialist dhe natyrshem i takon te lidhet me te majten ne zgjedhje. LSI nuk mund te perbeje shumicen e votuesve. Prandaj gjithmone do te bashkepunoje me PS-ne. Te tjerat jane brockulla per diskutime ne kulisat e SHQUP-it.

  4. dymi says:

   Agron Gjokmarkaj bashke me Sa-lehin e Lulushen me kujton ujkun plak, pa takat e te shkalafitur qe ndjek pas dashin e lutet qe ishalla i bien koqet ne toke qe t’i haje ai( ujku i uritur e i shkalafitur pa fuqi.)

 2. tironc jo denbabaden says:

  gjon gjekmarkaj dje ka zbrit nga mali dhe i duket cdo amerikan qe mund te flase ke news 24 si keshilltar i trampit 🙂

 3. Dinamovit says:

  Po lereni te shkretin se fale PD eshte antar i AMA-s,pa keto shkrime e hedhin ne rruge. GJynah dhe ky do e haje nje cape buke.

 4. pro says:

  ..ju kam pare edhe ne TV me shprese..,por perveç artikulimeve standarte qe jane shpikur qe ne kohen dru me pre,te tjerat jane sajesa te rregulluara, pa fryme, ilegjitime…..Kujt i gezohesh..fjaleve?..apo politikave imagjinare?…neqoftese do te kete kaos..ti dhe ata qe mbron nuk do te jeni me te mbrojtur…apo mendon se apokalipsi do ju lere veçant..Prit te dalin planet e nje zhvillimi te ri politik..jashte standartit,apo me standarte te duhura..te shohim si do analizohen situatat,po shkelet ne rruge te panjohura dhe mendoj {sipas atyre qe kuptoj },se politikane bastarde ,te korruptuar nuk do te jene nen ombrellen e tij..thone e ç’nuk thone ..po ti mos u gezo shume ,sikur e ke te familjes..apo ç’plane ben per te majten dhe harron se opozita eshte tretur…precipitimet jane te padukshme…shih..,ose fol qarte..mos u be tellall i don kishotit…nuk me intereson qe luan tris me kokat e politikes…por je duke harruar se ka nje popull qe i ka ngelur fija e kashtes per shpetim…ne dreq sorosi me te bijte.. dhe delirantet qe sdine çthone..

 5. santiago says:

  ky eshte kokra e malokut

  1. Aleksander says:

   Kokrra ,thuhet kokrra e malokut ,dhe per kete i shtohet edhe nje R tjeter(nuk jane teper sado qe ti shtosh) kokrrrrrrrrra e INJORANTIT e malokut !-Malesoret e respektuar te me falin !

 6. nord.al says:

  Ku- ku ne dore te kujt ka rene gazetarija.

 7. Eltoni says:

  o gjeke po konkuron me qim peken ksh ben lecca culo me shume o servil,or gjek ti hiqesh inteletua-analist apo ku ta di me une se patiote nuk jini juve joooo o servile barkthate,ore perse nu flet per bllokimin e reformes ne drejtesi ti o mbeturine qe kini bllokuar vetingun,pse te dridhet RAMA perse nuk ka lyer duart me gjak shqiptari sic ka bere saliu+lyli qe mbrohet nga gjin gjoni-dedja+llalla me RAPORTE MJEKESORE+PROCEDURA,boll me ore me ndyresira nga lloj e lloj…

 8. Ilia says:

  Pika 3:
  Me Shqiperine do te kemi marredhenie te aferta — Mos ka thene me Lul Bashen do te kemi marredhenie te aferta dhe do ta konsiderojme si vlla :-P. Si nuk doli nje malok per te qene more aman???

 9. Albania says:

  Nga keta shpellare me tituj vetem idjotesira mund te presesh dhe asgje me teper…..je dru me pre o gjekmarkaj ,nje cop hajvani qe i qane hallin kaloresit pse i varen kembet.shyqyr qe ke lindur ne Shqiperi o idjot se te kishe lindur diku tjeter dhe wc nuk do ti besonin ty.

 10. Timi says:

  Nuk dua të jem kritik për çdo gjë, ama që ky malok nuk lexohet duhet ti thotë dikush. Komplet idiot.

 11. maximus says:

  o ZOT, sa i paafte eshke ky baca i malsise, ky dhe qim peka bejne dyshen me te mire se kush e ka gjuhen me te gjate, ketyre te dy u ngeli gjuha perjashta sa nga saliu e sa nga basha, ptuuuuuuu race e qelbur ,

 12. Moni says:

  He, Gjekmarkaj. Ata qe i falin kuroren e vendit te tyre nje shteti te huaj, cfare quhen? Sigurisht tradhetare.
  Ja keta jane Gjekmarkajt. Here te shitur tek venedikasit, pastaj tek turqit, me vone tek serbet, me 1939 i falen kuroren e Skanderbegut, perandorit italian. Vetem me Enverin nuk ju eci, se ky i cilesoi me emri e vertete. Tradhetare. Keshtu lindin, s’kane faj.

  1. LORA says:

   Respekt Moni,per saktesine e komentit tuaj.

 13. timo says:

  Një KARAFIL PD-ist ka filluar lulëzimin me një gëzim të pa përshkruar. Po i them këtij karafili, akoma gonxhe, një të vertetë ka në këtë mes: LSI do të forcohet në sgjedhjet e ardhëshme dhe kalon në vend të dytë se, forcë e parë do të jetë PS padyshim( fshati që duket nuk do kallauz) ndërsa PD e tretë në qoftë se, për sa kohë ka mbetur, ndëron qëndrim përndryshe, shkon për lesh siç thotë zonja Jozefinë. Por sido që të ndodhe, unë mendoj, në pozitë do të jet PS. LSI në opozitë dhe PD do të përfundojë në OJQ. E di pse or zotni i këngës PARTIZANE? Sepse versioni modern i asaj kënge sot nuk ka rimë , këndohet si prozë poetike: Ato maja ripa- ripa nJe herë ma hipe pa mbarim kam për ta hipur.

 14. alphade says:

  Thjeshte nje kar-gomar ! Ky fatkeq mendon dhe i mat gjerat me
  kutin malokar dhe me sa duket kete e ka pare bota dhe ky vetem
  ka bere sehir. E kam degjuar disa here intervistat e ketij xhihadi
  pervec perrallave qe tregon plaku Mere ne parlament nuk ka asgje
  origjinale dhe kjo me cudit se si drejtuesit e emisioneve ne Top,Klan,
  etj. dhe na e paraqisin kete si anal-ist, qe si analist as qe e ka idene,
  eshte thjeshte nje slloganist,idem si berishovicet,bashicet ,bylyket,paloqet,
  apo Ai bumcja qe nuk i pushon gjirizi i ujrave te zeza qe vec diarrese reto-
  rike s’ka asnje llogjike.

 15. shqip says:

  vene nga vene , po prape bien ne genin e tyre. gdhe tere jeten. mendojne se ne shqiperi popullata eshte ajo qe mori enveri ne 44en. te them te drejten e lexova shkrimin thjesht per kuriozitet. mendova se edhe ” dru me pre” ne fund te fundit mund te evolojne. po e pash qe ne rreshtat e pare qe isha gabim. ky lloj gjedhi nuk u benkerka. te mendosh tani nje si ky qe tiranen e ka pare per here te pare ndoshta pas moshes 20 vjeç. behet garant idioti se si do proçedoj administrata amerikane. dhe me e dhmbshmja eshte se ky projekton se kush do hypi e kush do zbresi. ne fakt per te vetmen gje qe bie dakort me kete shpellarin, eshte kur flet per maja e per rripa. duket qe i ka rrahur shume majat e shpellat nga vjen. me te tille rama mund ta beje gjumin rehat edhe per nja dy legjislatura te tjera. per çfare duhet te beje fushate rama? ja e bejne keta , me mire s’ka. te shtosh ketu edhe shkullakun, bejten e andon, ti fusesh edhe nje garnitur alla lubonja + zheji, dhe behen nje makineri e vertete votash per edi ramen. eshte i vetmi vend shqiperia, ku gazetucet e ketij profili dru me pre , gezohen qe meta ka miq ne athine. apo qe lu-ja ” i poshter”, s’do tu beje me rreshtore shqupasve. madje ekzaltohen kur interesi kombetar u bie ndesh miqve te saliut. te te them gomar, kam frike se fyej nje kafshe pune e te urte mbi te gjitha. mund te mbash tjetren, shpellar i lindur, e taleban i konvertuar.

 16. Nave Na says:

  Sheqerja
  Lirija
  Doktor MORTJA
  Gita
  Xeni
  Desara
  Vjollca Vokshi
  Karmina
  Sudja
  Gjallica
  Valbona Vokshi
  Sinan Hoxha
  Artjola Toska
  Bujar Qamili
  Lek Plepi
  Agim Doci
  Tritan Shehu
  Flamur Noka
  Jozi
  Lek Plepi
  Cimi i Pekajve
  Agron Gjekmarkaj
  Janullatos
  Ciljeta
  Greta Koci
  Xikja
  Cufo&bubi kacurrel
  Eduard Halimi
  Fatos Lubonja
  Me Nave Na fitojne te tane!
  Ulu mor ti nejun!
  T’qita prej leckash jashte!
  Goja ham shpina dam!
  E bame Shkoder loqen si Venecjan!
  Me Na fitojne te tane!
  Ta bajme Shqipnine si Kandahari!

 17. Andi says:

  Sipas shume gjasave ky zoteria nuk do te kandidohet per deputet nga Basha dhe merreni me mend se si do ta ktheje faqen ky pasandaj duke share me rrenje e me dege Bashen e sorollopin e tij 😀 😀 😀

 18. informator says:

  Paska humbur per komedian .

 19. Perpjekje padyshim e deshtuar, pasi behet ne deshperim e siper.
  Mos u lodh kot! Edhe ti e di shume mire se edhe 20 Trampa me ardhe politika e USA nuk ndryshon ne rrapprt me shqiperine
  Keto perpjekje ju i beni me qellim qe, te krijoni nje mendim ne popull se Edi Ramen nuk e do Trampi dhe qellimi i dyte eshte te shkruhet sa me shume per kete fakt, se hlbete mund ta degjoje zhurmen edhe presidenti i Amerikes dhe ndoshta ndikojet prej tyre. Jeni mjerane.
  Ne mungese te plote te alternatives, ju stisni lloj lloj situatash edhe anti shqiptare vetem per pushtet. Keshtu doni ju me fitue? Harrojeni! Me kete menyre dhe ne kete forme nuk keni asnje shans. Jane perpjekje te varfera. I thua vetes edhe pedagog. Turp sinqerisht shume turp

 20. Fatosi-kosove says:

  Z.Agron te pakten per hir te emrit qe mbane mos bjer ne te njejten grope septike si çim peka,pasi nga i gjithe shkrimi yt nuk ka ndonje “shpikje” tuajen se pse Rama nuk qenka vetevtje kurse luli e ti 100% vetja!!!
  Nuk dua ta mbroje Ramen as ta sulmoi meten,as ty as lulin,por nje gje dihet se deri me sot Rama nuk eshte i zhytur ne krimet e lulit,nese nuk i di ose per hir te se nesermes qe ti andrron te jeshe dikush-vetja nje nga ministrat qe sdo te uroja apsi per te qene “neser” minister duhet ti deshmosh lulit se je vrases,je proserb ose progrek,ndaj te lutem shume kerko krimet elulit dhe mendo vetem nje minute si 100% vetja dhe thuaj publikisht nese do ishe i kenaqur te varrosje vllezer,prind apo edhe femije nga familja jote,larg qofte kete sta dua ty e as nje shqiptari mbi toke,por nje intelektual si ti ti krahasoj punet e Rames me kriemt e lulit sepse ste ka bere diku te madh mendoj se eshte turp,per me shume kujto sali berishen,Remzi Hoxhen,Trebicken,Haklajt,Xhindin,Gerdecin,21 janarin,por edhe azemin e Gramos Pashkon dhe vetem ateher njeriu qofte edhe “anaist” do te bente zgjedhjen e duhur.

 21. Pedro i ri says:

  edhe ky don Pershesh

 22. Moni says:

  … Edhe ky si gjithe verioret, qe historikisht kurre nuk kane punuar per te miren e Shqiperise por vec e kane mashtruar, tradhetuar, vjedhur, shkaterruar etj etj.

 23. E po kjo pune! says:

  shihi surrane si ketij si pekes dhe te hapet barku nga inteligjenca pdhiste. Mire se kane te drejte te pjerdhin nga goja por c’ne me lazem media u jep hapesire se keta vetem per satire jane. Nuk kemi ndonje Hosteni si dikur se do ishin te lezetcem keta tipa.

 24. Time Machine says:

  Ky qe nga surrati duket qe eshte komplet BOLE.

 25. corape kuqi says:

  Cfare injorance e frikshme. Habitesh kur i lexon

 26. Pallatet Agimi says:

  Tema, me kete sy shkruar ben nje marifet. Sot nr me i madh i klikimeve meret me botime idjotesira e me idjote. Ky, pike se pari mban kupen dhe e dyta ky kok hanxhar ti haj m… Cim Pekes.

 27. tonini says:

  O trampist,qe je trap eshte lehtesisht e verifikushme qe ne momentin e pare qe dikujt i jepet mundesia te kontaktoje me ju si ne mediat vizive ashtu dhe ne ato te shkruara,po nje te drejte e ke,se duke patur parasysh se formacini i p.d,ne zgjedhjet e ardheshme do te behet i ri,dikushdo te kete mesuar qe te luftosh fort sot qe te ta~ fusin~emrin ne liste ,neser,pak rendesi nese te vjen rradha ty,per te tjerat as nuk ja vlen te dikutosh perto

 28. tonini says:

  O trampist,qe je trap eshte lehtesisht e verifikushme qe ne momentin e pare qe dikujt i jepet mundesia te kontaktoje me ju si ne mediat vizive ashtu dhe ne ato te shkruara,po nje te drejte e ke,se duke patur parasysh se formacini i p.d,ne zgjedhjet e ardheshme do te behet i ri,dikushdo te kete mesuar qe te luftosh fort sot qe te ta~ fusin~emrin ne liste ,neser,pak rendesi nese te vjen rradha ty,per te tjerat as nuk ja vlen te dikutosh per to.

 29. Bajoneta says:

  Llogaritni qe ky mbahet per intelektual.Rama do ikij kur te doje Rama dhe jo kelyshat e sali qenit qe jane DRU ME PRE.Deri me 2021 ketu e keni ose mesohuni ose vrisni veten.100 hereme mire me Ramen sesa me klanin e sali qenit.

 30. M. E says:

  aq i ditur qenka edhe ne fushen e folklorit, sa kenget revolucionare i tipizoka si folklor…te qifte kina nenen o Pd, c far trapash, stimulon…

 31. GRAMOZ says:

  KY SHKRIM I GJEKMARKAJ ME DUKET PAK FSHATARESK PROVINCIAL ,POLITIKA AMERIKANE KA NJE STRATEGJI AFATGJATE ,PER SHQIPERINE DO TE KETE NDRYSHIME SERIOZE NE KORIGJIMIN E PADREJTESIVE TE VITIT 1913 NGA KONFERENCA E AMBASADOREVE NE LONDER NUK MAR PERSIPER TE MBROJ EDI RAMEN ,POR ESHTE E VERTETE SE AI KA BERE REFORMA TE THELLA DHE JANE DY ANTIPODE DONALD TRAMP NE AMERIKE DHE EDI RAMA NE SHQIPERI QE KANE KUNDRESHTARE SEPSE I THONE TE VERTETAT NE SY ..AMERIKA ISHTE NE NJE NGERC GJEOPOLITIK BOTEROR PER ARSYE TE RUSISE TE PUTINIT ME NDERHYRJEN NE UKRAHINE DHE SIRI DHE REFUGJATET NE EVROPE ,POE EDHE SHQIPERIA ISHTE NE NJE NGERC PER ARSYE TE REFORMAVE SI AJO REFORMA NE DREJTESI KU GJYQTARE DHE PROKURORE KANE SHITUR DHE BLERE DREJTESI KETA JANE INDENTIKE SI TERORISTET E ISIS..

 32. Zhozituta says:

  A maloki i lales

 33. Ali pazari says:

  Te dale nje njeri dhe te ma hedhe poshte po nuk qe ky SHVEJKU i ringjallur dhe qe i ben temena toger LUL..KA…SHIT.

 34. Lal Prenga says:

  Qeveria e Rames eshte shume mbrapa ne shume objektiva dhe te thjeshta!
  Personalisht, asnje te mire prej qeverise Rama megjithese ne nje shtet normal duhej te ishte e kunderta!
  Por njemije vjet me Ramen ne pushtet se me talebanet e PD te cilet vetem shqiptare nuk jane!
  Mjaft te shihni listat me anetaret apo simpatizantet e tyre dhe llogaria del fare thjesht!
  Vete jam verior por aspak krenar dhe komplet pa shprese kur lexon Qim Peka, Gjekmarkaj, Agim Doci, Frrok Cupa, Joza, Flamur Noka!
  Vete nuk njoh as nuk di per asnje personalitet verior qe te dale hapur kunder mullah Saleh Berisha, kunder politikes greke, etj etj!
  Madje sfidoj kedo taleban te Na thote nje njeri normal qe eshte me Doktor Mortjen e me Xenin!

 35. bregdetari antikonformist says:

  Autori i ketij shkrimi, gjoja profesor,eshtethjesht njenul.Nje njeri qe hedh ne eter jo thjesht thashetheme,por enderime qe i sheh me sy hapur per shkak te nje inati te paarsyeshem qe ka me ramen.

 36. RAJAN says:

  Malok i pallogjikshem, inatci , i paafte dhe i keq. Ky tipi duhet te vije me vize ne Tirane.

 37. Semanjaku says:

  Ky lloj historiani dalngadal po kalon ne skizofreni.A ka ndonje njeri te zote qe te gjitha keto qe jane shkruar ketu tja dergoje ne faqen e tije te internetit qe ti lexoje se mbase kupton se sa i vlene lekura.

 38. Berti says:

  Ky po qe eshte trapi i trampit

 39. Bena says:

  O maloku i ndyre te them nje gje,me Ramen nuk fiton dot as sali qeni as Iliri me 200 surrate. Mos u lodhni kot

 40. Emiljano says:

  Edhe ky shoku pershesh ha ke kazani

 41. Gaspri says:

  Vetem dy here kam lexue shkrime nga ky fyelli, por gjithnje kam lexuue komentet qe bejne lexuesit ndaj shkrimeve te tij.
  Dihet kush asht, nga vjen e nga kerkon te kullosi tash e mbrapa, por dua ti them ketij fatkeqi: ” sot kam lexue 41 komente more dreqmarkaj. Si more burre nuk te nxihet ftyra asnje fije, kur te gjith 41 komentuesit te poshterojne, te fyejne, te tallin, te shpotisin dhe ti nuk nxjerr ndonje konkluzion nga kjo?”.
  Ti je qytetar i lire te shkruash cfar te duesh, por a e ke vue re qe gjithsahere ke shkarravite ndonje dicka, ti ke marre vleresime negative bile urrejtje, sepse shkrimet tua jane tere shpifje, ngatrresa, kerkon te fyesh me pa te drejte ata qe ti nuk i don. Si mundet ti, nje njeri i zbritur nga stanet e dhive, te marresh penen te shpifesh e te thuash aq shume genjeshtra per nje intelektual te shquem si Edi Rama, me nje prejardhje brilante qytetare dhe intelektuale dhe qe ka mbas vedi 70 perqind te shqiptareve dhe si Kryeministri me i mire qe ka pase ndonjehere SWhqiperia dhe ma me reputacion ne arenen nderkombetare?
  Ti i meriton te gjitha keto vleresime negative qe bahen mbas teje.
  Natyrisht komentuesit qe si duket te njohin si paren e kuqe vleresojne qe ti po i ban hyzmetin ndonje grade andej nga ShQUP-i. Shko tek ShQUPI por shko si njeri, perpiqu te formohesh si intelektual dhe te besh analiza te sakta e te vlefshme. Por jo, ti nuk i ben dot keto, ty te terheq geni e nuk mund te bajsh veprime te mira e ne sherbim te kombit. Dardha bie nen dardhe.
  Ka me ta pa hajrin edhe Lul Basha se kush je ti.
  Me rrypa si puna e jote Edi Rama rri edhe 100 vjet ne pushtet.

 42. Manti says:

  Ky gjeka i markajve, zheji e nje takem ana-istesh te tjere te oborit te saliut kane marre persiper si mision qe te tarallisin mendjen e shqiptareve me skena dhe aksione politike haluçinacionesh qe egzistojne ne te vertete ne koken e bersishes qe si i myturi kerkon shpetim. Nga ana tjeter si ne boten e fabulave rrine dhe rrisjellin historine e koqeve te dashit qe dhelpra nga pas i ndiqte me dite me shpresen se nje dite ato do te binin. Te gjitha keto jane te denja per skenaret e filmave hollivudian me te cilin familja e saliut ngjizi nje film si ai i Qente e luftes.

 43. ALBAN DEGA says:

  MOS E MERRNI SERIOZISHT NJE TRAP QE NUK ESHTE SERIOZ ME VETVETEN SI AGRON GJEMARKAJ

 44. ermal Gjoni says:

  Kete njerez nuk mund te bashkohen kurre rreth flamurit dhe te forcojme shqiperine. Keta bashkohen vetem me veten e tyre me nje çifteli ne dore duke i kenduar “trimerise” me falni “tradhetise”. Vetem diktaturat mund ti beje njerez keta dallkauk. Jane akoma me mentalitetin e vilajeteve ( ja u ka bere te qarte i madhi R.Qosja). Duan qe te kene ne krye nje nga veriu edhe te shese pjese nga trojet ton sic beri Zogu dhe Berisha. Jetojne akoma ne sistemin fisnor (tribale). Populli ja dha voten sales se donte Demokrci dhe ai e beri Shqiperine “rrushe e kumbulla” nje anarshi totale ne gjithe drejtimet vetem te ishte mbret i Shqiperise. Nuk me harrohet 97. Nje tmerr i vertete, nje shkaterrim total i gjthe ekonomise se vendit, dhe nje kriminalitet ne shkallen me te larte qe nuk kishte ndodhur asnjeher dhe ne kohen e perandorise Osmane. Kete duan ne krye keta shpellare? Keta jane shpellaret. Popull jeni vigjilente (Julis Fuçik nga burgu i nazizmit leshoi keto klithma duke pritur fundin e e tij). Kurr mos zgjidhni udheheqes nga shpellat, zgjidhni njerez te qyteteruar qe jane te pakten deri ne kater breza qytetare.
  Emigranti USA

 45. Emigranti SHBA. says:

  Ky gjekmortja, mbeti duke ngrene M..t perdite. Ne vend te unitetit mbjelle percarje. ne vend te dashurise , ndjell e mbjell urejtje. Zoti Mero keta soje llapaqnesh, zagare e kelyshe te sali satanase, sduam tua dejojme emrin , pale tu botosh shkrime e analiza. Ky zagare e ka tjeterkund vendin. Populli thote shifi turine dhe veri kusine. Ne shqiptaro amerikanet qe jetojme prej me shume se 20 vj=itesh ketu ne SHBA, ndjekim me mire se ky zuzare, qendrimin e Amerikes, ne pergjithesi dhe ne vecanti, ndaje vendit tone. Jo vetem, qe ska per te ndryshuar sagje, pore , kushdo qe te jete ne krye te shtetit shqiptare, dote jete i mirepritur ne SHBA,, keshtu qe as kryeministrit Rama dhe ase ambasadorit Donald Lu, jo vetem qe sy hyne gjembe ne kembe, pore dote vazhdojne, te punojne edhe ne te ardhmen e presidences te zotit Donalt Trump, si deri me sote edhe ne te ardhmen, me mire, per forcimin e metejshem te mardhenjeve dhe bashkepunimin midise vendit tone dhe SHBA.

 46. SYPESHKAQENI says:

  ju maloket qekur u ulet nga shpellat u bete kafshe kur te bini ne breg te detit do beheni bageti si delet e shqupit

 47. pika says:

  Amami more njerez mos e perdorni kete fjalen “malok” sepse edhe Lilua nga Skrapari e ka thene se jam nga mali, “malsor” se na u bene dy gjysma Nje……

  1. Po , Po says:

   Zoti @Pika . Me sa kuptoj une , fjala “malok”, nuk iu drejtohet
   Verioreve , por njerezve primitive, gjysme te ger, pa kulture
   dhe pa sens kombetar , qofshin keta ne Veri , apo Juge te
   Shqiperise , ne Tropoje , Shkoder , Kosove , apo ne Skrapar ,
   Korce, a Lebri ! Ndaj , ne se ndokush nga shqiptaret e
   Veriut te Shqiperise ndihet i fyer, i kerkojme falje te thelle
   dhe e ftojme qe fjalen “malok” ta kuptoje e interpretoje
   sic po e themi ketu ,

 48. Alban says:

  Dmth gazetar analist.nuk e di ca funksioni kryen ky vk po qenka kokrra e idiotit

 49. alphade says:

  Nuk di pse e marrin per anal- ist kete koqe gomari ?! Ky eshte thjeshte
  nje fanatik salist i pakorigjueshem ! Nje don Kishot i vertete qe boten e
  Saliut mbrapsht ta ktheje dhe me ushten e oksiduar te Saliut ta mbertheje.

 50. mirditori says:

  PD- ja ka ikur per lesh.Qershori e zhduk fare kete si parti , qe ne fakt duhet te ishte harruar qysh ne vitet 90-te. Nuk di me k e per ke do lehin keta gjeket e peket pastaje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *