“Çelja e negociatave me Shqipërinë u bë për arsye rajonale”: Aldo çfarë thua!!!

bumciAldo Bumçi, njeriu që bëri betejë në Bruksel kundër Shqipërisë, deklaroi se atëherë se për Shqipërinë nuk u çel asnjë negociatë.

Por sot ka ndryshuar mendje.

Aldua ka thënë për Ora News se negociatat për Shqipërinë janë çelur.

Vetëm se, sipas tij, negociatat janë çelur për arsye rajonale.

“Situata e brendshme nuk e ndihmon Shqipërinë. E kanë ndihmuar arsyet rajonale dhe kjo është lehtësisht e lexueshme. Tre vite më parë, e ka marrë Serbia, vendi që ka shkaktuar luftëra në Ballkan.

Mali i Zi ka hapur dhe mbyllur kapituj. Pesë vite më parë i ka hapur Maqedonia dhe është bllokuar për shkak të vetos greke.

Kemi Kosovën që nuk u i është dhënë liberalizimi i vizave. Mbetet getoja e Evropës, për turpin e Evropës sepse kaq po aq shqiptarë sa janë në Evropë. Në këtë situatë nuk mundej që të mos jepte një mesazh për rajonin. Maqedonia është në krizë politike. Nuk zhvillon zgjedhje prej një viti.

Në Mal të Zi kemi një qeveri të brishtë. Ndërhyrja e drejtpërdrejtë e Rusisë për të penguar integrimin. Për të mos i lënë shqiptarët të veçuar në rajon, Komisioni ka bërë një propozim me kusht”, ka thënë Aldua.

Ça t’i thuash këtij njeriu!

Është aq qesharak, sa atë që thotë sot, e mohon nesër!

REMOTE_ADDR:[]

20 komente në ““Çelja e negociatave me Shqipërinë u bë për arsye rajonale”: Aldo çfarë thua!!!”

 1. Kujtim says:

  SI NUK KANE TURP KETA FYTYRA TE QELBURA TE DALIN E TE FLASIN. KETA JANE NJERES TE NEVERITUR. O ZOT I MATH PSE I LE NE TOK KETA NJERES TE CPIFUR.

  1. Anxhelo says:

   More rrugac e tradhetar! Do te ngelet ne biografi qe tradhetove vendin tend ne Bruksel. E ke stampe e vule per gjithe jeten dhe brezat qe do te vine. Majlinda Bregu e nderoj veten duke votuar pro negociatave me Be-ne. Grua e zgjuar! Nuk pranoj te damkosej tradhetare e kombit si ty more legen dhe funderrine dhe gangsteret e tjere Islami, Pollo, Bylykbashi dhe Halimi . Keta jane tradhetaret e kombit qe duhen peshtyre ne fytyre. Damka e tradhetarit per jete. Medemek do te thote qe qeveria nuk ka bere asgje por ishte thjesht nje veprim politik. BE-ja nuk ja u hapi juve negociatat dhe as ju konsideroj per te kredituar statusin e kandidates per ne BE per Shqiperine sepse qeveria kriminele e Berishes shkaterroj imazhin e Shqiperise si brenda edhe jashte vendit. Sigurisht qe i sherbeu greko-sllaveve me perkushtim dhe tradheti. Juve nuk bete gje tjeter vecse e vazhduat kete tradheti.

 2. Kujtim says:

  SI NUK KANE TURP KETA FYTYRA TE QELBURA TE DALIN E TE FLASIN. KETA JANE NJERES TE NEVERITUR. O ZOT I MATH PSE I LE NE TOK KETA NJERES TE CPIFUR.O TEMA TE PAKTEN MOS NXIRNI FYTYRAT E KETYRE

 3. Kujtim says:

  SI NUK KANE TURP KETA FYTYRA TE QELBURA TE DALIN E TE FLASIN. KETA JANE NJERES TE NEVERITUR. O ZOT I MATH PSE I LE NE TOK KETA NJERES TE CPIFUR.O TEMA TE PAKTEN MOS NXIRNI FYTYRAT E KETYRE……

 4. Endri says:

  Gjynah, kte thon qe e rref gruaja qyqarin. Mos I bini ne qafe se ky qe nga çerja duket bole.

  1. Kujtim says:

   Aldo Hunde Cibuku. Gruaja le ta rrai po mir tja presi koqet fare

 5. artiles says:

  Na thuaj njehere o Aldo Pordha …. a u gezove apo u thidherove qe u hjapen negociatat?

 6. Beno says:

  Ik mor kok tul sa te jet jeta kurr ju ne qeveri me mir me kto shkerdhatat se me ju supershkerdhatat e kalbur mashtrusa.

 7. nord.al says:

  Jo Aldua por Aldoja.

 8. Emiljano says:

  Persheshin ke kazani ha dhe ky shoku,tradhtar i shqiprise

 9. Kola says:

  Mos ua vini re percartjen. Ka kohe qe i kane zene ethet se do paguhen poshtersite qe i bene Shqiperise. Kurre me te tille force fashiste ne parlamentin shqiptar.

 10. Ortopedi says:

  Sa bukur e ke thene Beno,me mire me keto shk……se sa ju supershke….!
  Ama une them me mire pa te dy keto raca.Le te dalin djem te tjere nga
  populli qe i dhimbeset vatani…Te tille ka plot ne Shqiperi dhe jashte
  saj,porse duhet te nxiten prej nesh,dmth prej popullit te thjeshte.Le
  tu bejme thirrje qe te marrin ne duar fatet e vendit njerezit e ndershem e te shkolluar,
  se po e mbajne peng te poshterit dhe gjysemanalfabetet. T’i nxisim kontigjentin
  e te mireve, njerezve te popullit qe te mos sorollaten, por te reagojne e te futen
  ne politike me ide te reja e mbi te gjitha me perkushtim e veprim atdhetar. Ndryshe
  do te lengojme pergjithnje…

 11. sali says:

  Poshte tradhetari i Shqiperise Aldo Bumcja.

 12. Futja kot says:

  Ky eshte nje koqe kandari por pa koqe. Trap o teri qe nuk ka dy gram tru. O zot ku jemi katandisur. Mendoni te na perfaqesoje Aldo kari. Ke tu ka vajtur puna.

 13. Simedegjoni says:

  Aldo Bumci eshte KA…R me ZILE,sikurse Sala me banden

 14. KRYEZEZA - FAQEZEZA MONIKA says:

  ti je ba si koqet e bab dulit o manjak shqupi more idiot more kafshe
  ja u futi edi edhe njehere po ju gamis mamitat ty edhe bashes dhe malokut
  te vuçidolit turp moj hale te vije

 15. Emiljano says:

  Si ka mundsi qe ky lloj me demek politikan te jete kaq kunder interesit shqipris lejohet te bej pjese akoma ne politike. Ne cdo vend tjeter te evropes ky pislluk nuk lejohej te vinte mbrapa ne vendin e lindjes.

 16. personali says:

  kush po e can bythen per vendin tani mendojne per interesin e vet si te shpetojne bythen e vet

 17. Fatosi-kosove says:

  E kalova naten para TV-s duke u terrorizuar nga fjelimet e bumqit,i cili pa fije turpi thot s te gjitha krimet qe i ka-ne bere ai dhe PD jane bere per interesa te Rames!!!
  Keshtu thot ai pasi mbrone te gjitha kriemt nga ish qeveria,vrasjet,drogen,lazaratin dhe te gjithe ata qe kane bere krime ne pushtetin e tyre,kurse fajeson Ramen pse “shkaterroi ” lazaratin,duke e degjuar thash me vete si ka mundesi qe shqipatret te ndihen te perfaqesuar me bumqin,fazlliqin,e vrases tjer qe fatmiresisht jane futur ne kopen e PD-s, vetem krimineli i ban thirrje shtetit vrases siq ban sali berisha kur thirir greqine te shkoi ne strazburg per detin apo tre pushtoje shqiperine,njejte tha edhe bumqi mbrem dhe para ca ditesh ne keshillin europian ku doli hapur kunder hapjes se negociatave per statusin,prandaj çfar te themi per kriminel te tille,pos e paqin veten ne qafe.

Lini një Përgjigje te Anxhelo Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *