FOTOT/ 71 persona arrestohen për protesta të dhunshme kundër Donald Trump

71 persona kanë përfunduar në prangat e policisë së Portland, pasi akuzohen se kanë bërë veprime të dhunshme dhe nuk iu janë bindur urdhrave të policisë, ndërsa protestonin kundër zgjedhjes së Donald Trump, president.

Edhe pse Trump ka katër ditë që është zgjedhur president, protestat kundër tij vijojnë në disa shtete të Amerikës.

Për këtë arsye, policia në disa raste është detyruar të përdorë edhe gaz lotësjellës dhe tymuese.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-18-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-18.jpg","attachment_id":"581793"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-7-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-7-1.jpg","attachment_id":"581792"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-6-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-6-1.jpg","attachment_id":"581791"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-5-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-5-1.jpg","attachment_id":"581790"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-4-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-4-1.jpg","attachment_id":"581789"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-3-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-3-1.jpg","attachment_id":"581788"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-1-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-1-1.jpg","attachment_id":"581786"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-2-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-2-1.jpg","attachment_id":"581787"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-8-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-8-1.jpg","attachment_id":"581794"}]

2 komente në “FOTOT/ 71 persona arrestohen për protesta të dhunshme kundër Donald Trump”

  1. toni says:

    He mo po tani a do e quani Ameriken ” the regime”, “we support the opposition for reforms”….. Ku eshte US Embassy in US? Se kur i bejne shtetet e tjera keto arrestime quhen anti-demokratike apo jo?

  2. Mark ramy uk scotland irland says:

    Sa demokraci paska ne amerike. Kjo eshte demokraci

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *