Historitë e dhimbshme, nxënëset serbe shesin trupin për 10 euro dhe një palë xhinse!

serbeVarfëria dhe papunësia në jug të Serbisë po i bënë njerëzit të gjenden në mënyra të ndryshme. Për këtë mjerim ekonomik flet trendi i prostitutave të mitura, që bëjnë seks madje për 10 euro.

Një numër i madh i tyre, daljen nga varfëria e kërkojnë tek të ardhurat e lehta. Njëra prej tyre është P. F. nga Vranja, e cila me ndihmën e prindërve dhe miqve arriti të dal nga ferri i prostitucionit.

Aktualisht ajo është duke kaluar në trajtimin për varësinë ndaj drogës. Në këtë botë të e vrazhdë thuhet se e kanë futur shoqet e shkollës. “Kanë parë se jam e dëshpëruar, pa asnjë metelik, me xhinse të arnuara, me xhaketë të vjetër të nënës. Dinin gjithçka për mua dhe më joshën”, thotë ajo për Kurir, transmeton Telegrafi.

Vajzën shoqet e dërguan me taksi në Preshevë. Atje thuhet të ketë pasur marrëdhënie me një djalë të ri shqiptar, për çka ka fituar 30 euro dhe një xhinse të reja. Ajo u kthye shumë e lumtur në shtëpi.

Por, P.F. është vetëm një nga shumë vajza që në këtë mënyrë përpiqen të fitojnë para.

“Ka pasur bastisje, tentime për t’i kapur ato në Preshevë. Janë thirrur prindërit dhe kishte situata të vështira. Ata nuk mund të besonin se fjala është për vajzat e tyre. Ato nuk shkonin në shkollë me javë, ndërsa profesorët janë të interesuar që vetëm të sjellin arsyetimet”, thotë burimi i Kuririt.

A., një mik i të miturës P. F., tregoi atë që ai dinte në lidhje me aktivitetet e shoqeve të tij.

“I tha shoqes se një ditë pas shkolle ishte në një shtëpi, dhe se 20 nga to kanë kaluar një javë aty. Janë droguar, askush nuk e dinte kush ishte me kë, kush hyn e kush del. Tipi kryesor kontrollonte gjithçka.

Prindërit zhdukjen e saj e lajmëruan në polici, por nuk e gjetën. U kthye vet, gati gjysmë e vdekur. Vajzat nga prindërit me shkathtësi kanë fshehur mungesat”, thotë ai.

Burimet policore thonë se prostitutat e mitura rekrutohen në shumë qytete, por kryesisht në Vranje, sepse ky qytet është në udhëkryqet kryesore për në Kosovë, Maqedoni dhe Bullgari.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Historitë e dhimbshme, nxënëset serbe shesin trupin për 10 euro dhe një palë xhinse!”

 1. lek dukagjini e ka fajin says:

  Edhe Prostituta dhe Marrin dhe Droge dhe Vajza te mitura? cbehet keshtu mo ikem perlesh

 2. Jatroi i bythes te papa Tfgs 1 says:

  Mire mo mire keto se e bejne alla insançe, po greket qe e bejne alla hajvançe. E shqyen bythen fare per ca evro

  1. zz says:

   Nuk e gjen gje b…greke eshte shkerdhyer gjithe jetes nga turqit shqiptaret dhe tani europianet ku eshte problemi mban shume b…greke

 3. A_B says:

  Ka varferi gjithandej neper Serbi, jo vetem ne Vranje.
  Kur isha ne Beograd para dy vitesh, tek Reception i Hotelit fshehurazi me ofruan dy vajza(si yje ishin) per vetem 150€ per dy dite(24h), nuk pranova se ishin nen 18 vjece te dyja, nuk i duhet se te bejne edhe kurthe edhe e ha kot pastaj. Sinqerisht u tundova por llogjikova me Kokën lart, jo me Kokën poshte. Hotel Slavija quhet,eshte mbushur me prostituta te mitura, por kini kujdes. Me kane thene që në Janinë jane nënë e bijë (të tfgs1 sigurisht) që bejne 69, sharrë, BJ etj. Nuk ja vlen se nuk e shijon sepse u eshte bere Shpellë

 4. Ilir i paster. says:

  Servia eshte shteti me rritjen ekonomike me te vogel ne europe.

  Eshte vend qe ka mbi 50,000 prostituta serve ne Serbi dhe con mbi 20,000 prostituta serbe per 10 euro ne Kosove e FYROM por plot kurva serbe ka edhe ne Shqiperi.

  Ka popullsine me te vjeter ne europe dhe e vetmja gje qe ben eshte komente online kunder shqiptareve dhe con kurva serbe tek shqiptaret, asgje tjeter.

 5. Arjon says:

  Servia eshte shteti me rritjen ekonomike me te vogel ne europe.

  Eshte vend qe ka mbi 50,000 prostituta serve ne Serbi dhe con mbi 20,000 prostituta serbe per 10 euro ne Kosove e FYROM por plot kurva serbe ka edhe ne Shqiperi.

  Ka popullsine me te vjeter ne europe dhe e vetmja gje qe ben eshte komente online kunder shqiptareve dhe con kurva serbe tek shqiptaret, asgje tjeter.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *