Lirohen shoferët e MPJ që u ndaluan në Greqi për librat shqip

greqiDy shoferët e Ministrisë së Jashtme të Shqipërisë, që u ndaluan më herët nga policia greke në Janinë pasi po transportonin libra në gjuhën shqipe, janë lënë të lirë.

Lajmi i lënies së tyre të lirë konfirmohet nga Ministria e Jashtme. Më herët vetë autoritetet greke njoftuan arrestimin.

Dy shoferët, të identifikuar si Altin Tafa dhe Agim Asllani, u ndaluan për një kontroll në brendësi të kufirit grek, në aksin që lidh Kakavijën me Athinën. Ata u akuzuan për shpërndarje të materialeve propagandistike.

Burime lokale i thanë Top Channel se materialet që po transportoheshin prej dy të ndaluarve nuk ishin të vulosura dhe rrjedhimisht nuk konsideroheshin pako diplomatike.

Gjithashtu, këto materiale nuk kishin asnjë dokument shoqërues të Ministrisë së Jashtme shqiptare, ndaj, sipas palës greke, konsiderohet kundërvajtje.

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Lirohen shoferët e MPJ që u ndaluan në Greqi për librat shqip”

 1. Albani says:

  Shume mire kane bere.
  Si ka mundesi qe te mos kene dokumente shoqeruese.
  Ketu flitet per korrupsion.
  Grekeve u lumte qe e bene punen e tyre nga e cila duhet te mesojne tanet,sepse nga Shqiperia del dhe hyn cdo gje pa kontroll.
  Turp.

  1. the Punisher says:

   Hahahaha….nqs une kaloj kufirin , ta zeme me nja 50 abetare, 40 libra me vjersha si edhe me ditarin e p.dhit te sat´ome o Alban, vetekuptohet pa dokumenta shoqeruese se ato merren tek p.dhi i motres tende sa vjet burg ha une?

   1. Theatrical says:

    haaaaahaaaaaahaaaaaahaaaaaa……lere ç’ meresh beqirin e anastasit

 2. sit .back. _and_ relaks says:

  spinunin e vrau milua. e more vesh o ditmir, tani pastroje ate ministri nga halete greke qe raportojne cdo gje ne athine.

 3. Ulu e relaksohu says:

  Relaksohe trurin mire e pastaj shkruaj o koqe. Po ku i shpie mushka ata qe transportojne, materiale te pa paketuara, i gjithe faji eshte i MPJse po dhe i shoferave, zAgim Asllani eshte i vjeter aty ne mpj dhe i di shum mire regullat. Ca ti pastroj ditmiri? ai eshte pis per vete o relaks.

 4. himarjoti says:

  Ketu ka gisht spiuni i felliqur Vangjel Dule

 5. dinjiteti says:

  A E KUPTONI O SHQIPTARE SA FRIKE NA KANE GREKET,LIBRA THONE PO INTERNETI,,MUND TE GJES ÇDO LLOJ LIBRI hajde shtet plehre hajdePUN MALAQIAS,,PUN GREKESH,,,,RRAÇA E MUTIT

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *