Mërgim Mavraj sulmon Izraelin: U bë poshtërsi me ne, ta gjejnë të keqen diku tjetër, jot e shqiptarët

tifozeMërgim Mavraj, që ishte shprehur edhe para ndeshjes me Izraelin kundër masave të rrepta të sigurisë, pavarësisht kërcënimeve për akte terroriste, ka reaguar sërish i revoltuar sot.

Ai thotë se ajo që ndodhi ishte poshtërsi dhe Izraeli nuk duhet ta kërkojë të keqen tek shqiptarët, por diku tjetër.

“Sa e sa marrëzi, sa e sa poshtërsi janë bërë në dëm të së gjorës Shqipëri!

Por a duhet thënë STOP? A duhet të abuzojnë të tjerët me mikpritjen tonë?

Një vend nuk e bën të madh numri i banorëve, por karakteri, zemra, dëshira e krenaria e atij popullit!

Ne kemi tradita, e këtë e tregon qartë historia e kombit tonë! Ne nuk duhet ti hedhim asnjëherë poshtë njerëzit tanë, tifozët tanë, gjakun tonë vetëm se “siguria” e tjetrit është në “rrezik”!

A kishte rrezik më të madhe ndaj nesh në Serbi?! A kishte poshtërim më të madh se përçarja e frika që futën tek tifozët tanë dy ditë më parë kundërshtarët?! Nuk besoj se ka ndonjë qe mendon se shkaktar i atij “boshlliku” që u krijua në stadium ishte shiu, por paniku i hapur kot së koti.

Futbolli duhet të japë mesazh paqeje, e jo të krijojë panik, stres e përçarje. Unë nuk e ndjej veten aspak mirë kur krijohen situata të tilla! Tifozët tanë e duan këtë vend, e duan këtë kombëtare e ndaj duhet ta shijojnë siç duhet, të paktën në shtëpinë e tyre! Tjerët, le ta “gjejnë” të keqen diku tjetër, jo tek Shqiptarët”, shkruan mbrojtësi i Kombëtares, që në ndeshjen ndaj Izraelit nuk ishte në formën e tij më të mirë.

REMOTE_ADDR:[]

17 komente në “Mërgim Mavraj sulmon Izraelin: U bë poshtërsi me ne, ta gjejnë të keqen diku tjetër, jot e shqiptarët”

 1. Uns says:

  Largoje islamin nga Shqipëria, nuk është e joa si fe. Konfliktet vëllazërore mes cifutesh e arabesh nuk jan pune e jona. Rrofte shqiperia e shqiptareve.

 2. Toni says:

  Ne parim je ne rregull ti por nje pyetje lind spontanisht. Cpune ke ti sunit shqipfoles me Shqiperine !?

 3. Dorin says:

  Po ata shoket e tu qe donin tu viinin bombat………idiot.

 4. sala says:

  posi more karafil Muxhahedin..nuk ke byth te lozesh dhe ja hedh fajin israeiliteve ,nuk ta kishte fajin boshlliku i stadiumit por ju qe jeni te vdekur ,kur hyn ne fushe duhet ti japesh besim dhe kurajo vetes dhe te tjereve ,dhe mos prit nga allu jot te japi force se nuk existon

 5. niko says:

  Ky mavraj nje islamik i poshter eshte me gjithe shpirtin e tij islamik

 6. Agrong says:

  More qenef islamik, taqiftizraeli mamin ngoj…..

  Plus krejt puntort e tabrikes se birres Peja , taqifshin gojen e flliqt te muslimanit….more musliman.

 7. AGIM ANASTASI says:

  FAKTET FLASIN NDRYSHE O Z, MAVRAJ. TE KEQEH ATA VET E GJETEN MIDIS NESH. TERORISTE QE PERGATITESHIN PER SULM TE DHUNSHEN NDAJ PARFAQESUESES IZRAELITE. KJO ESHTE TEPER E RENDE PER NE SHQIPTARET QE JO VETEM HARMONIA, SI CILSI E JONA ,POR NE NJIHEMI SI MBROJTES TE KOMBIT IZRAELIT.UNE VET FALENDEROI ME ZEMER AGJENTUREN IZRAELITE DHE POLICINE SHQIPTARE QE MOREN MASA E NUK LEJUAN TERRORIN.NDAJ JU Z. MAVRAJ NUK KENI PSE IRITOHENI, E DUHET TA KESH TE QARTE SE NE NE SHQIPERI JEMI RRITUR ME TJETER FRYME,KU FEJA NUK ESHTE E PARE, POR I PARE ESHTE NACIONALITETI. DUHET TE KUPTOSH SE SA E RENDE DO TE QENE PASOJAT E ATIJ AKTI QE TENTOHEJ TE KRYEJ ,PER SHQIPERINE E VOGEL E TE VARFER. AS QENDRIMI YT DHE AS QENDRIMI I BERISHES NUK E JUSTIFIKOJNE HUMBJEN.

 8. Kellira says:

  Te keqen tone o Mergim kerkoje tek ata “vllezerit” qe iu ka marre koka ere.
  Po fillojne ti tregojne shoket.

  “Ku ban za nuk asht pa gja” thojn shkodront.

 9. adri says:

  jU KOMENTUES JENI TE GJITHE IDIOTA. MERGIM ESHTE LOJTAR SHEMBULL NE BUNDESLIGE. DUHET RESPEKTUAR. SHKONI E SHANI DUKA B….THEN QE E LINI TI BEJE PAZARET SI TE DOJE AI VETE. NESE JENI TIFOZA ME BOOLLLEEE TE MEDHA SHKONI EDHE ZHDUKNI DUKEN EDHE GANIUN NGA DREJTIMI. ATA E SHITEN NDESHJEN. ATA PAGUAN ARBITRIN MAMA..QQQIRRREEEE

  1. Deri tani, je i njejti komentator qe ke folur tamam…..

 10. Foti says:

  Ajo lloj feje ta heq trurin ,mergimi nuk do bej perjashtim

 11. shqip says:

  o mergim, nuk fitohet ne futboll po ngrite s… perpjete. di te lozesh me kembe e me koke sidomos ? e kupton apo jo ti, ky eshte problemi yt. ne ata mysafiret qe permend edhe ti, duhet ti kthenim gjalle andej nga erdhen. keshtu eshte kur ta ze arsyen mjekrra e morrat sa nje buburrec. hedh ne ere gjithe shqiprine vetem se keshtu e kerkon vellazeria sunite. dhe mos mendo se eshte vetem loja e dobet qe njerezit i largon e i ben me pak optimiste. te degjosh edhe predikime e te besh bismilah duke ngritur turren perpjete, beheni edhe me te larget per publikun.

 12. kashi says:

  respekt per marvajt bravo per ato qe thot

 13. enter"" says:

  Largoni Kosovaret nga kombetarja, ndertoni murin midis Kosoves dhe Shqiperise

  1. Jeronim de Rada says:

   Nuk pajtohem me mendimin tend. Shqiptaret nga Kosova jane zemra e kombetares. Duhet te thuhet- largoni islamiket nga kombetarja.

  1. 343433 says:

   Te q…Allahu Arben te ta plaste temthin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *