“Shqipëria e Madhe”: Greqia arreston dy shoferë të Ministrisë së Jashtme shqiptare

hartaDy shoferë të Ministrisë së Jashtme të Shqipërisë janë arrestuar në Greqi pasi po transportonin libra në gjuhën shqipe.

Kanë qenë vetë autoritetet greke që kanë njoftuar arrestimin dhe që kanë komunikuar se në bordin e automjeteve kishte abetare dhe libra shqip.

Dy shoferët, të identifikuar si Altin Tafa dhe Agim Asllani, akuzohen për shpërndarje të materialeve propagandistike.

Dy shoferët janë arrestuar në Janinë, ndërkohë që mediat greke shkruajnë se ata transportonin edhe harta të “Shqipërisë së Madhe”.

REMOTE_ADDR:[]

18 komente në ““Shqipëria e Madhe”: Greqia arreston dy shoferë të Ministrisë së Jashtme shqiptare”

 1. Genti, Tirane. says:

  Shum mire e ka bere Ministria e Jashtme, s’ka pse te kete frike. E ka detyre Kushtetuese.

  1. . says:

   Arnautet e kane ne gjak, arogancen dhe aventuren, sa do qe ti ushqesh me buke ata do te thurin Komplote te tipit “…perse valle na ushqen Greku !!!!….”, eshte me se e qarte qe akuzat per “Shovinizem” qe behen ndaj Grekeve, jane per te mbuluar Shovinizmat Ekstreme Arnaute, te financuara nga Neo-Otomanistet e Erdoganit dhe te Gjylenit.

   Mardhenie VLLAZERORE me Greqine jane te Nevoj Emergjente, per Shqiperin dhe Paqen ne Ballkan.

 2. hahaha says:

  O kafshe paranoide cte keqe ka abetsrja apo librat shqip ne ate bordello hibride te falimentuar sa Harta te Vorio p…qarkullojn ne Shqiperi duhet te dalim e ti arrestojm te gjithe shqiptaret bastard qe bejn propaganden tuaj more hajvanet e Ballkanit

 3. ore do behen njerez keta debilat e ministrise se jashtme nuk mund te veprosh me rrugaceri dhe me inisiativa te ketij lloji ne nje shtet evropian,greqia ka hapur disa klasa per gjuhen shqipe dhe mirresh vesh shume mire ne menyre diplomatike por nuk te lejon te propagantosh ne kete menyre aq me keq qe keta jane persona nga brenda ministrise jam i mendimit se maredheniet greqi shqiperi duhet te nderpriten sa me pare se perfundimisht shqiptaret duhen shekuj per tu ndrequr

  1. . says:

   O Lushnja Arnautet e kane ne gjak, arogancen dhe aventuren, sa do qe ti ushqesh me buke ata do te thurin Komplote te tipit “…perse valle na ushqen Greku !!!!….”, eshte me se e qarte qe akuzat per “Shovinizem” qe behen ndaj Grekeve, jane per te mbuluar Shovinizmat Ekstreme Arnaute, te financuara nga Neo-Otomanistet e Erdoganit dhe te Gjylenit.

   Mardhenie VLLAZERORE me Greqine jane te Nevoj Emergjente, per Shqiperin dhe Paqen ne Ballkan.

   1. undefined says:

    Arnauteve tju rruash kkk ti dylber i Anastasit pa arnautet nuk kishte Shtet te lire grek por krahine turke akoma edhe sot hhahahaha

 4. Ledio says:

  Ata arrestojne dy shofere qe transportojne abetare , kurse ne i lejojme te livadhisin duke manipuluar emrat, historine, varret, kulturen edhe cdo gje qe na ben shqiptar. Ne lejojme politikanet e tyre edhe keta tanet qe paguhen nga Athina te flasin kundra edhe te shkelin kushtetuten e Republikes se Shqiperise.

 5. Arrza says:

  Te arrestohen gjithe “greket” qe perdorin termin ” vorio epri”. te burgosen te gjithe “minoritaret” qe e heqin veten “vorioepirot” dhe perdorin terma irredentise ne token tone. Te gjuhen me snajper agimsat e arte sa here tentojne te hyjne kufirin shqiptar per perkujtime fiktive. Te mblidhen librat e historise qe mesohen ne shkollat greke.

 6. Shqiperia Free says:

  Pra qe te shkosh ne GREQI, duhet te kesh me Vete vetem “Pacavure” NE gJUHEN gREKE ??
  1-Dyshoj shume se kemi nje PROVOKIM, dhe Demostrim FORCE nga ana e Grekerve..
  2-Greket kane pasur Informacjone, nese eshte e Vertet se kane pasur “HARTA” te Shqiperise ETNIKE..ose keto “Harta” jane Futur ne Makinat e Shqipetareve…kjo munde te kete Ndodhur edhe ne Shqiperi:PRA SPIUNET GREKE kane Vene Materjale Kompromentuse….
  3-PERSONALISHT MENDOJ SE ESHTE NJE INSKENIM I NDYRE I PALES GREKE…..SOT GJEN NE INTERNET GJITHEFARE HARTASH, pse u Dashkan “Transportuar” me Makine ??Apo qe ti “Kapte” Policia Greke???
  Miqet e Berishes jane Hedhur ne Veprim..lol

 7. Moni says:

  Budallenjte meren me harta. Te zgjuarit fshijne bythen me to.

 8. Albani says:

  Une nuk shikoj ndonje harte te Shqiperise se madhe,perkundrazi shikoj Shqiperine e vogel dhe kufinjte qe i bien kryq dhe terthor Shqiperise natyrale.

 9. shqip says:

  i arrestuan. jo se bie dakord, po me vete mendja ke ky shteti yne i bananes. ketu hidhen harta te vorio epirit. behen deklarata hapur kunder rendit kushtues e ligjeve ne fuqi. hapen varre shqiptaresh, hyjne e dalin fashiste te agimit te arte, quajne himaren greqi, e ç’nuk bejne ne vendin e haxhi qamilit. me thoni, kush u arrestua? me thoni kush u percoll ne kufi si non grata? prandaj me lind e drejta te uleras. çohu enver e shihi si ta ben vendin. vetem shqiptaret s’kane te drejta ne kete vend. te drejta greket, te drejta romet, te drejta maqedonet. po kur vjen fjala te çosh nje abetare , ketu te kepusin ne mes. dhe e ben ai kotsias, miku i shqupit e i bollanos. nga anet tona ka nje shprehje. “plumbi do plumb”. zgjohuni o shqipetare.

 10. qirjako says:

  Me shume se gjysma e popullit Shqiptare jetojne pertej kufirit te shtetit meme!!.kombi dhe rraca vertetohet ne baze te gjuhes flamurit tradites.shteti fqinje jugor ska pse te hidherohet nga ky realitet.rrofte Arberia e Shqiptareve.

 11. Durresi grek says:

  O legen Shqiperi free
  Po Shqiperine e Madhe e ka vete ne zyren shteterore Rama dhe Berisha per cfare komprementim flet.
  Po historia qe mesojne nxenesit dhe femijet ne shkolla shqipe eshte komplet provokatore dhe e reme me genjeshtra te medha qe si ha as gomari. Me cfare vertetesie i shkrojne psefto historianet shqiptare ato qe shkruajen ne librat shkollore pa asnje mbeshtetje dhe prova historike, as ne asnje te dhene historike as literature. Per cfare free dhe gjepura flet o legen i pa shpelare. Po historia e Greqise eshte krenari per gjithe boten. As behet fjale per shpellaret turkoshqiptare. Sa per vorio Epirin ai ekziston ne shekuj po ashtu dhe helenismi i Shqiperise. E shkruajne historianet te huaj. E shkruajne te paret tane , e verteton arkeologjia, Qytetet e Lashta, historia boterore, heronjte tane, e verteton eksitenca e trashegimise dhe te popullit tone. Mos haro se gjysma e me shume e popullsise se sotme te Shqiperise eshte me origjine greke dhe nuk do te lejoje kete armiqesi qe shprehin turkoshqiptaret per Greqine dhe mbare popullin grek. Turp i madh per intiligjencen dhe qeverine shqiptare.

  1. O te qift ai ropt mer legen muti, greket na kan vjedhur tokat, historin dhe krenarin, ka studiues shqiptar qe i kan vertetuar gjith kto gjera, por duke pas nji shtet te varfer si Shqiperia qe sjep financime per historin, historianet skan cte bejn……Fajn e kan kriminelat qe mbizoterojn parlamentin qe len qe nji shtet bythqirash si Greqia te na perdori si leter higjenike….. Rroft Shqiperia Etnike, Posht Greku

 12. Aleksander says:

  Eeee mo fileee tfgs1 ku je futur o mavre !?-E shikon se sa dhimokratia ka ne helladhen tende ?-Ti ketu ligjeron si bilbil pa asnje lloj çensure e s’te hyn gjemb ne kembe ,ti edhe ata sorollopet e tjere.E ben dot krahasimin dhe vleresimin se kush eshte me liberal e me demokratik ?-Dyshoj se jeni ne gjendje ta beni…jua erreson pamjen 300-shja !-Meqe ra fjala ,e more kete muaj apo…nje M… te madh ?

Lini një Përgjigje te Aleksander Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *