“Vëllezërit” e Donald Trump: Kush do jetë politikani i radhës, që mund të trondisë botën

Fitorja e Donald Trump në SHBA, shihet si një mesazh për fitoren e politikanëve të tjerë kontraversë.

Rreziku këtë radhë vjen nga europë.

Janë disa politikanë të rrezikshëm për BE-në dhe botën, të cilët nën pakënaqësitë e shumtë të banorëve të vendeve të tyre, mund të vijnë në pushtet në zgjedhjet e ardhshme këtë vit dhe atë pasardhësin.

Në krye të këtyre politikanëve problematikë është Marine Le Pen, e cila vitet e fundit ka fituar gjithmonë e më shumë mbështetje në Francë.

Në holandë është Geert Ëilders, në Itali, Beppe Grillo, edhe pse mbështetja e tij së fundmi ka pësuar rënie.

Por një politikan problematik është edhe Sheshel, që synon të rikthehet sërish në pushtet në Serbi.

Në austri kemi euroskeptikun Norbert Hofer, ndërsa në Republikën Çeke, Andrej Babis.

Ndërsa nga Gjermania dhe Norvegjia shihen si problem dy femra, rivalja e Merkel, Frauke Petry, ndërsa në Norvegji, Siv Jensen.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/le-pen-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/le-pen.jpg","attachment_id":581731},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/3-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/3-4.jpg","attachment_id":581734},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rrezik-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rrezik-3.jpg","attachment_id":581738},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rrezik-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rrezik-4.jpg","attachment_id":581739},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rrezik-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rrezik-5.jpg","attachment_id":581740},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/le-pen-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/le-pen.jpg","attachment_id":581731},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rrezik-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rrezik-1.jpg","attachment_id":581736},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rrezik-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rrezik-6.jpg","attachment_id":581741}]

1 komente në ““Vëllezërit” e Donald Trump: Kush do jetë politikani i radhës, që mund të trondisë botën”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *