“Guardiola na kërkonte të mos bënim seks pas mesnate”

Ai konsiderohet si trajneri më i mirë në botë.

Dhe, për të qenë i tillë, Pep Guardiola aplikon disa rregulla të çuditshme.

Kështu, gjëja e parë që ka kërkuar nga lojtarët e Mançester Sitit kur mori drejtimin e ekipit britanik, ishte që të mos bënin seks pas mesnate.

Kjo është bërë me dije nga mesfushori Samir Nasri, që nuk i “mbijetoi” dot Guardiolës dhe u huazua tek Sevija.

“Ai na tha që marrëdhëniet seksuale duhet t’i kryejmë para mesnatës, edhe nëse ditën e nesërme do ta kishim pushim.

Sipas tij, kështu do të mund të bënim një gjumë më të mirë.

Guardiola tha se me këto rregulla kishte mundur të nxirrte më të mirën nga Mesi dhe Levandovski, pasi kështu shmangen dëmtimet muskulore”, thotë Nasri.

Sipas mesfushorit francez, Guardiola shikon çdo gjë më detaje, duke përfshirë edhe ushqimin e futbollistëve.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/nasri-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/nasri.jpg","attachment_id":"582237"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/nasri-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/nasri-1.jpg","attachment_id":"582238"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/guardiola-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/guardiola.jpg","attachment_id":"582239"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/guardiola-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/guardiola-1.jpg","attachment_id":"582240"}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *