Pas humbjes së Klinton-it, demokratët nxjerrin “asin nën mëngë”

Congressman King Holds a Controversial Congressional Hearing on Islamic Radicalization in the U.S.Për të dalë nga humbja e zgjedhjeve presidenciale, demokratët duket se po përgatisin një sfidë të re, atë të zgjedhjes në krye të partisë të një myslimani.

Pas presidentit të parë me ngjyrë që i dhanë SHBA-së për dy mandate, demokratët duket se do t’u ofrojnë kundërshtarëve republikanë një rival të ri, i cili ka karaktersitikat që ata kanë kritikuar më shumë gjatë fushatës.

Është fjala për afroamerikanin Keith Ellison, 53 vjeç, nga Minnesota, i divorcuar dhe me 4 fëmijë, në mandatin e pestë në Kongres, ku është bërë i pari deputet me besim mysliman.

Një fytyrë e re, orator i zoti dhe i provuar në debatet televizive e ato parlamentare, simbol i multikulturalizmit dhe multietnicitetit.

Me shumë gjasa, ai do të bëjë publike brenda pak ditësh kandidaturën e tij, por dihet që tashmë e ka mbështetjen e liderit të ardhshëm të maxhorancës demokrate në Senat, Chuck Schumer, si dhe mbështetjen e senatorëve Bernie Sanders dhe Elisabeth Warren, dy ikonat e liberalëve brenda partisë.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Pas humbjes së Klinton-it, demokratët nxjerrin “asin nën mëngë””

 1. stil says:

  pirdh,pirdh. Partia demokratike duhet te beje harakiri politik se nuk jetojne ne Usa po ne ndonje vend utopia.

  1. adi says:

   Do jete fat I madh I republikaneve nese demokratet zgjedhin kete favoritin e temes se edhe sikur gomarin qe kane ne flamur te vendosin si kandidat e sigurt qe fitojne.
   Se mysylmanet ne amerike sot jane o.5% e popullsise
   Zezaket nja 12 % .
   Dhe me e rendesishmja nuk do vazhdojne me te bardhet te paguajne zezaket pa pune qe pjellin nga 10 femije e jua paguan te gjitha shteti me $ e te bardheve. Kjo epoke ne amerike ka mare fund.

  2. .greece and turkey are shit says:

   Pirdhu me stil. USA nuk eshte Europa kurve ku besimi fetar e ka kthyer ne nje nevojtore te politike. Mjafton te shohesh ae si u copetua Shqiperia per nje cope kryq e se si jane kembekryq xhihadistet. USA forever & fuk Europe.

 2. intelektuali says:

  Po c’a thu o gazeta TEMA?

  MYSLIMANI I DEVOTSHEM TE JETE “ASI” I FAMILJES CLINTON ME DIVORC DHE 4 FEMIJE?

  Mos eshte ky lajm nje lathitje demokrate e gazetes TEMA apo nje keqkuptim i edvinistit te perbetuar Mero Baze?

  sepse:

  ME THENE TE DREJTEN PER AMERIKANET E MIREFILLTE ANGLO-SAKSONE QE FAMILJEN E KANE TE SHENJTE, KY Y BESIMTAR I ALLAHUT MUND TE JETE “DERRI MACO I ZI” QE PO TE NGELI NE DORE I HUMBET TE GJITHA “PIKAT” E FITUARA.

 3. Plisi says:

  I gazettar debil, nuk ka deputet e as parliament USA o toç!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *