PD kërcënon: Do bojkotojmë Kuvendin dhe nuk marrim pjesë në zgjedhje, nëse nuk rrëzohet Rama dhe kjo qeveri

berishaPartia Demokratike vijon të kërcënojë se do të bojkotojë Kuvendin dhe nuk do të marrë pjesë në zgjedhje me këtë qeveri dhe Ramën kryeministër.

Kjo është bërë me dije nga kreu i grupit parlamentar të PD-së, Edi Paloka.

PD ka tashmë të përcaktuar një objektiv; garantimin me çdo mënyrë të zgjedhjeve të lira e të ndershme. Në këtë kuadër që në qershor, ne paraqitem dhe dhjetë pika për ndryshimin e Kodit Zgjedhor.

Rama u deklarua kundër këtyre ndryshimeve që në fillim, duke vërtetuar se nuk ka asnjë vullnet për realizimin e zgjedhjeve të lira. Zgjedhjet e Dibrës ishin ato që e mbyllën përfundimisht këtë çështje.

Për këtë arsye PD ka bërë të qartë se do të përdorë të gjithë arsenalin për të shkuar në zgjedhje pa Ramën dhe qeverinë e tij si garancia e parë për zgjedhje të lira. Në këtë aspekt edhe dalja përfundimtare nga Parlamenti është një prej opsioneve dhe mjeteve që mund të gjykohen të nevojshëm…”, tha Paloka, në një prononcim për Mapo-n.

Por, aleati i PD-së, deputeti Dashamir Shehi, që drejton LZHK-në, e konsideron absurd idenë për të braktisur Kuvendin.

“Së pari, jam kundër bojkotit në princip.

Së dyti, nuk shikoj ndonjë ndryshim ekstrem nga dje në sot që duhet të largohemi.

Ka pasur momente që jemi larguar për disa motive të caktuara, që ndoshta edhe ia ka vlejtur, por tani nuk shoh të tillë.

Së treti, në rrafshin praktik po afrohemi në diskutimin për Kodin Zgjedhor dhe për disa interesa që i kemi tonat direkt ato duhet të mbrohen në Kuvend. Sepse ndryshe po dorëzuam edhe Kuvendin do të kishte pak vlerë kjo luftë.

E katërta, them se me bojkotin ne i heqim vetes një armë të rëndësishme. Një ushtar ka edhe heshtën, edhe shpatën, edhe shigjetën.

Ç’kuptim do të kishte nëse do t’i hiqnim vetes një armë që kemi në dorë. Sepse protesta është aty duke qenë edhe në Kuvend, media është aty duke qenë edhe në Kuvend, kontakti me njerëzit mund të bëhet gjithashtu duke qenë në Kuvend. Nuk e kuptoj pse nuk u dashka prania jonë atje.

Kuvendi është akoma një tribunë dhe një arenë e madhe për të denoncuar bëmat e qeverisë, për të afruar alternativat që ne kemi. Është edhe një raport i përjavshëm me qytetarin në gjithë Shqipërinë që akoma dëgjon politikë përmes Kuvendit. Kështu që ideja për t’u larguar më duket e gabuar…”, tha Shehi për Mapo-n.

REMOTE_ADDR:[]

42 komente në “PD kërcënon: Do bojkotojmë Kuvendin dhe nuk marrim pjesë në zgjedhje, nëse nuk rrëzohet Rama dhe kjo qeveri”

 1. says:

  Merr shembull të Amerikanët që s’bojkotojnë asnjëherë kongresin

  1. .greece and turkey are shit says:

   Shkofshi ne te grave e vajzave. Shporruni nga parlamenti dhe nga Shqiperia o plehrat e greqiut. Te fala janulles.

   1. Dyrrahu says:

    PD, nuk e ka problem vjedhjen e votave nga PS-ja sepse e din mire qe PS nuk ka nevoje te vjedh vota, votat e saja s’ka pse t’i vjedh.
    Problem per PD eshte se ajo vet s’ka te vjedh, pikerisht pse nuk mund te vjedh po mundohet te shantazhoje dhe te shpife ne cdo drejtim per te krijuar hapsire per skandale.
    Sali Berisha ben cdo gje per t’i shpetuar drejtesise.

  2. Kujtim says:

   Kta llapaqenet cdo dit gjera te reja nxierin. Kjo Qeveri ka sukses ska arsye te largohet. Me mire largouni se na dhembin syt kur ju shoim aty kur beni si kafdhe ne parlament. Te gjitha jane manovra per te shpetuar Saliun dhe Bashen nga krimet qe kane bere.

  3. Saba says:

   O hajdut po ti sdi gjo tjeter ti di vec rrugen e bojkotit por ske ku shkon do te vije dita mere bandit e flliqe gjith kombin .

 2. Tony uk says:

  Edi Rames ti rruani b..let,e dine mjeranet se dhe po te bashkohen me LSI nuk fitojne dot.
  Prandaj bejne si qente e terbuar se populli si voton me.

 3. Daniel says:

  KANE TE DREJTE. ATA PO E NDJEJNE SE DO TE ARESTOHEN DHE KERKOJNE SA ME PARE NJE QEVERI TJETER.

  1. Reno says:

   Hani sa te ngopeni se vetem kjo u ka ngelur si pune e dobishme te pastroni halet

 4. Bajoneta says:

  Hajt ne gop te sheqeres te gjithe kelyshat e serbit dhe te grekut.Keta qelbesira votuan qe Shqiperia mos te jete pjese e EUse.
  O Rama po fillo hidhi hekurat sali qenit,Bode hajdutit dhe lul vrasesit se prandaj po marrin zemer.Ti dhame 1milione vota do ti japim edhe 2 milione ,por duam arrestimet per tradhetaret qe shiten detin dhe per kelyshat e serbise.Plakun psikopat doktor mortjen fute ne spitalin e psikopateve.Kjo gjoja parti eshte kanceri i Shqiperise keto 25 vite.

 5. jani says:

  Na plasi butha se ikni ju. E shihni humbjen te projektuar ne horizont dhe ju dridhen kembet. O lylezim balukja

 6. Eltoni says:

  Jo more jooooo car lesh RAME,po ofron vetingu-reforma cenohet hajduter-vrases-tradhetare-etj si puna e skizo-psiqikut sali dhe pleresa lyl basha qe fhihej pas RAPORTEVE MJEKESORE+PROCEDURA,boll me keto plera qe shkaterruan kombin…

 7. DRINI says:

  Qe do te rralloi me 2017 kete e di I gjithe “POPULLI”,kjo s’na shqeteson shume por kur do te vije ajo dite te mos I shofim disa “ZAGARE”qe pellasin si gomere ne PARLAMENT.

 8. dinjiteti says:

  O MOSTER OOOO NUK DI NJERIU ÇAR ME TE SHAJTE TY A SALI SPIUN BERISHA,,,,SHPORRU TI JE E KEQJA ME E MADHE E KETIJ KLOMBI….

 9. NjeQytetarOptimist says:

  PD-ja e ka te perthaktuar garanthimin per zgjedhje te nderthme…

 10. sofia says:

  S”kane me asnje alternative tjeter: vetem te ikin vete. Megjithate, kujt i behet vone se iken? ne do themi shyqyr qe nuk i shohim dhe degjojme me kriminelet qe ndertuan nje shtet me gjyqesor kriminal. tani qe vjen zberthimi po terbohen ata dhe gjyqtaret e tyre. E “shkreta” kushtetuese se si do pergjigjet, do ruaj pak dinjitet apo do strehohet dhe ajo ne furrikun e ketyre sailijaneve.

  1. joel shkodra says:

   Dhe atehere do te kenaqeni duke pare nje parlament pa opozite si ne kohen e xhaxhit.

   1. DASHAMIRESI says:

    O Joel Shkodra : Bojkoti i vazhdueshem i parlamentit nga opozita , e le te pa perfaqsuar elektoratin e vet . Opozita duhet ta thote me force dhe te arguimentoje bindshem opsionet e saj , ne syte e opinionit publik . Detyra e sa kryesore eshte qe te mbikqyre e kontrolloje qeverisjen dhe te jape qarte alternativa te besueshme , ne menyre qe te terheqe elektorat me vete . Opozita e sotme , qe ndjejme keqardhje ben
    gjithenje te kunderten e asaj qe duhet te beje , gje qe e dobeson cdo dite e me shume . Ajo nuk e ben dot ate qe duhet , sepse eshte teper e konsumuar , dhe e korruptuar , qe nuk te ngjall me asnje shprese . Njerezit i kane te freketa bemat e shemtuara e te neveritura te saj , qe e shkaterroi nga themelet shtetin dhe krejt jeten e njeriut normal . Dhe , ajo me kryesorja eshte , se QENDRIMI DHE ROLI DIKTUES NE POLITIKE E SALI BERISHES , i irriton ne kulm njerezit , fjalori teper vulgar e i pa qyteteruar i te cilit , sjell alergji e neveri te cdo njeri !

 11. American2016 says:

  Menyra se si po reagon ne kete realitet politik do ta beje opozite te perjeteshme dhe do ta shperbeje e discredit one perpara popullit.

 12. Tani o kurre says:

  Poshte kriminelet e PD. Kjo eshte parti e kriminalizuar qe duhet nxjerre jashte ligjit. Nje tufe idiotesh dhe hajvanesh qe po e mbajne peng vendin.

 13. Tani o kurre says:

  Poshte kriminelet e PD. Kjo eshte parti e kriminalizuar qe duhet nxjerre jashte ligjit. Nje tufe idiotesh dhe hajvanesh qe po e mbajne peng vendin.

 14. Bushi says:

  Edi Ramen nuk e vuri kryeminister Saliu me Bashen,por nje populli tere.Vetem njemiljon vete qe e vun kryeminister mund ta heqin.Kush ju pyet juve more myteber,arrogant e mafiaz e qe kini njemije e nje te zeza.Mos t’u shkoi ne ment per te hequr Ramen nga detyra e kryeministrit,se ai po punon shume mire.Ju jini nje grusht krimbash qe nuk u pyet njeri,dhe nuk kini respektin dhe autoritetin e popullit.IKNI NGA PARLAMENT.DO JET ME MIRE. Zgjedjet do behen me Edi Ramen,dhe kjo nuk ka pike dyshimi.Mjaft me ju qe na vodhet votat si u donte qejfi.Zgjedhjet me Edi Ramen do jene te qeta,te drejta dhe te ndersheme.Ato nuk jane te drejta per ju qe nuk u pelqen drejtesia,prandaj dhe jini kundra reformes ne dejtesi.Fitorja e ps-te do jete shume e madhe.Ju pullcisni nga inati,dhe plaçi.Qelbesira,basterde.

 15. Jimi says:

  Sa t’ju deboj me dhune ky popull ne zgjedjet e ardheshme, gje qe ju e dini shume mire , me mire i paraprini asaj dhe beni sikur po largoherni vete, duke protestuar!
  Ta shikoni me dylbi qeverisjen ne zgjedhjet qe vijne. Puthuni me Milon, se pushtet nuk merrni dote me. Me zullumet tuaja qe nuk i lane dote as lumi as deti ky popull eshte deri ne gryke. Ky popull mezi po prete qe t’ju fshije nga skena politike dhe kryeplakun tuaj ta coje para drejtesise per te gjitha te zezat qe i ka bere.

 16. Jimi says:

  Foto shum kuptimplote kjo qe ilustron artikullin !?
  “Darka e fundit” ! me te vetmin ndryshim se personazhi kryesor nuk eshte Krishti, por Juda!

 17. ToniTR says:

  Po mo patjeter. Qeveria duhet te marri Saliun dhe ta bej direkt kryeminister. Te filloj te flasi para ministrave per vetite cudiberese te sheges, si ne kohet e vjetra, dhe mbase qetesohet cik!

 18. Bobo CNA gjeti says:

  Booooo shikoni foton ,, LEPIRESA me patent para TE MADHIT ZOT ,,, shpresojm qe ATO VUAJTJET e njerezve qe keni shkaktuar MBAs koke ju ardhshin o ROB,IRA

 19. piter pan says:

  meqe mender sala nuk ka ide tjeter per partin e tij personale une mendoj qe te kursehen shume shpenzime qe kane zgjedhjet ato te mos zhvellohen ne rrang kombetar por ne opozite qe opozite te ndryshoje deputetet e vet qe te mos humbe numerin e tyre me beso sale keshtu e ke me mire te fala peter pan

 20. pro says:

  ..pse deri tani ç’fare kane bere…bojkot edhe ne Bruksel…i la pa goje Gjosha me pergjigje..pak dhe sakte..mbreme te top-story.

 21. Moni says:

  O sa mire, o sa mire, o sa mire.
  Edhe kater vjet ne opozite me deshire.

 22. Tradhetaret ne Litare says:

  KE TA QE JANE RRETH BERISHES SI DHE BERISHA VETE DUHEN VARUR NE MESE TE TIRANES:::

 23. qytetari says:

  dy kerkesat qe ka kerkuar evropa dhe amerika jane qe munde ta pastrojne pergjithmone kete politike keriminele dhe te korruptuar ne shqiperi si djathtas ashtu edhe majtas qe jane reforma ne drejtesi dhe hapia e dosieve rruge tjeter ska ndaje i uroje kryeministrit qe kete rruge qe ka nisur ta coje deri ne funde se po e coi deri ne funde do te shpallet hero nga populli pa le te lehin qente se karvani perpara shkon ose ne raste te kundert deshtimi i gjithe kesaje pune qe eshte bere deri tani do te thote qe te gjithe politikanet shqiptare jane te llumosur nga babezia dhe krimi uroje qe te mose ndodhe keshtu qe dhe populli fukara te shohe nje dite te bardhe se e kane bere qe te arratiset me shume naten sesa diten nga veni i tije

 24. Ilia says:

  O sa lajm i mire. Sa te dilje pas dites se zgjedhjeve dhe te filloje kengen e perhershme qe krimi dhe droga jua vodhen votat, me mire mos i hyni atij muhabeti. Nuk jeni me parti qe ju do populli, fatkeqesisht

 25. Ne zgjedhjet e 2017 tes, keta e kane te siguruar vendin e 30 te , mender si parti !
  Prandaj nuk i se gjumi i nates !
  Do te jene thjesht nji ‘” Portokalli”‘ me teper !
  Arrestimet e e mundeshme ,do ti firojne aq shume,sa kryetar PD je do te mbeten Lek Plepi……..

 26. maximus says:

  foto qe tregon 1000 000 fjale, s’kam koment

 27. Bena says:

  Aman o sali aman Po ike ti me gjithe larot e tu na kepute ne mes o zi,po si ju shkon ne mend te rrezoni Edi Ramen,qe e kemi zgjedhur ne populli. Prandaj zhdukuni sa me pare

 28. Emigranti says:

  Bastardi Sali berisha, se ka, dashur dhe se do qeverine Rama,se do qetesine dhe prosperitetin e vendit tone, kerkon lufte dhe gjake shqiptaresh. Ky kriminel, kerkon qeverine rumpalle qe krijoje per tete vite te sundimit te tije. Kerkon te pasuroi e ti beje multi miljonere e e miljardere me djersen e popullit kelyshet e zagaret e tije, qe sdine sa kane vjedhur dhe ku ikane cuare. Cdo qytetare e di se me kete qeveri dhe me rreformen ne drejtesi, doti vihet laku ne gryke. Le te haje mute ne parlamentin shqiptare qe e ka kethyer ne bordello, duke share, shpifure me nje fjalore banditi, rrugaci, duke u bere karshillek shqiptareve, deputeteve ; Une jame sali berisha, i thote vehtes, se, beje kete e ate une. Ne qytetaret atdhetare e te ndercem, ja kemi vene vulen, si antishqiptare, dhe . Kjokrmninele qe duhet denuare sa me pare. Jemi mesuare me thirjet fashiste preje kohesh, qe bene per armatosjen e popullit dhe rezimin me dhune te qeverise Rama, ase thirja e sotme qe bene per braktisjen nga parlamenti, apo rezimin e qeverise Rama, per tu bashkuare sa me pare me LSI dhe te mbreteroi perseri, ska per te ndodhure kurre, Nje gje eshte e verete, qe ai dyhet te jape llogari per krimet e bera. Enver Hoxha , per krimet ndaje popullit, u terhoqe zvare ne buste, ky moster dote terhiqet zvare i gjalle. Vetem keshtu dote shpetoi SHqiperia dhe shqiptaret.

 29. Redi says:

  Ja filloni dhe vini tritol sic e keni zakon nga mesimet ruse. Beni rremuja ne vend sic e keni zakon. Ju njeh populli tashme prej hundesh se cfare derrash jeni ju te PD.

 30. joni says:

  Qellimi i pd’qendron me large ! .ajo bojkoton kuvendin e Shqiperis per interesat e tyre personale dhe njekohesishte zbaton urdherat e shovinisteve greko sllave.shqiptaret duhet te largohen nga kjo parti e cila u themelua nga famkeqi ramiz i, p p k sh.

 31. albaniafirst says:

  shikoni foton se si rrijne te gjithe para shokut Enver …, me falni, para shokut Sali

 32. niki says:

  Bajoneta nuk arreston Rama, por prokuroria,fatekeqsisht drejtesia mungon derisa te kthehet me largimin e Nishanit.

 33. niki says:

  Bajoneta nuk arreston Rama, por prokuroria,fatekeqsisht drejtesia mungon derisa te kthehet me largimin e Nishanit.

 34. zef leka says:

  Te gjitha shpresat e P D jane drejtuar nga Ilir Meta dhe mua nuk me duket se nuk do te ndodhe sepse ai eshte shume i pabese dhe i pa ngopur me para e pushtet,nje mine e rrezikshme me sahat ne mes parlamentit e tere Shqiperise.

 35. nuk ka rendesi emri. says:

  ky bylykbashi me duket me i pjerdhur se kurre. Edit ti rruash bythen o sali, rrethohesh nga nje tufe gomeresh dhe vete je kryegomari.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *