Presidentit të KE Juncker nuk i del “e keqja”: Fushata e Trump, e pështirë!

junckerKanë qenë të shumtë liderët botërorë që kanë sulmuar Trumpin para fushatës, por disa prej tyre vijojnë ta bëjnë.

Një prej zërave më të fuqishëm është edhe Jean Claude-Juncker, presidenti i Komisionit Europian.

Ai e ka cilësuar fushatën e miliarderit njujorkez “të pështirë”.

“Ndjehem keq nëse mendoj se Trump do të realizojë gjithë premtimet elektorale që ka bërë”, ka thënë Juncker për një radio begle.

“Ai nuk po mendon për interesat politike të vendit dhe marrëdhëniet me botën dhe BE. Politikat izolacioniste të Trump do dëmtojnë Amerikën dhe mbarë botën”, ka shtuar Juncker.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Presidentit të KE Juncker nuk i del “e keqja”: Fushata e Trump, e pështirë!”

 1. adi says:

  Keta lloj plehrash politikane si legeni junker duhet te zhduken.
  Te arij nje politikan te thote se ndihet keq nese nje politikan tjeter do mbaje premtimet qe ju ka bere zgjedhesve te vet eshte nje nga skandalet me te medha politike ne bote.
  Prandaj shoqes se ketij ne amerike I vune hurin
  Sic do jete vene shume shpejt hurin dhe seres se ketij ne europe.

 2. Psikokracia says:

  Si arrin junker e fyen aq shume votues? Eshte demokraci o trap, jo zgjuarsiokraci!

 3. babo says:

  Foli dhe burokrati i korruptuar i Evropes. Shko mor kufome zyrash shteti, se do te vi fundi asaj qe ti drejton.

Lini një Përgjigje te adi Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *