Shtëpia luksoze ku do të jetojë çifti Obama pas Shtëpisë së Bardhë

Presidenti i SHBA, Barack Obama është në fund të mandatit të tij dhe në janar, do t’i duhet t’ia lirojë Shtëpinë e Bardhë Donald Trump.

Por, ku do të jetojë familja Obama, muajt në vazhdim? Siç është publikuar edhe më parë, ata do të zhvendosen në një shtëpi prej 761.8049 metrash katrorë në ëashington.

Ndërtesa e stilit Tudor, gjendet në zonën e njohur si Kalorama dhe nga pamjet e publikuara, duket mjaft luksoze.

Shtëpia e re e çiftit Obama do të ketë 9 dhoma gjumi, 8 tualete, një kuzhinë të veshur me mermer dhe kopshte me përmasa marramendëse.

Familja pritet të jetojë në ëashington, të paktën derisa vajza e tyre Sasha, të përfundojë shkollën e mesme vitin tjetër, raporton New York Times.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *