FOTOT/ Humori: Basha nxjerr Belind Këlliçin dhe FRPD në protestë në Shkodër për… të mbrojtur Trump nga Rama

Lulzim Basha ka nxjerrë sot kryetarin e FRPD Belind Këlliçi, bashkë me disa të rinj për të protestuar kundër Ramës.

Shumëkush nga kalimtarët mund të mendonte se protesta e sotme në Shkodër ishte kundër masave shtrënguese të qeverisë, por të rinjte demokrate shkodranë duket se e kanë më te vështirë të kaperdijne deklaratat e Edi Rames kundra Donald Trump se sa kushtet socio-ekonomike me të cilat përballen.

Me parrullat si “You want Vucic, We want Trump” ose  “Me ken proamerikan, te tana i ban” të rinjtë e FRPD Shkodër janë treguar tejet të vendosur për t’i vënë në vend nderin e cënuar Donald Trump.

Duket se Lulzim Basha, në pamundësi për të dalë personalisht pro Donald Trump pasi “Podesta Group”, kompania lobuese e PD në Uashington, ishte menaxherja kryesore e fushatës së Klinton, ka zgjedhur FRPD për të mbrojtur integritetin e presidentit të sapozgjedhur Trump.

Sa më fat është Trump, që ka kush e mbrojë!

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-20-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-20.jpg","attachment_id":"583128"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-1-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-1-2.jpg","attachment_id":"583130"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-2-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-2-2.jpg","attachment_id":"583131"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-3-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/proteste-3-2.jpg","attachment_id":"583132"}]

30 komente në “FOTOT/ Humori: Basha nxjerr Belind Këlliçin dhe FRPD në protestë në Shkodër për… të mbrojtur Trump nga Rama”

 1. Bajoneta says:

  Maloket e derrave ne sherbim te sali qenit.Hapi pak dyert e Vau Dejes te lahen pak derrat e zhelefines.
  Shkodres i kane mbetur vetem pordhet keto kohe,edhe nje majmun nuk genjehet 25 vite nga nje komunist,por shkodranet jane me kafshe se majmuni.Sikur te dilnin ne rruge edhe per 20 mije te ngujuarit mire do ishte,se edhe me Trapin edhe barbar nuk shkon apo jo o shkodran malok derrash.

  1. €piriiiiii says:

   BeLind Kèrriçi thuaj mè mir. Keta jane njerez pa taban duke filluar nga Sala Lulushi & Co. Me vjen keq per ate G.Dumèn se eshte tip shum Sexi dhe se kuptoj pse Deskrititon veten me ca leshqushka pa karakter si PDerat.

   1. Kujtim says:

    Nuk ka nevoj Amerika ta mbroin keta LEGENAT E PD , Ajo ofendoet kur dalin keta palacot e PD

   2. adi says:

    Epo nuk do jene te gjithe te zgjuar largpames politikane te klasit boteror qe ta sulmojne.
    Po Mua me cudit me shume heshtja e ambasadorit Lu.
    Si nuk doli ky tipi me nje deklarate si ne rastin e protestes se shoqerise civile kunder plehrave qe plehrat donin te sillnin ne shqiperi.
    Apo eshte I zene duke bere gati ndonje valixhe te madhe.

  2. Kujtim says:

   Nuk ka nevoj Amerika ta mbroin keta LEGENAT E PD , Ajo ofendoet kur dalin keta palacot e PD…….

 2. Bazarhesap says:

  Kjo qe mban pankarten “We want Trump” se dine cfar thote pankarta ose nuk e di qe ai te kap prej pi….. direkte !!!
  P.D i del ne krah Islamofobit ne komand!!!

 3. bimbashi says:

  Ca karagjozash 🙂

 4. maximus says:

  ky qytet perfundimisht mund te quhet si bastioni i islamikeve, kam kaluar vetem nje here ne kete qytet para 2 vjetesh,u habita ne çdo 10metra kishte 1 xhami, po ngato xhamite me kater minare, ptuuuuuuu race e qelbur, edhe shqip nuk dine keta turqshqipfoles. ato 2 biondet duan trumpin, ti kape prej p***i

 5. Ilia says:

  Sa poshte ka rene Shkodra e Migjenit dhe e Fishtes…

 6. Eltoni says:

  Hajde TRU SHPLARE HAJDE ,ore plera mbroni PODESTEN se PODESTA ishte kundrejte trampit,luli ne fushaten e clintones ishte me ftes te PODESTES,,TURP….

 7. Albania says:

  Me ken shkodran te tana i ban…dhe thone pastaj se Shkodra eshte djepi i kultures, deri tani po na del se qenka djepi i injorances.

 8. Geri NYC says:

  Sa qesharake,parti qe kapitullimin e tregon cdo dite.

 9. nord.al says:

  O Ilia, turpi eshte i atyre qe i organizojne keto protesta se te grumbullosh femije dhe ti japesh parulla ne duar eshte gjeja me e lehte. Shum njerez ne Shkoder e shikonin me neveri kete skene, por kjo mund te organizohet ne cdo qytet te Shqiperise por nuk mund te thohet se sa poshte ka rene ai qytet.

 10. england says:

  O pakice shkodranesh si me ja bo ne te tjeret qe jemi ne shumice qe e duam kete kryeministrin shqiptar?pasi eshte shume me i afte se cdo kush tjeter qe kane qene ne krye te shtetit,i ka bere shqiptaret krenare kudo ku shkon neper bote pasi nuk di te kerruset nga inferioriteti se ke ka perballe,por sillet si i barabarte me kedo,edhe per kete Trapin presidentin e ri te Amerikes,i ka thene ato qe meritonte,pasi nuk eshte i vetem qe ja tha,eshte trecereku botes qe mendojne njesoj,Rama eshte njeri mendje hapur prandaj dhe do jete ne ate pozicion per shume kohe…

 11. Drini says:

  Fudulleku eshte ne te gjitha qytetet e shqiperise sepse kjo duket (kjart) nga injoranca e komentuesve te (kulturum) ku per fatin e keq eshte ne (dam) te SHQIPNISE!! Ne (ma perpara) duhet ta shikojme veten tone te pastrohemi se pari nga injoranca e fodulleku keshtu i vijme ne ndihme SHQIPNISE! Shpresoj te mos jet ofenduar (nanjani)

 12. Moni says:

  Kaq te trashe dhe te pashkolle jane? A e kuptojne c’po bajne. Alamet vajze dhe del ne mbrojtje te Trump. Uu piiiike e zeze. Trumpi qenka halli ma i madh i Shkodres.

 13. aqif tahipi says:

  grab em from the pussy .

 14. alphade says:

  Banda berishiane kerkon marrezisht mbeshtetjen e Trump-it ,
  ahtu si dikur spanjollet kerkonin ne xhunglat e Andet e Ame-
  rikes Latine ” EL DORADO-n” ! Keto jane marrezite dhe ethet
  ” tropikale” per pushtet te bandes mafioze te Vicidolit ……!!!
  O tempora, o mores !!!

 15. frank says:

  Trump dhjet ne xhami o sunnita te zi.Respekt per vellezerit kristiane ne Skadarsko.Keta qe protestojne jane te gjithe sunnita nga zdralja dhe kirasi.Ne shkoder nuk ka ik akoma turku dhe keto 25 vite po i shkerdhen dhe islamokamunisti sali.at Fishtes duhet ti kercasin kockat ne varr nga inteligjenca e qynefit islam qe ka pllakosur Skadarskon .

 16. Shkodrani says:

  Ta di Trampi,se nje injorante dhe nje tuf injorantesh nga Shkodra, kan dale te protestojne kunder Kryeministrit te vendit te tyre,pse ka thene se Trampi nuk fiton, vjen me vrap e i peshtyn ne fytyre te gjithe.

 17. Qifi says:

  Shkodra qytet i degjeneruar plotesisht. Shkodranet jene te pa bese te pa shkolluar dhe nuk lahen kurr. Vend i mbushun me islamike dhe kryqa te pa bese. Qyteti me legen ne vend edhe peqini ose kavaja jane me mire.

 18. Treviso says:

  Mos mendoni se jane shkodrane ato qe kan dale per te protestuar kunder zotit Rama.

 19. Ket protest e ben Sala dhe Luli te paguam prej Slavvve keta Rrugaca ci jan aty nuk kan tieter gja per te ber vec me protestua tash Rama po va shtegon punen e Drogs dhe keta bastsrda duhet me u marr me dicka Rams dhe Trumpit skini cka tu beni tash ni e coshi edhe Enverin prej vorrit por ma par kini me shkua te Enveri tyrpi ju qoft .

 20. landi says:

  o bajoneta nuk e di se kuj i thua malok ti por me siguri je vete malok mos i fut te gjithe njerezit ne nje torbe se gabon.

 21. landi says:

  o bajoneta nuk e di se kuj i thua malok ti por me siguri je vete malok mos i fut te gjithe njerezit ne nje torbe se gabon.

 22. shqip says:

  JO e madhe e shtypit. perkundrazi, keta duhen inkurajuar e ta shrijne levizjen ne te gjithe vendin. shkodra i pa, ti shohi edhe vlora, , peqini, kolonja, kuksi, memaliaj, etj. ti shohin qe tu mbushet mendja se me ke kane te bejne. jo per gje, po deri ne 2017en mund te kete mbetur ndonje skeptik qe beson akoma ne fene e shqupit. une mendoj se kjo turme debilesh duhet me çdo kusht te shperbehen ne zgjedhjet e ardhshme. dhe kjo arrihet vetem me pune. pra sa me shume protesta te kesaj natyre. bile do thoja qe lyli protesten e radhes ta fokusoj ne mbrojtje te putin -it. ndersa tjetren ne mbrojtje te asadit. po le ti leme shakate. kjo eshte te vesh kujen o njerez. nuk arrij ta perceptoj akoma, qe ne shqiperi ka qenie me profil kaq te ulet intelktual. dhe si per çudine tone vijne kryesisht nga veriu ( shkodra ) . tani e kuptoj qe ata njerez nen perrallen e dimrit mbajten flamurin e antikomunizmit. po qe te zgjase rrena 25 vjet, e te mos kuptosh gje nga kjo bote, te me falni, po vetem injoranca mund ta mbaj ne kurriz kaq gjate. po ç’a flas dhe une. ku ka shkodran. ata te miret e te zgjuarit, ose ja kane mbathur, ose nuk ndihen se i mbyt harbuteria e zbritur nga malet. mire o njerez, vazhdoni luften me mullinjte e eres . gishtat perpjete, dhe “liri demokraci”. vazhdoni me saliun e me keta talebanet, qe ne vend te europes sollen arabine e minarete ne shqiperi.

 23. Pranvera says:

  Ne keto komente u derdh gjithe qytetaria e jo shkodraneve. Vaj medet cfare e ka gjete kete popull. Po nuk eshte bere hataja pse po protestojne te rinjte e shkodres. Pse keni kaq frike nga shkodra. Dy parulla ishin per Trump. Te tjerat dhe shume me shume se dy, ishin kunder Edi Rames. Shkodranet nuk e duan edi ramen per shume arsye. Shkodranet jane varferuar me te, ne Shkoder nuk investohet, shkodra merr nga fondet e qeverise shume me pak se cdo joshkodran, nderkohe eshte nder gjashte qytetet me pagues te tatimeve. Ka prap por boll per sot, drogen e leme per njehere tjeter.

 24. Shkodrani says:

  Ato nuk jan Shkodra , ato jan LLUMI i shoqnis Shkodrane , e kam shume te veshtir ta them por Shkodra per fat te keq ka ra shume posht , nese doni me pa sa posht ka ra Shkodra shihni kush e perfaqson Shodren ne keshill Bashtiak , pa ma te voglin dyshim TURPI I SHKODRES !

 25. El says:

  Dmth keto Jan e arshmja e PD?????

 26. Korcari says:

  Kam patur shume shoke dhe shoqe Shkodrane dhe gjithmone I kenaqur ne shoqerine e tyre te kendeshme dhe te kulturuar. Tani te njohurit e vjeter nuk I gjej me as ne telefon kurse kur kaloj transit neper Shkoder ndjej peshtirosje. Kete qytet fisnik e Kane pushtuar njerezit me antilulture ne Ballkan dhe ata perfaqesohen dhe ne institucione. Turp dhe gjynaf.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *