FOTOT/ Megalomani Erdogan! I vë helikopterit ushtarak emrin e tij

Erdogan nuk resht së surprizuari me megalomaninë e tij.

Ai i ka vënë emrin e tij një helikopteri.

Helikopteri luftarak i quajtur “Ka-50-2” që prej vitit të ardhshëm do të quhet “Gjuajtësi Erdogan”.

Çfarë të thuash më…

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d1-225-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d1-225.jpg","attachment_id":"583326"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d2-221-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d2-221.jpg","attachment_id":"583327"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d3-218-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d3-218.jpg","attachment_id":"583328"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d4-199-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d4-199.jpg","attachment_id":"583329"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d5-188-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d5-188.jpg","attachment_id":"583330"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/09\/erdogan-shqyp-660x375-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/09\/erdogan-shqyp-660x375.jpg","attachment_id":"558166"}]

4 komente në “FOTOT/ Megalomani Erdogan! I vë helikopterit ushtarak emrin e tij”

 1. toni says:

  o me nder “gazetare”, ma jepni pak linkun ku e keni marre kete lajm??????????? Kontrollova disa gazeta turke online pro dhe kunder Erdoganit (perfshire dhe Hurriyet-in qe vetem me Erdoganin nuk eshte) dhe nuk ka asgje te tille. jepeni linkun ose mbylleni halene…. te felliqur…….

 2. Tur Suarez says:

  Ia keni fut kot. Eshtë një Kamov-52, versioni në fjalë ishte një propozim i rusëve në bashkëpunim me izralitët diku para 10 vjetëve kur Turqia hapi një tender për helikopterë ushtarakë. Ishin rusët dhe izraelitët që e quajtën ‘Erdogan’, ‘Trim’. Ashtu siç quajtën ukrainasit propozomin e tyre për një tank të ri, Jatagan, T-84 version eksporti. Dhe Turqia ka zgjedhur Agusta, i prodhon në vend, sipas specifikave që kërkon nga vetë eksperienca në luftime dhe terrenin që ka Turqia. Ka-52 është një helikopter fantastk por histori për FA turke, nuk egziston më. S’kam asnjë simpati për këtë turkoshak, por kontrollojini faktet para se të botoni diçka.

 3. Ueeeee says:

  Hahahah, Mongoli Erdogan i ve emrin e tij helikopterit te prodhimit Rus. Se c’lidhke ka turkoshaku me kete model helikopteri nje Allah e di

 4. nje ish myslyman,tani grek i dale ne pension says:

  Edhe greku le ta prodhoje nje helikopter me emer tfgs1

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *