FOTOT/ Rashica i blen një super-makinë të atit

Ai u konsiderua si tradhtar pasi u largua drejt Kosovës, ku po shkëlqen me paraqitjet e tij.

Por pavarësisht mendimit që mund të kenë një pjesë e shqiptarëve, Rashica përveçse një futbollist cilësor është edhe një “djalë për shtëpi”.

Ai i ka bërë një dhuratë babait të tij Nexhmedin, një BMW X6.

“Dhurata çdo herë asht e mirë por kur vjen nga djali ka domethënie te veçantë flm djali im Milot BMV X6”, ka shkruar Nexhmedini në Facebook.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d1-218-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d1-218.jpg","attachment_id":583160},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d2-214-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d2-214.jpg","attachment_id":583161},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d3-211-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d3-211.jpg","attachment_id":583162},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d4-192-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d4-192.jpg","attachment_id":583163},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d5-182-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d5-182.jpg","attachment_id":583164},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d7-5-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d7-5.png","attachment_id":583165}]

6 komente në “FOTOT/ Rashica i blen një super-makinë të atit”

 1. Albani says:

  Lerini denglat se nuk eshte pune tradhetie,dhe pastaj;
  -Nuk ka qene pjese e kombetares
  -si me tonen si me te Kosoves njelloj i humbur eshte
  Dhe dicka tjeter
  Perse shume Kosovare ne vend te C shkruajne Q,vecante-veqante,keshtu e kane ne Gramatike apo nuk e njohin fare ate.

  1. preshevali says:

   Nuk e dallojnë fare, jo gjithkah.
   Për shumë anë, Ç eshtë Q e butë dhe Gj eshtë Xh e fortë,
   dhe se nuk mund te shqiptojnë Q-në dhe Gj-në,
   dhe pasi që nuk shqiptojnë, duke u munduar të mos gabojnë, edhe aty ku eshtë Ç e shkruajnë Q.

   Ndryshe eshtë në Preshevë ku dallimi dhe shqiptimi eshtë i kthjelltë, megjithse edhe në Preshevë gjat të folurit në vendë të Q dhe Gj përdoren Ç dhe Q por i shkruajnë drejtë. Thojmë Xhak, Xharpën, shkruajmë Gjakë, Gjarpër, apo Çen, Çaf shkruajmë Qenë, Qafë. E Çels, Çantë, Thaç edhe i shqiptojmë edhe i shkruajmë. Edhe akademik Idriz Ajeti shumë moti e ka thenë ketë.

 2. Albani says:

  Dicka akoma;
  Kush,kur dhe ku e ka pare shkelqimin e ketij Rashices?

 3. Iliri says:

  Te uroj nje karrjere me sa me shume suksese. Nje djale si Ju qe vlerson familjen,pamvarsisht se babai duket qe nuk ka nevoj nga ana ekonomike,gjith jeten do te kete suksese dhe mbaresi.

 4. Iliri says:

  Te uroj nje karrjere me sa me shume suksese. Nje djale si Ju qe vlerson familjen,pamvarsisht se babai duket qe nuk ka nevoj nga ana ekonomike,gjith jeten do te kete suksese dhe mbaresi.

 5. antropologu says:

  Vjen pak si turko-arabe familja Rashica…

Lini një Përgjigje te preshevali Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *