FOTOT/ Vetëm 14 vjeç, por është gjeni në biznes

Është vetëm 14 vjeç, por në Britaninë e Madhe konsiderohet një gjeni i sipërmarrjes.

Harvey Millington është një adoleshent me origjinë nga Taunton, Somerset, që ka arritur të akumulojë një pasuri të madhe.

Karriera e tij në botën e biznesit ka nisur pak më shumë se një vit më parë, kur ishte vetëm 13 vjeç.

Ai ka krijuar një rreth prej letre për shofertë, i cili ngjitet në makinë dhe u kujton atyre se kur duhet të kryejnë disa punë si p.sh. pagesa e sigurimit.

Ideja ka pasur një bum të menjëhershëm dhe është shpërndarë në të gjithë vendin.

Nga kjo, 14-vjeçari ka fituar 100 mijë euro.

Ky fitim e ka shtyrë atë drejt botës së madhe të biznesit, të cilin pret ta zgjerojë në dhënien me qera të rulotave lukoze.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/gjeni-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/gjeni-1.jpg","attachment_id":"583233"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/gjeni-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/gjeni-2.jpg","attachment_id":"583234"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/gjeni-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/gjeni.jpg","attachment_id":"583235"}]

1 komente në “FOTOT/ Vetëm 14 vjeç, por është gjeni në biznes”

 1. ☆Gopisti i NSHRAK-ut☆ says:


  Gjeni, sa i zoti
  Ka bo nji thes me pare
  Ne moshën e këtij, Moxarti
  Ka qenë kot, kot fare!
  .
  P.S.
  Jo nuk është çudi
  Që për ca klikime
  Ta nxjerrin GeniusAss
  Dhe kët Bythën time.
  .
  ♪♫♬♫♪♬♪♫♬♪

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *