Gjyqtari i ndeshjes Shqipëri-Izrael: Të gjitha vendimet ishin të drejta!

ddDenis Ayetkin ishte gjyqtari gjermano-turk që arbitroi ndeshjen mes Shqipërisë dhe Iraelit, mbrëmjen e të shtunës. Pas dy kartonave të kuq dhe dy penalltive të akorduara në faqen e tij në Facebook kanë “vërshuar” tifozët duke e detyruar atë të mbyllë përkohësisht faqen në rrjetin social.

Mbrëmjen e të hënës, Ayetkin ka rihapur llogarinë në Facebook. Ky veprim është pasuar më një status dedikuar të gjithë atyre që e kritikuan për vendimet e marra gjatë ndeshjes, shkruan Opinion. Me bindje të plotë ai deklaron se çdo vendim i tij ka qenë plotësisht korrekt.

“Për gjërat e mia!
Pas ndeshjes së fundit mes Shqipërisë dhe Izraelit, tifozët më kanë detyruar të mbyll përkohësisht faqen në Facebook.

Kjo ishte vetëm një masë mbrojtjeje, që tani është hequr, por në të ardhme të gjitha deklaratat ofenduese që nuk janë të lejueshme do të hiqen dhe do tu bëhet bllok pa asnjë paralajmërim.

Pasi kam parë videot, mund të them se të gjitha vendimet, pa përjashtim, në këtë lojë kanë qenë të sakta.”- shkruan Denis.

REMOTE_ADDR:[]

12 komente në “Gjyqtari i ndeshjes Shqipëri-Izrael: Të gjitha vendimet ishin të drejta!”

 1. ''....askush nuk urrehet me shume,se ai qe thote perhere te verteten[Plato]. says:

  normalisht qe ishin te drejta,po ti Ayet mos e qeth fare ”erdoganin” se c’thone byrazeret turkoshqipfoles se keta te pacipe jane gyleniste……………………….

  1. Jatroi i bythes te papa Tfgs 1 says:

   Po mbron birazeret heeee !! E nxore koken. Je prift bythqir edhe edepsez vre file tfgs

   1. ''....askush nuk urrehet me shume,se ai qe thote perhere te verteten[Plato]. says:

    birazeri Ayet eshte yti more edepsez turkoshak se po te qe imi do ta kishte emrin Georgios…………ptuuuuuuuu vrromotouko …………..qe mohon sorollopin tend!
    Mgjse turk safi,ai edhe pse lindur dhe rritur ne Gjermani nuk e nderroi emrin si ju pederat e tredhur turkoshqipfoles duke mbushur boten me ”giuliano”,”romeo”,”arturio” e kesisoi emra turkobastardesh…………..kur ne ADN jeni thjesht ‘hasane’!!

  2. Greece & Turkey are shit says:

   sa qime te kane ngelur ne bythe? apo i kane ngelur janulles neper dhembe?? te fala janulles

 2. Adrenalin says:

  Meqënse ke parë video , atëhere tek kartonii i parë i kuq , duhesh të kishe dhënë vetem të verdh dhe penallti, futbollistët idhin të dy në një vijë.
  Penalltia e dytë ishte qesharake dhe e pakuptimt, nuk duhesh dhënë penallti, dhe anësorët duhet të njoftonin dhe tu jepje të dy lojtarëve të verdhë.

 3. Albi says:

  Ore do mesoni si funksionojne gjerat ne kete bote apo do gjykoni perhere dru me pre? Akoma nuk e kuptuat se vetem gjakftohtesia e arrin qellimin? Te dy gabimet e taneve erdhen nga mosruajtja e gjakftohtesise, edhe u ndeshkuam. Tani mos beni kot gerr-verr jo i verdhe jo i kuq, se po te ishin ndryshuar rolet, tani do ishit duke folur ndryshe. Edhe sa per penalltine e dyte, edhe mua mu duk cudi, po pasi lexova ndryshimet e fundit ne rregullore, doli qe ishte e drejte. Ndoshta edhe lojtaret edhe komentuesit ketu, duhet ti hedhin nje sy ketyre ndryshimeve. Berisha u tregua peshk, dhe si i tille u dergua jashte. Per mendimin tim duhet te beje nja 3-4 ndeshje ne stol (pervec atyre qe mund te denohet), se ndoshta kthjellohet dhe kupton qe nuk po luan ne lagje me porta te vogla….

  1. Dani says:

   Te jashtemit Kane gjithmone te drejte.

 4. says:

  Gjyqtari i ndeshjes me Izraelin është çifutë i Gjermanisë.

 5. Baton Gostivari says:

  Fije floku. po të përmbahen gjykatësit këtyre fijeve, ahere futbolli do ishte handboll dhe rezultatet do ishin me dhjetë numëra.
  Rregullat? Evropiani, Shqipëri – Zvicër. Në katërkëndëshin 16 metërsh, lojtari zvicëran, në stilin mundje grekoromake, kap lojtarin tonë
  dhe gjykatësi spanjoll luan rolin e të verbërit…
  Nuk e gjen asnjë e keqe…
  Lojtari izraelit bën aktrimin më teatral që sanksionohet me karton të kuq kur tentohet të “vjilet penallti, dhe me të verdhë kur tentohet të ndërpritet sulmi. Kështu thonë rregullat, or turkoosanliu i fëlliqur.
  Me siguri në jetë ke ngrënë ndonjë grusht nga ndonjë shqiptar e të erdhi vera ka dera të hakmerresh.

 6. tfgs1 analfabeti bithekir harixhi prej Anadolli says:

  Fugly mongolian gypsy turk who knows nothing about football. Bastard

 7. adi says:

  Tema , me kete artikull ti po nxit shqiptarin kunder shqiptarit. Po kenaqesh me sherrin besoj. Ti gazetar qe ke shkruar kete , shikoje ndeshjen qe nga e para edhe replikojme bashke minut pas minuti ku eshte drejtesia e atij shfifaraqi. klb

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *