“Sorosi ra. Pas tij bie edhe Rama. Tani duam çekun e bardhë nga Donald Trump”

“Shqipëria ringrihet – Make Democracy great again”.

Kështu shkruan gazeta zyrtare e PD-së, “Rilindja Demokratike”, që dje hapej me një foto të Lulzim Bashës marrë nga një kënd fotografik që u përdor shpesh edhe në fushatën e Trump.

Nuk kalon pa rënë në sy edhe nënvizimi që aludon për rënien nga pushteti të Soros bashkë me Clinton:

Shqipëria nuk pret çekun e bardhë, por rikthimin e vlerave të demokracisë ku të garantohet vota e lirë.

Qarqet okulte që mbështesin organizatën kriminale në pushtet në Shqipëri po bien dhe bashkë me të, edhe simboli i regjimit korruptiv”, shkruan “RD”.

Zyrtarisht PD nuk ka mbajtur ndonjë qendrim për fitoren e Trump, duke qenë se kreu i saj, Lulzim Basha, bëri fushatë dhe shkoi në Konventën e Hillary Clinton.

Edhe pse një ditë pas fitores së Trump, në një media pranë PD-së u publikua një letër e Bashës dërguar Trump, por që nuk u konfirmua nga ana e PD-së.

rd

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në ““Sorosi ra. Pas tij bie edhe Rama. Tani duam çekun e bardhë nga Donald Trump””

 1. pikturist budist says:

  car gallate qe ka!
  car kombi pa dinjitet,kombi me pa dinjitet I historis se njerzimit,shqiptaret. njerzit me pa dinjitet,shqiptaret.
  llogarit se cfar njerzish koti,qe shkojn gjithnji mas bythes se t fortit dhe fitimtarit. nuk njofin se cfar esht e drejta,por se cfar esht forca.
  ky lloj kombi ,patjeter qe merr cmimin e madh “bythqir I demokracis”!
  esht cmim qe I jeper individve apo grupeve organizatave kombeve shteteve…
  e ka fitu me par kte cmim prestigjos I perndershmi Kristi Pinderi per kontributin e tij ne ceshtjet e sumes.
  laureate I ktij cmimi esht edhe dr berisha porse aksidentalisht u rrezua ne 1997 en kur ishte vec nja dy jav pran kurorzimit me nderimin “peder I demokracis”! esht cmimi binjak I “bythqir I demokracis”.
  tash,pretendenti per kte cmim mbetet partija demokratike e shqiperis. dhe lul brim basha. sepse shum e kan hap brimen e bythes ne drejtim te botes. hapu e q!u mo.
  o sa shum qe q!hen
  keta shqipetaret
  q!hen qytetaret
  q!hen katunaret
  por me shum
  ne sum
  q!hen malokaret.
  q!hen democrat
  q!hen socjalista
  q!hen Le Se Ista
  q!hen dhe ballista,
  dhe si perfundim
  rendin me qen t paret
  q!hen me kushtrim
  ata,shqipetaret.

  1. €piriiiiii says:

   Te Q..sha mendjen me kallem o Basha, dhe gjith Bashibozuket e PDerave. Paskeni pjerdh fare

 2. Kampjoni qe te perplas me shtyll BETONI says:

  Qarqet akulte jane PODESTA qe perkrahu Sali Berishen. Me mire mos u merrni me keto pune. Populli votoj, mos e krruni me rremuja se do ta hani keq. Kushdo qofte…. Eshte vetem 1 keshille….. Mos degjoni cfare thote Wendy B, se ajo me te vertete ka zgjedhur emer te bukur , por surratin e ka sikur i ka ikur VORRAXHIUT nga duret.

 3. Briklona says:

  Mbaj mendjen o Lulzim si laraska per ko…… e demit!

 4. Fatosi-kosove says:

  Kur pash titullin e ktij artikulli u gezova pak,por kur pash se kush e ka botuar,nje pelen si RD e PD-s as qe evlene te merresh me te ,pasi kur keta vrases ishin ne pushtet sorosi ishte shpirti i tyre,tash çdo gje po elidhin me Ramen,dhe a e dini pse?
  Sepse Rama arriti qe ti thyej dy bastione kriminale,te aprin ate te nanos e te dytin sali berishen e lulin bashk dhe kopene e PD-s,te cilet e kane deshmuar se per te ardhur ne pushtet jane te gatshem te kerkojne okupimin eshqiperise nga serbia e greqia vetem qe dyshja e kopese te vie ne pushtet,nese shqiptaret e hane kete pilaf,ateher e paqin veten ne qafe.

 5. kombi says:

  KUSH ESHTE AI IDIOT QE VOTON BASHEN , TA KFHEJ SHQIPERINE NE RRUMPALLE . KY IDIOT I PAPARE KA VETEM SHPRES TEK META ,QE TE BEHET KRYEMJNISTER ..

 6. Bajoneta says:

  O qelbesira dhe pisanjoze,vrases dhe tradhetare qe shitet det e toke,ushtri e fabrika dhe qe shkaterruat gjithcka keto 25 vite.Nuk fitoni kurre sado qe te lehni me fletoren e sali serbit qe nuk fshin sumen njeri me te.Sado arrogant qe te jete Rama eshte i vetmi qe po ben dicka dhe nuk lepin koqet e serbise dhe te greqise.Qelbesirat qe ju hengren miliardat shqiptareve me suden,qe i vrane ne gerdec e me 21 janar,qe shiten detin dhe qe votuan kunder shqiperise ne BE ,por qe e futen ne ligen islamike pa pyetur njeri.do merrni hajdarin e Rames me 2017.Mos beni gabim te dilni neper rruge per qenin serb sali se do lini nam.

 7. Eltoni says:

  SHQIPERIA ngrihet nese arrestohen plera-vrases-hajdute-tradhetare-spiune+agjente UDB si saliu-noka-etj plera pas,SHQIPERIA NGRIHET kur te mos kete me plera-vrases-hajdute-tradhetare si lul basha qe fshihen duke u mbrojtur nga dedja-gjoni-llalla me RAPORTE MKEKESORE+PROCEDURA,SHQIPERIA NGRIHET kur JOHN PODESTA+PODESTA mos te paguhet me me taksat e SHQIPTAREVE duke mbuluar zullumet+krimet-vrasjet-vjedhjet-tradhetite-etj te sali berishes,lyl bashes-polos-imamit-mediut-mimes-bodes-etj plera pas…U dashka rrezimi i RAMES qe te kimi min te brendshem nje SPIUN+AGJENT UDB-je si mul noka apo vrases-kriminele si berisha-basha apo greker si polo,RAMA eshte PATRIOT nuk ka shitur komb dhe nuk ka lyer duart me gjak SHQIPTARI…

 8. Jimi says:

  Ngrihu , ngrihu! Po s’po na e ngre dote moj Lule, edhe viagra t’na japesh s’ben pune!

 9. mirel says:

  Shkoni me Gramoz Pashkon te gjithe ju qe doni cekun e bardhe.
  Ky fatlumi per shkak te idiotizmit te votuesve eshte me borxhe per vete.
  Dhe ca krimba te peshtire duan te bejne prape remujat e cekut te bardhe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *