Sulmet gjatë referendumit, Italia i trembet Rusisë së Putin

putinNë datën 4 dhjetor në Itali do të mbahet një referendum, por mendja është tjetërkund.

Siç raportojnë mediat italiane, hakera rusë janë dukë përgatitur sulme për të manipuluar rezultatin dhe për të destabilizuar vendin.

Sulmet kanë nisur që tani dhe sipas hetimeve çdo sulm që është kryer vjen nga Rusia.

“Sulmet në internet që vijnë nga Rusia janë organizuar në nivel shtetëror, me algoritma dhe makineri të fuqishme”, deklaronte ministri i Brendshëm gjerman Thomas De Maiziere pak ditë më parë.

Siç raporton “La Stampa”, hakerat rusë janë duke u mbështetur nga rrjeti “Russia Today”.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *