FOTOT/ Rama tregon si është transformuar Shijaku

“Rilindja Urbane e Shijakut që nisi me transformimin rrënjësor të qendrës në një hapësirë publike plot frymëmarrje dhe shije europiane, po vijon me kantieret e reja brenda lagjeve të qytetit, për të vazhduar më tej edhe me parkun, rrugën e katër shkollave dhe unazën e vogël të qytetit”.

Kështu shkruan kryeministri Edi Rama, që ka postuar këto foto nga Shijaku.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/shijak-9-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/shijak-9.jpg","attachment_id":583910},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/shijak-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/shijak.jpg","attachment_id":583909},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/shijak-8-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/shijak-8.jpg","attachment_id":583908},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/shijak-7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/shijak-7.jpg","attachment_id":583907},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/shijak-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/shijak-6.jpg","attachment_id":583906},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/shijak-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/shijak-5.jpg","attachment_id":583905},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/shijak-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/shijak-4.jpg","attachment_id":583904},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/shijak-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/shijak-3.jpg","attachment_id":583903},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/shijak-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/shijak-2.jpg","attachment_id":583902},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/shijak-11-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/shijak-11.jpg","attachment_id":583901},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/shijak-10-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/shijak-10.jpg","attachment_id":583900},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/shijak-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/shijak-1.jpg","attachment_id":583899}]

4 komente në “FOTOT/ Rama tregon si është transformuar Shijaku”

  1. taqo says:

    Qe te transformohet Shijaku ,duhet te kthehet ne origjine ….Shen -Jaku. (emri i hershem i qytetut)

  2. tfgs1 says:

    mirese sunitet e kane xhamine po shiitet ku e kane teqene….!!!??

  3. goni says:

    Po , bukr eshte. Pir junkeni marre nje lulishte te fotografuar nga njezet kende te ndryshme. Ky nukneshte Shijaku. Kjo eshte : nje lulushte ne Shijak.

  4. Bravo ju qoft per punen qe keni ber, por nje gje: eshte transformuar vetem QENDRA e Shijakut, jo QYTETI…..njerzit nuk banojn ne qender te qytetit……

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *