BATUTAT/ Rama zbulon sekretin nga telefoni dhe dhuratën për ditëlindjen e Majkos: Hashashin nuk e doje…

rama majkoKu shkojnë kryeministri Edi Rama dhe ish-kryeministri socialist Pandeli Majko, është i garantuar një cikël batutash miqësore mes tyre. Madje Rama thotë se është pikërisht Majko ai që e “urdhëroi” të vinte këtu, siç e kishte urdhëruar dhe të martohej kur mori drejtimin e PS.

Në ceremoninë e diplomimit të studentëve të Juridikut ka qenë i pranishëm dhe Edi Rama së bashku me një pjesë të deputetëve të majtë, të cilët kanë mbaruar në këtë fakultet.

Gjatë fjalimit të tij Rama u ndal në disa këshilla për të rinjtë, por nuk ka kursyer as batutat me ish kryeministrin dhe deputetin e majtë, Pandeli Majko, i cili para pak ditësh ka festuar edhe ditëlindjen e tij. “Mos përsërisni gabimet tona. Shumë faleminderit”, ishte këshilla e Majkos.

Batutat

Rama: Tani do të ftoj Pandin, pavarësisht se mund të ndihet më mirë në organizatën e veteranëve sesa të FRESSH-it, por ai është po kaq në vendin e vet. Në këtë foltore, jemi më komplomentar se në çdo situatë tjetër, edhe në Parlament, ku Pandi ka fatin t’i shikojë ngjarjet nga afër kur zhvillohen në arenën e Parlamentit dhe të ketë distancën e nevojshme, dhe këshillën dhe ndihmën e duhur. Dua t’u them edhe një sekret, po të shikoni telefonin tim, më ka marrë me zor të vij këtu, dhe fjalia e fundit ishte: ‘Vendos vetë, por unë të urdhëroj të vish këtu’.

Majko:
Ne njihemi prej kohësh dhe duke qenë se dolëm jashtë protokollit. Unë kisha ditëlindjen para dy ditësh, por nuk ishte ndonjë sukses i madh.

 Rama: 59, 59!

Majko: I vetmi që nuk më uroi ishte ky, pasi është një rast për të kuptuar se është më i vjetër se unë.

 Rama: Nuk të urova me SMS, por të solla dhuratë, po vazhdoi do të them edhe dhuratën.

Majko: Një shihe verë, verë!

Rama: Një shishe verë, se t’i hashashin nuk e do.

Majko: Mos e hapim atë temën e hashashit se kushedi ku dalim.

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...