REPLIKAT/ Studenti: Kemi frikë të kthehemi, se na thonë “suksese në jetë”. Ja si i përgjigjet Rama

Kryeministri Edi Rama ka postuar një video, ku tregon një shembull të emigrantëve që kthehen të investojnë në vend, pas përvojës së marrë jashtë.

Por, komentuesit i shkruajnë se ata mund të pësojnë, nëse nuk i binden partisë.

Një student ka ironizuar me shprehjen “suksese në jetë” të ministrit Ilir Beqaj, pas shkarkimit të drejtorit në Tropojë.

Rama i është përgjigjur atij, se kjo është një frikë e kotë.

Ai ka shkëmbyer edhe disa replika në albumin me foto të postuar  me titullin “Kantieret e Rilindjes urbane të Mirditës”.

Komentet 

Studenti: Z. Kryeminister çdo student Shqiptar që studjon jashtë deshiron ta sjellin eksperiencen e fituar në Shqiperi, por thjesht kemi frike që po Nuk morem pjese neper mbledhje të partisë, do na urojnë suksese në jete.

Rama: Frika nuk eshte keshilltar i mire.

Qytetari: Se ikin 1000 dhe kthet 1 nrm qe me shum per ate do flitet.

Rama: I ke numrat gabim Xhuljano.

Qytetari: Un ktheva dhe une me mendje tè mire por diten e dyte kur me vodhen cantat nga makina mora avionin me vrap.

 

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/koment-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/koment.jpg","attachment_id":583543},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/koment-1-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/koment-1.png","attachment_id":583577},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/koment-2-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/koment-2.png","attachment_id":583579}]

6 komente në “REPLIKAT/ Studenti: Kemi frikë të kthehemi, se na thonë “suksese në jetë”. Ja si i përgjigjet Rama”

 1. the Punisher says:

  Ah pika studenteve qe studiojne brenda dhe jashte vendit. Cfare mund te presesh nga keta qe edhe gjuhen shqipe e kane masakruar.

  1. adi says:

   Imagjino ca mund te presesh nga ata qe nuk kane studiuar as brenda dhe as jashte vendit!!!!!!!
   Hajde e bej pastaj shtet e vend me cobenj dhish!

 2. Ata votuan mosndeshkimin e tyre says:

  Kryeministri Virtual jeton ne bunker virtual.
  Mos ki frike se ke breket me llastik

  Sikur te ishte ky shpetimtari apo Papa vete…
  Afghanistan o albanistan…

 3. Alidemsi ri says:

  Interesant Vissi qe te kane vjedhur se ti duhet te jesh i mbrojtur 2 fish nga policia private Brecani !!

 4. DASHAMIRESI says:

  Ku ka vend te botes,qe te mos kryhen vjedhje ?!
  Pse ai fare emigranti , kerkoka ta lere pa ruajtje
  canten dhe pastaj t`i kerkoje llogari E.Rames ?!
  Po pjesen tjeter te lojes , ne skecin e luajtur nga
  tropojani Hajdarmataj , qe shperdoronte
  detyren duke paguar punonjes fiktive , dhe nga
  frika , se do te hapej fleta e felliqesirave te tij nga
  hetuesia , iku fare nga Shqiperia ,pse nuk e thote
  biberiani tropojan emigrant , qe i del per zot
  antiligjit dhe rrumpallave shpellare , si puna e
  Hajdarmatajt . Ata e duan Shqiperine ahur , sic e
  katandisi bajraktari i Vicidolit dhe elezbiberet e
  kerkojne te transformohet brenda dites nga E.Rama ?!
  Vec kesaj , edhe sikur te ishte vertet mungesa ne
  mbledhjen e PS-se , funksioni i drejtorit te finances
  atje,eshte funksion politik , qe e emeron forca politike
  qe ka pushtetin dhe nje idjot te tille,fodull e arrogant
  dhe hajdut ,ende pa u verifikuar zullumet e tjera ,
  nuk i duhet PS-se , sepse ajo mban pergjegjesi para
  elektoratit , per administraten e vet. Ndaj zoti emigrant
  megafon i Elez Biberajt , mos flase si e ema e Zeqos !

 5. Emigranti says:

  Duke pare komunikimin e studentit me KM Rama shoh jo nje student te mirekompletuar por nje djalke dhe ne formimin e tij te metejshem nje leksion i jep DASHAMIRESI dhe nje dicka edhe nga une .Ne keto 25 vjet KM EDI RAMA eshte KM qe po ben shtet vendin. Neqoftese nuk ke mundesine por te dhene kontributin tend te pakten mbeshtet ashtu si e kemi detyre ta mbeshtetim KM te gjithe per te miren tone per te miren e vendit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *