Saliu dhe Luli, plan të strukturuar kundër hapjes së negociatave!

berisha-bashaSituata në seancën e sotme parlamentare ka qenë mjafte e tensionuar dhe është ndërprerë disa herë.

Shkak ka qenë deputeti Flamur Noka që më pas u përjashtua.

Por sipas deputetit socialist Taulant Balla nuk bëhet fjalë për incidente rastësore, por për një plan të mirëfilltë të Berishës për të bllokuar hapjen e negociatave me BE-në.

“Kisha menduar qe sjellja e turpshme e Aldo Bumcit ne sallen e Parlamentit Europian ishte nje keqkuptim personal i Aldos ndaj urdherave qe kish marre nga lidershipi i partise se tij. Por sjelljen kamikaze te Aldos kunder hapjes se negociatave te BE me Shqiperine, e perforcoi sot Kryetari i Grupit Parlamentar te PD.

Sapo ne sallen e Kuvendit hyri dhe ju urua mireseardhja Kryetares se Komisionit te Politikes se Jashtme te Parlamentit francez Elisabeth Guigou, nga rreshti i dyte (tregon me gisht Sali Berishen) u dha kushtrimi per shnderrimin e salles se Kuvendit ne nje arene dhune.

Plani eshte i qarte te demtohet imazhi i Shqiperise me cdo menyre deri me date 15 Dhjetor, kur Keshilli Europian do te duhet te marre vendimin perfundimtar per hapjen e negociatave.

Dhuna eshte plani B. Sepse nderkohe vazhdon Plani A permes bllokimit te Reformes ne Drejtesi. Sot po ju bej me dije se PD me qellim sabotimin dhe bllokimin e kesaj reforme, thelbesore per hapjen e negociatave, do te dergoje ne Gjykaten Kushtetuese edhe ligjin tjeter per qeverisjen e gjyqesorit”, tha Balla në Parlament.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Saliu dhe Luli, plan të strukturuar kundër hapjes së negociatave!”

  1. kashi says:

    kjo eshte e sakt nuk i heq asnje presje.

  2. Votojini Armiqte me te peshtire qe ka pare ky komb !
    Motratkushimbeshtetdhevoton!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *