FOTOT/ Rama poston një foto të Fatos Nanos dhe replikon me komentuesit që e kritikojnë: Si s’u vjen zor

Kryeministri Edi Rama ka postuar disa foto nga ceremonia e inagurimit të hotel “Plaza” në Tiranë.

Mes fotove të publikuara ndodhet edhe ish-kryeministri Fatos Nano.

Kjo ka bërë që disa komentues ta kritikojnë Ramën, i cili më pas ka replikuar me ta.

Replikat:

Qytetari: Mooos i qenka bashkuar grupit Nano kryemafjozi? Mbaroi PS perfundimisht!

Rama: Si s’ju vjen aspak zor me te tilla marrezi po si ka mundesi qe te flitet kaq se prapthi e krejt pa lidhje o Edmond?!

Komentuesja: Koha e nanos ishte si ishte po koha juaj Edi po me ben pershptypje.

Komentuesja: Sh e bukur per ty edhe shoket e tu dhe popullit tend qe si ka ngelur gje vetem te shijoj arkitekturen.

Rama: Nuk e kupton vertet Haire se ne fakt kjo eshte e bukur per te gjithe dhe zhvillime te tilla jane ato qe duhen per popullin, te cilit kujtoni gabimisht se i qani hallin kur flisni ne emer te tij gjera pa lidhje?! S’eshte aspak e veshtire per t’u kuptuar dhe problemi i vertete eshte qe te ndertohen sa me shume vepra e sipermarrje te tilla me vlere te rendesishme urbane, ekonomike e sociale.

Komentuesi: Ndertesa eshte e bukur dhe mbreslense nuk ka dyshim. Por eshte ne vendin e gabuar dhe pa kurfare shije me piesen perrethe. Ngjason si nje gjigande mes disa njerve te vegjel dhe te moshuar.

Rama: Kjo eshte ceshtje kendveshtrimi Besi, dhe ne kete rast kendveshtrimi yt eshte i gabuar!

Komentuesi: Kjo esht jeta e te pasurve hallall ju lumt. Ne fukarejt ca te bejm.

Rama: Me gjithe ate veture qe paske Albi nuk je as fukara as mund te besh zedhenesin e fukarenjve, nderkohe qe duhet ta mesosh se varferia nuk luftohet po nuk pati sa me shume njerez te pasur dhe sa me shume zhvillime te tilla!

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rama-3-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rama-3-3.jpg","attachment_id":584076},{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rama-6-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rama-6-2.jpg","attachment_id":584080},{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rama-24-150x150.jpg","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rama-24.jpg","attachment_id":584079},{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rama-5-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rama-5-2.jpg","attachment_id":584078},{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rama-4-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rama-4-3.jpg","attachment_id":584077},{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rama-2-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rama-2-2.jpg","attachment_id":584075},{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rama-1-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rama-1-4.jpg","attachment_id":584074}]

17 komente në “FOTOT/ Rama poston një foto të Fatos Nanos dhe replikon me komentuesit që e kritikojnë: Si s’u vjen zor”

 1. patriot says:

  Keto perbindsha betoni jane “certifikatat” kriminale qe perbindshat me fytyre njeriu po ja bejne peshqesh Tiranes

  1. Une... ti... ne te gjithe... says:

   Rrrrrrrrrr hej!!

   Varferia luftohet duke bere te pasurit pergjegjes. Duke vene standarte pune si ne evrope pa pritur qe te hyjme ne evrope. Duke vene orare minimume dhe pagesa minimume per punen e prinderve ne menyre qe ata te kene kohe edhe per femijet qe duhen shkolluar dhe edukuar per tu bere luftetare te zot ndaj varferise se neserme.
   Varferia nuk mund te sfidohet duke i lene doren e lire punedhenesit qe te trajtoje si skllever punetoret e krahut.

   Si nuk u vjen turp! Klase e degjeneruar!

   Punojne nenat dhe baballaret e femijeve shqiptare ne kohen e mercedezave dhe bmv-ve, ne kohen e internetit dhe te komunikimit spontan nje soj sic punohej ne evropen e tranzicionit nga feudalizem ne kapitalizem, dhe ju delni e beni papagallin e neoliberalizmit me perralla kalamajesh ku nese shtohen dhe pasurohen edhe me shume te pasurit atehere te varferit fitojne vetvetiu pa nevojen e dores se shtetit per te rregulluar marrdhenjet midis klasave ekonomike.

   Varferia nuk luftohet duke rjepur shtetin dhe varja se nuk ka kush te kap. Nuk luftohet duke lene njerezit pa biznes dhe profesion te qarkullojne me ferrari ne mes te tiranes dhe pa i pyetur kush se ku i gjeten parate per aventura, parate qe ata vet apo te afrmit e tyre zhvaten nga jetet e te varferve.

   Ju jeni kthyer ne nje klase te pasur dhe te shemtuar kodoshesh qe nuk keni me as dene e imane. Kur konkuroni njeritjetrin per pushtet ju e beni thjeshte per pasurimin vetiak dhe per inatin dhe xhelozine e kundershtarit politikan. Masat ju i perdorni si mish per topa dhe ndaj edhe u leverdis qe ti mbani te varfer dhe te pashkolluar, ne te kundert ata zgjohen, mendojne per veten dhe ua prishin qetesine dhe lluksin qe po shijoni. Se nese do te mendonit per ta do te merrnit disa hapa konkrete per te vendosur standarte punesimi dhe per te luftuar llumbin e mesuasve psikopat qe coptojne jeten e te rinjve duke ua nenvlesua4 punen vetem se nuk kane tu japin rryshfet. Se ne fund te fundit ata qe ofrojne pune ne shqiperi nuk kane se ku te vene tjeter pasi te ayill biznrse dhe ekonomi kane dhe mesuesit dhe drejtoret e felliqur nuk jane hallkat e korrupsionit qe ju e pershkruani ne menyre tinzare si te kompletuar dhe te paluftueshem.

   Ju jeni gangestera me fat dhe jo politikane babaxhane dhe puntore sic deshironi ta keni imazhin, dhe si te tille nuk keni ndryshim.nga njeri tjetri por jeni njesoj si pd ps e lsi.

   Uroje qe tu bjere nje semundje dhe tu shuaj me dege e rrenje se as ne dhe askush tjeter nuk ka c’u bene me juve hienave te partise se punes dhe sigurimit te ish diktatures.

 2. Ata votuan mosndeshkimin e tyre says:

  Pika kryministrit virtual ose lun budallin ose vertete beson qe po ndertojme shtet dhe duhet filluar nga ndertesat e bukura pamvarsisht aty do ulen neser LSI apo ka zyra shteti Albanez.


  Pastaj vetem ky ka te drejte…

  Populli thot dua buke e drejtesi ky I tregon rrush e kumbulla…

 3. mirel says:

  Ky kujton se populli eshte i gezuar se do veje te banoje ne hotel Plaza.
  Te ben dhe budalla, per popullin eshte thote..per te miten tuaj.
  Atje ku do darkojne me Nanon e Berishen dhe do luajne ne bixhoz parate e Bankes shqiptare. Vend ideal

  1. Tarasi says:

   Te gjithe derrat nje turi kane.Po keta tanet kane nje te vecant se u ngjan edhe me te ndenjurat,

 4. seli says:

  Rama qenka I semur psiqik…fakti qe kalon kohen ne fb duke u mbush mendjen te gjitheve…si Neroni qe dilte neper Rome I maskuar dhe u mbushte mendjen romakeve qe perandori eshte njeri I mire.

 5. Pa interes says:

  Po ci kyn ne pune pupullit (99%) e popullsise hapja e nje hoteli te shtrenjte nga disa edepseze te pasur?! Apo mbase ngaqe aty do te pubesohen ca pastruese, roje apo kamariere me ‘rroge’ 100 Euro ne muaj.
  Jo mor cun, hoteli do ty sherbeje 10 15 kusareve te kamur per te shpenzuar parate e grabitura ne pije dhe ushqime te shtrenjta apo ne ndonje dhome te rezervuar pokeri te rrethuar me kurva lindore

 6. Bena says:

  Z.Rama me intelligencen dhe kulturen e tij mundohet qe tju sqaroje o komentues,se ndryshe ju do te thoshit pa dyshim sdo tja dije per ne,po me sa duket nuk funksionoka edhe keshtu. Ec perpara zoti Rama

 7. Emigranti says:

  Si mund te flasesh per Neronin me aq kopetence z Seli kur ju nuk keni pare keto vitet e demokracise kur cari Sali armatosi veriun dhe sulmoi me avione tanke e ushtri vllezerit e jugut po fakti tjeter hapia e depove te armeve qe shifra e shqipetareve te vrare po kalon 10000 vete dhe kush e di sa do te veje kjo shifer, pra do te shohim akoma nena me shami te zeze .Ka shume fakte qe ky vend i drejtuar nga pd ka bere aq keq per kete vend sa as greku as serbi nuk do ta bente.Tani vendi ka nje zot qe e drejton qe po ben shtet reformat qe jane bere po japin rezultate dhe kur te filloje edhe vetingu do te shohim se baza e shtetit eshte cimentuar.persa i perket Neronit qe kalonte ne Rome i maskuar ka disa shekuj qe eshte ndertuar dhe vazhdon te ndertohet e zbukurohet .Vetem tre vjet ka vendi qe ka rrene ne dore te mbare dhe po punohet. Sa per hotelin me pese yje duhet te dime se per tu ndertuar eshte punuar nje pjese qytetaresh kane marre nje rroge dhe tani jane hapur ne kete hotel vende pune te reja po ashtu edhe shteti merr pjesen e tij.Keshtu z Seli me sa shoh une ju nuk e dini dove chelai buko di kulo.

 8. apo jo says:

  per ty bena dhe te gjithe benat e ketij planeti.a ka njeri qe pas renjes se komunizmi; dhe komunizmin e rrezoi kapitalizmi ,nuk ra vete bile dhe me pjesmarrjen aktive dhe te,,,,,,papa gjon palit 2’te ai i uruari dhe mburrej per kete ,o ç’iron; papa zedhenes i krishtit mbi dhe, armik i te varferve, kur krishti pikerisht per ta dha jeten;te kuptoi, se kur pasurohen disa, varferohen disa dhe jo si thote AI pra km se kur pasurohen disa, natyrisht duke vjedh te tjteret ,u pasurokan dhe te vjedhurit. O natyre , qe disave qe bejne opinionin dhe ligjin u ke fut ne koke tru shejtan budallai.

 9. apo jo says:

  per ty bena dhe te gjithe benat e ketij planeti.a ka njeri qe pas renjes se komunizmi; dhe komunizmin e rrezoi kapitalizmi ,nuk ra vete bile dhe me pjesmarrjen aktive dhe te,,,,,,papa gjon palit 2’te ai i uruari dhe mburrej per kete ,o ç’iron; papa zedhenes i krishtit mbi dhe, armik i te varferve, kur krishti pikerisht per ta dha jeten;te kuptoi, se kur pasurohen disa, varferohen disa dhe jo si thote AI pra km se kur pasurohen disa, natyrisht duke vjedh te tjteret ,u pasurokan dhe te vjedhurit. O natyre , qe disave qe bejne opinionin dhe ligjin u ke fut ne koke tru shejtan budallai.postoje komentin.

  1. Grigor says:

   Komentuesit apo jo
   Te rrosh vete, se mendja? Aha, te ka lene fare. As nuk di cfare shkruan, as cfare flet. Ke bere nje rremuje me Krishtin, qe lere mos e pyet.
   Shko beji te fala Papa Gjon Palit, dhe rri atje me te, se ketu nuk i duhesh kujt. Ti qe beson tek zoti, ke harruar dicka: Zoti te ka dhene mendjen ta perdoresh, dhe jo t’ja japesh prape Zotit. Ai ka mendje per vete sa te duash, nuk ka nevoje per tenden. Por ti e ke lexuar edhe Biblen mbrapsht, dhe tani na tregon perralla me fe dhe me Krisht.

 10. markus says:

  filluan qaramanet tani duke u ankuar se jane te varfer …..por ka edhe njerez te zote dhe ja kane dale …jeta eshte njelloj kudo …ketu problem eshte siguria dhe shteti duhet te krijoje kushtet per nje jete te sigurte. pastaj fukarenj me shumice ka kudo..po edhe dembele me shumice ne shqiperi…kush eshte i zoti e gjen punen …kush eshte edhe me i zoti behet i pasur…boll me ankesa qesharake sikur do u gjeje rama pune.

 11. says:

  Që kurrë u largua në Austri, larg syve larg zemrës

 12. juq iu says:

  Hotele te tilla duhen per politikanet e pasur, ku ata shpenzojne kohe dhe hargetohen me te femrat e re varferve dhe shkojne e u futen ne krevat grave te tyre te dhjamosura.

 13. sonar288 says:

  Ketij narcisiti te cmendur gjithnje fajin populli ia ka pasur, edhe kur nuk largonte dot Saliun fajin populli ia kishte! I mjeri Rame me nje popull qe nuk i pershtatet!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *