Gjergj Bojaxhi: Pasi iu shërbeu oligarkëve, Basha tani gënjen shqiptarët dhe vjedh ide për të ardhur sërish në pushtet

BOJAXHIGjergj Bojaxhi ka reaguar pas intervistës së Lulzim Bashës në Top Story.

“Kreu i PD, Basha, pasi pranoi që gjatë pushtetit të mëparshëm i kanë shërbyer oligarkëve, tashmë filloi të përdorë çdo ide të mundshme për të gënjyer sërish shqiptarët.

Duke kopjuar ekzaktësisht pikat kryesore nga statuti i SFIDËS sonte ai foli për kufizimin e pushtetit të kryetarëve, përzgjedhjen e përfaqësuesve politik përmes garave partiake, pasqyrimin e financimit të partive etj.

Shqiptarët janë dëshmitarë që premtimet e partive tradicionale për demokraci, konkurim të drejtë dhe kufizime politike ngjajnë me legjendat urbane për të cilat të gjithë kanë degjuar por askush nuk i ka parë ndonjëherë.

Ndryshimi i këtij vendi nuk mund të vijë separi nga ata që e shkatërruan, por nga qytetaret qe do te marrin ne dore fatin e tyre”, shkruan kryetari i partisë SFIDA.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Gjergj Bojaxhi: Pasi iu shërbeu oligarkëve, Basha tani gënjen shqiptarët dhe vjedh ide për të ardhur sërish në pushtet”

 1. kozmo says:

  SHUME E DREJTE , BASHA SI NJE VJEDHES TE IDEVE TE PARTIS SFIDA ,DUHET KRYQEZUAR . BASHA ESHTE NJE SKANDALOZ, QE KA VETEM NJE IDE , PROTESTAT,OSE KOALICION ME METEN .

 2. emigranti says:

  Hera e pare qe degjoj qe qenka krijuar partia Sfida me qytetare si z. Bojaxhi.
  Me behet shume qefi, pasi shoh nje rreze shprese nga njerez te ndershem, me mend dhe atdhedashes.
  Kjo tregon se jane te censuruar nga mediat partiake, por edhe ato vete nuk kane fonde per marketing, prandaj duhet qe si ne fenomenin Sander ne Amerike qytetaret e thjeshte te ndihmojne kete levizje,

 3. LORA says:

  Gj.bojaxhiu eshte nje nga shkaterruesit e Shqiperise,,,sikurse lul-kusaro-krimineli,,,,dmth bojaxhiu eshte nje qytetar qe nuk I duhen lene kurre freret e vendimarrjes publike.
  TUNG.

 4. FELIKSISHQIPTAR says:

  Eshte Hektor Ruci, kryetar o TMAAAAAAA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *