Polici grek tallet me Nard Ndokën në kufi: Me kë je, me Edi Ramën apo Berishën?

nardiDeputeti i PDK, Nard Ndoka, është përfshirë në një “incident” me një polic grek në doganën e Kakavijes gjatë ditëve të fundit, kur kishte dalë jashtë Shqipërisë.

Gjatë një interviste në Report TV, Ndoka tregon se polici grek e pyeti në kufi me kë ishte, me Edi Ramën apo me Sali Berishën.

“Nëse do të thoja jam me Ramën, polici do të më mbante më tepër në kufi.

Incidenti ndodhi në Kakavije, unë isha me pasaportë diplomatike.

Kur me këto probleme përballet deputeti, imagjinoni qytetarët.

Klima mes Shqipërisë dhe Greqisë është e tensionuar.

Tensionet mes dy palëve duhet të zgjidhen me dialog”, tha deputeti Nard Ndoka.

REMOTE_ADDR:[]

19 komente në “Polici grek tallet me Nard Ndokën në kufi: Me kë je, me Edi Ramën apo Berishën?”

 1. Albani says:

  Hakun ta kane bere,ta vuash dhe ti si ne te tjeret.toc k…..

 2. kastriot says:

  po ti mor t.. pate frike ti pergjigjesh.turp.

 3. says:

  Jemi të gjithë Ilia kareli

 4. analisti politolog Nurellar Begasi says:

  c’ne me pasaporte diplomatike ky koke-shtenga?

  vaj medet, ku je o shtet… te dhjefsha shtetin i rilindje…

 5. Shefqet Cela says:

  Di isha kurjoz ta dija, çfare i tha qe nuk e vonoi polici grek?
  Sidoqofte e marr me mend qe ka permendur ate qe kane grekerit me perzemer!

 6. toni says:

  po kaq karagjoza dhe pa personslitet sa jeni ku mos te tallet polici me ju

 7. alb sapun says:

  deputeti i bythes vajti ne greqi dhe qenka provokuar keqazi nga greket po pse nuk u behet mesim te tjereve qe pasojne te mos shkojne ne greqi se ky vend i ka me shume qejf provokatoret te tipit maloke

 8. Gaitano says:

  Mjaftonte ti thoje jam shqiptar sic qe Ali pasha,apo enveri,e sigurte sdo talleshe.po perderi sa dipllomacia shqiptare shfaqet ne parlament sikur po kercen me gretat,dhe kerkon te ndiet me grada jasht kufive!!!habitem qe ste kan pyetur,je me nardin,apo me ndoken.

 9. koksi says:

  sa komb trim qe jan shqiptart!
  tall koqet edhe nji polic grek,andej nga fundi I europes,qe kushedi a ka shkoll apo jo,dhe pulitiksat tan “legjendar dhe trima parlamentar” heshtin si bythqima lulishtesh,ne vend qe te bejn ate qe duhet bo per me mbrojt nderin dinjitetin dhe personalitetin njerzor,te vetin dhe te popullit qe perfaqsojn.
  por politiksat tan te demokracies ,qe ne vend te muskujve kan dhjam dhe I kan krahet si pulastrena,fryhen ne parlamentin shqiptar duke bo si t fort dhe duke tregu kock e lekuren e tyre trupore mbush me dhjam,dhe duke e shit per muskuj kte fizik debil te tyre para kamerave ke ky komb budalla masiv,
  dhe kta “t fort” te parlamentit bohen bythqima para nji greku te pashkoll vecse ka nje kapele polici!!!
  sa turp me ken shqiptar! si gjithnji ndjehesh ligsht nga ky identitet… pa identitet.

 10. deni says:

  Ore koke lesh po na e servir si politike kete ti,shko e mbytu me nje pike shurre gjekundi.Kur tallet dhe polici qaj hallin me koleget tuaj greke

 11. kiu says:

  “Ai qe eshte me Ramen nuk eshte me Berishen dhe anasjalltas”, Nard Ndoka aleancist

 12. Lifi mod 56 says:

  Pu pu pu pu epo te besosh se ky hajdari ka 4 legjislatura depuet te vjen te vjellesh nga ky vend baxhelle me politikane baxhella. Dhe te mendosh se ky nuk eshte me i keqi ka te tjere plot si prenga sterkaj noka ndoka zeneli etj etj

 13. KRYEZEZA - FAQEZEZA MONIKA says:

  o nard pse nuk i ke than se jam me dulen se te kishin ba deputet grek edhe ty po iki se le nam duke ju pshurr berishes pas bythes

 14. rob i zotit says:

  dhe pse nard ndoka eshte ai qe eshte, nje polic i thjeshte grek ( m..) nuk mund te flase keshtu,
  te respektoje ligjet internacionale per pasaportat diplomatike.

 15. Peco says:

  Kisha menduar se, ata qe tallen me ju zoti deputet, nuk e kuptojne se ti kurdohere talleshe me shume me ta. Por me zgenjeve.Polici grek nuk ka me te voglen arsye te tallet me ju. Le qe nuk ja lejon vehtes ai nje veprim te tille. Por, kuptohet, thjesht ka dashur te beje shaka. Kurse ju, i nderuari zoteri, (po qe se Tema nuk e deformon qellimisht ndodhine tuaj) e vleresoni incident qendrimin e tij. Sidoqofte, ne nje vend “ku nuk ka halle” , si ky yni, marrja me te tilla gjera eshte nevoje shpirterore, thjesht eglendisje.

 16. koksi boksi toxi loxi says:

  po sikur t ja bej nanji polic,shqiptar I vertet, kte gje nji deputeti grek? ca do ndodh?
  policit shqiptar do I heqin buken e gojes direct.dhe pasandaj do filloj avazet e dyerve te gjykatave,hetuesive,”per shperdorim detyre,shkelje te marrveshtjeve shtetnore,prishje te miqsis nderkombtare,perbaltje te figures se policis (popullore),rrezikim te vendit per tu perball me sulm ushtarak nga fqinjet,demtim te demokracis,shkelje te t drejtave elementare te individit sic esht e drejta e levizjes se lir” e kushedi sesa traplliqe te tjera si kto. nderkaq,ministri jon I jashtem do ta priste e percillte deputetin e “lenduar” qe ti sherohej plaga dhe do t I pagunte ca kafe,duke I thon se “na gjete xhepabosh se po t kishim lek s do kishe pagu asnji fatur ne shqipni.por heres tjeter do ti pagujm ne shpenzimet”…
  kurse deputeti I minoritarve ne parlament do turfullonte dhe do deputetonte “europjance” per kete “genocide shqiptaromadh kundra grekve”!
  der ne Bruksel do kishte shku dokumentacjoni “ne mbrojtje te grekve qe po sulmohen prej shqiptarve bukeshkale”!… me kte rast,per me zbut gjakrat,parlamenti shqiptar do miratonte ca varreza te tjera greke ne tropoj dhe kukes dhe do I sugjeronte qe te beheshin edhe ca varreza greke ne prishtin dhe kumanov e medgjev . shqiptart e malit t zi duhet qe edhe ata te ndiqnin te njejten linj respekti progrek per te respektu parlamentin “ame” te shqipnis….
  sala do llapte dit e nat her kundra qeveris se po shiste interest kombtar te te huajt,qe ” ai I dinte por do ti permendte me emer se kush jan ne nje te ardhme te afert”,dhe her do llapte per “shkelje te kontratave dhe marrveshjeve dhe kartave kombtare nga qeverija rama,per shkelje te miqsive dhe stabilitetit nderkombtar,per futjen e shqipnis ne situate lufte me fqinjet miqsor…”

 17. maks says:

  atehere ti nard the je me saliun qe fali detin dhe greket e kan shum xhan salushin

 18. Kavajoti says:

  Mos u keq kuptoni dhe intepretoni ne mynyre ofenduese, pyetja e policit grek eshte qesharake aq sa qesharake eshte dhe pergjigjeja e deputetit!

 19. ILIR says:

  Mos u keq kuptoni dhe intepretoni ne mynyre ofenduese, pyetja e policit grek eshte qesharake aq sa qesharake eshte dhe pergjigjeja e deputetit ska ndonje te keqe!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *