Rama ia “mbledh” Greqisë: Jeni mësuar keq me heshtjen e Tiranës, por gjërat kanë ndryshuar. Nuk nënshtrohemi dhe s’heshtim më

ramaKryeministri Edi Rama ka mbajtur një fjalim në Samitin e Diasporës, ku është ndalur veçanërisht tek marrëdhëniet me Greqinë.

Ai ka thënë se Athina është mësuar me heshtjen dhe nënshtrimin e Shqipërisë për disa çështje të rëndësishme, por kjo gjë nuk mund të ndodhë më.

Marrëdhëniet me Greqinë janë të një rëndësie të madhe strategjike.

Jo më kot ka qenë dhe mbetet një linjë e palëvizshme e politikës sonë të jashtme, partneritet strategjik me Greqinë.

Por nga ana tjetër është po aq e vërtetë që këto marrëdhënie sot kanë nevojë për t’u ngritur në një nivel tjetër duke kapërcyer disa çështjet e mbetura.

Kemi ngritur një grup të posacëm dhe kemi ofruar gatishmëri të plotë që bashkë me palën greke të ulemi në tryezë dhe të diskutojmë hapur me shpirt konstruktiv dhe duke parë nga e ardhmja, duke u bazuar në standartet dhe parimet evropiane këto çështje.

Ka filluar një punë e përbashkët, aspak e lehtë për hir të së vërtetës.

Por jemi shpresë plotë që sidoqoftë do mund t’i kapërcejmë këto pengesa që nuk janë në të mirën e kësaj marrëdhenië fqinjësore dhe strategjike që kemi me Greqinë.

Nga ana tjetër e kemi bërë të qartë që s’kemi ndërmend të heshtim të bëjmë sikur s’kuptojmë dhe aq më pak t’i nënshtrohemi fakteve të kryera.

Për një kohë të gjatë fqinjët tanë u mësuan pak keq që këtu në Tiranë të kishin bashkëbisedues të nënshtruar, të heshtur, që bënin sikur s’kuptonin kur fjala ka qenë për çështje që s’mund të anashkalohen dhe s’bëjmë dot sikur s’ekzistojnë.

Janë botërisht të njohura, çdo shqiptar i interesuar për këtë marrëdhënie i dinë se cilat janë.

Mendojmë se për secilën ka zgjidhje në një frymë bashkëpunimi dhe respekti për standartet dhe parimet e familjes sonë të madhe.

Nga ana tjetër e kemi vënë re herë pas here që cështjet rimarrin një peshë të caktuar dhe bëhen pengesë për arsye që janë të lidhura me situatat politike, debatin e brendshëm, konsumin e brendshëm politik, posacërisht në Athinë.

Me rëndësi është që ne i kemi shtruar të gjitha në tavolinë, e kemi bërë të qartë për fqinjët tanë se këto janë cështje që ne s’kemi ndërmend t’i kapërcejmë duke i lënë pas të pazgjidhura që pastaj t’i gjejmë prapë të pazgjidhura..zgjidhje te parimi i reciprocitetit”, tha Rama.

REMOTE_ADDR:[]

49 komente në “Rama ia “mbledh” Greqisë: Jeni mësuar keq me heshtjen e Tiranës, por gjërat kanë ndryshuar. Nuk nënshtrohemi dhe s’heshtim më”

 1. Devolliu says:

  Linda ta ka dhene kete idene per te bere nacionalistin antigrek dhe proserb ?

  1. Greece & Turkey are shit says:

   jo, ja ka dhene gjyshja jote dhe vrima e janulle. Te lumte Edi Rama. Te fala janulles o greqira…..

   1. . says:

    Ndonje Trimeri Arnaute me Turqit do te Besh o Ram-y, se ata po kerkojne Ndryshimin e Historise, mbylljen me dhune te “Burdellove” te Gylenit, ofendimin e Heroit Tone Kombetar Skenderbeut, ngritjen e Xhamive dhe Medreseve pa Kriter, me para te Pista Terroristash, rekrutimin e Shqipove Arnaut per Xhihad…….

    1. Adriatik says:

     Ik o legen se nuk te pret njeri ne greqi bwj ca te duash. Vazhdoninsi sherbetore te sulltan bab rexhepit.

  2. Shqiptar says:

   Jo.Kete ide ja la dhene bushtra qe te ka pjelle ty.

  3. JJJJ says:

   Ha mut. Je myslyman me mbiemër të ndruar në ortodox për letra greke. Ça je, trapanxholli apo kristo ?

  4. harillaqi says:

   Devolli! Na çave bythen me kete fjale(Linda,Linda,te ngeli ne goje Linda).Nuk ke çfare te thuash tjeter?

  5. L leshi says:

   O devolli si shume te zgjuar e paske patur bushtren qe te ka pjelle prandaj ke dale gjysmak ti…….

  6. Laureta says:

   Bravo Edi ..bravo …I vetmi shtet qe nderoj emrat e Shqiptareve…ate qe sberi Turku 500vjet e beri greku per 24 ore…

  7. Scutari says:

   O Rama-zan, o pinjoll komunist, vasal dhe vegel e islamistit turk Erdogan!

   Albanistanin e ke mbushur me droge kudo, dhe e ke kthyer albanistanin ne nje hale qe e kontrollojne Soros-Erdogan-Gjylen- dhe koltivuesit dhe tregtaret e droges.
   Te gjith e dine se perse flet me arroganc kunder popullit dhe shtetit Hellen.
   Keshtu te ka urdheruar Erdogani qe te rritesh tensionin dhe qe me anen e kesaj sjelljeje, tju mbyllesh syte popullit shqiptar, i cili jeton ne nje shtet te korruptuar, te varfer, te degjeneruar, qe te gjithe banoret e ndershem kerkojne azil neper Evrope dhe bejne aplikime per Llotarine Amerikane, qe te ikin nje ore e me pare nga ky vend i pushtuar nga turkoarabet dhe nga mafiozat.

   1. Devolliu says:

    O stukari janulles mjere ju qe jetoni akoma ne ate shtet te degjeneruar Greqi ku s’keni asnje lloj perspektive tani jau kane nderprere dhe pensjonet keni ngel keq

 2. the Punisher says:

  Shqiptaret ane e mbane duhet te bojkotojne prodhimet dhe sherbimet gerrke. Ti si kryeminister ke per detyre te kontrollosh imtesisht cdo cent te investuar nga pisoglendet gerrk. Gjobitja deri tek bllokimi i kompanive bankave etj per evasion fiskal. Demaskim dhe nxjerrja me shkelma nga Shqiperia te hiresise se tij Janullapos alias leshqeni ose shurrtore. Shume pune te presin perpara por kryesorja eshte qe je ne drejtimin e duhur.

  1. Spartaku says:

   The punisher! Mire e ke ate qe thua,por mos harro qe ne dreqi punojne dhe jetojne njemiljon shqipetare.

   1. Devolliu says:

    Spurdhjaku ne Greqi jetojne 3 miljon shqiptare

 3. qytetar says:

  Bravooo!!! Shqipetaret nuk jane pa dinjitete ,si te tille nuk mund te lejojne te poshterohen nga Greqia .

 4. Al says:

  E o Devolli ke hall se te ikin 300 evrote per lesh?

  Shume mire e ka, madje as ti mos ki merak se ju “minoritareve” te thekur do jua dyfishoje rrogen gerqia ne saje te luftes se saj per territore.

 5. shvejk says:

  Jo Devolli , duhet te kete qene Mami jot.

 6. AC|DC says:

  Rama ka ik per lesh,kujton se greqia eshte si Vali apo mirela qe i bertet sa here ti ngrefet.

 7. alb sapun says:

  ketij po i vjen fundi dhe ben si i forte me greqine qe i ka vene vizen, greqia ka probleme te saja te brendshme po duhet te meret dhe me sharlatan albanez qe sdin ckerkojne,une mendoje qe ndoken qe e fyejti oficeri grek ta ngrejme ne ceshtje kombetare dhe ministria e bythes se jashtme shqiptare te ngreje note proteste se kjo ministri eshte shume e forte ka muskuj dhe ne bythe

 8. Albani says:

  Armiku numer nje i Shqipetareve qe banojne ne Shqiperi eshte fukaralliku,pastaj flasim per patriotizem z.Rama.,te mbushe nje here barkun populli,sepse me bark bosh asnjerit nuk i vete mendja te politika,Shqipetare apo Greke qofte,kombetare apo anti kombetare.
  Nuk eshte cudi qe PD-ja mbetet akoma nje Force e llogaritshme elektorale,ndodh sepse nje pjese te popullit ajo i premton qe ti mbushe barkun qe ti nuk ja mbush dot,dhe nuk eshte faji i votuesve qe besojne dhe shpresojne,.

 9. Ibrahimi says:

  Bravo Edvin nen udheheqjen tende ne Camet do te japim besen per shpetim,ti je skender beu yne ,burra si ty rralle lind nena ,ti dhe Enveri ja u mblodhet koqet greqve me dore dhe me llape ,sot kalova kufirin grek dhe andej mbante era mut ,kishin dhjere te gjithe nga friga jote ,bravo dhe njehere o trim tirone .

  1. . says:

   “Besa” Came…hahahaaaa, …. si Enveri…hahahaaa qe mori urdher nga Greku per heqien me dhune te Nenshtetesis Greke te Cameve, qe mori urdher per eleminimin e Paris Came (Grupi Cam). Si Skenderbeu… qe therri ne Kruje gjithe Shqipetaret qe u Islamizuan…hahaaaaa. Si skenderbeu qe Vellai i Tij Reposh qe perkushtoj Jeten e tije si Murg, ne Agio Oros te Greqise.

   Bejini qefin Vetes o LEGENA, se keshtu kalon Dhimbja dhe Fukaralleku. E keni gjet “Ustain” (Ram-yn) qe ju ngop Barkun dhe shpirtin me Pordhe Arnaute.

 10. Shqiptari nga Kosova says:

  “Devolliu”, ku sheh ti qe zoti Rama qenka ber pro serb..? A nuk ishte Edi Rama kur ne takimin e pare i tha Vuçiçit: sa me pare ta njihni Kosoven aq me mire per ju dhe se reoublika e Kosoves eshte nje fakt, ku e detyroje shovinistin Vuçiç ti largoje kufjet nga veshet e tij.!!!! Gjithashtu edhe ne takimin e dyte i njejti qendrim , QENDRIM DINJITOZ..!
  Nese ka nje kryeminister qe i thot haput gjerat , eshte Edi Rama..! Deri sot te gjithe kane qene servile e te nenshtuar. Kryeministra pa kurriz e zvarranik..!
  Ne shqiptaret e Kosoves jemi shume krenare me ate qe thote zoti kryeminister, me ato qe ben e me ato qe prezanton para fqinjeve tane aspak miqesore..!

 11. Bravo te qofte Edi Rama !
  Me te vertete je nji Strateg Hyjnor ,persa i perket te berit politike !
  Nuk duam asgje me shume ,vetem barazi dhe reciprokitet .
  Ashtu si ja shtrove kurrizin serbeve ,ashtu do tia shtrosh kurrizin edhe vellezerve tane te quajtur …….grek !
  ??????????????????. ????????????????????. ????????????

 12. tomi says:

  Ti nuk ke shtruar asgje ne tavoline. Ti vetem llap e ben gam gam. dhe Mjero Baze te fryn nga pipthi prapa me keto titujt me te “mbledhur”. Sinqerisht nuk kuptoj se si mund te akuzohet Aldo mafishja per armik te integrimit kur armiku me i madh integrimit, dhe jo vetem i tij, je ti.

 13. aqif tahipi says:

  He mor njethundrake pellites te shqupit ,nuk ju vjen mire kur rama ju shan greqine. U mesuan me ju grekmoterqiret qe ju bertisnin njehere dhe ju i falnit detin edhe cdo gje tjeter.

 14. Gora says:

  Rama per politiken e jashtme je 1shi. te gjith kryeminstrat qe ka pare ky vend as nuk te afrohen as dhe 1%, vazhdo keshtu se ne do ecim shum para sigurisht qe do kesh greko turkofagos kundra

 15. Epdor says:

  Me greket nuk ka diplomaci por bisede ne interesin per shtetin tone dhe aspak per interesat e tyre. Ato enderra qe ata i realizuan ne 1992 me S.Bershen e deri perpara 4 vjetesh me pensionet 300 Euro per te qene grek kane mbaruar . Nje shtet i krjiuar artificialisht mbi truallin tone dhe qe ka perfituar hapesire nga Konf. e Berlinit dhe e Londres si edhe nga manipulimet e serbise dhe te Greqise duhet ti ndalim sot dhe pergithmone ish spiuni i Beogradit Salplehu do te denohet dhe Greqia te ndalet me intriga dhe vrasje dhe plane te Vorio-Epirit mbi kokat tona nuk i lejojme as serb as greke dhe asnje shtet te pa drejte si Greqia ne rradhe te pare.

 16. zgalem says:

  Je inteligjent dhe I pa mposhtur z. Rama . I kane shtyre pa kufi ligjin e luftes dhe pasurite reciptoke . Rama ! Ti nuk ke asgj ete perbashket me Berishen , Meksin e kompani . Mos u terhiq nga kjo kauz e shenjte . Zgalem

 17. sofia says:

  Shqiperia ka gjetur zotin, megjithese qente do lehin si zagar rrugesh.

 18. kuq e zi says:

  z.rama
  po deshe nje mandat te dyte jepi te drejte vote diaspores sepse ajo nuk korruptohet per nje vend pune apo nje thes miell
  shume para do vijne per atishqiptaret ne zgjedhjet e 2017-tes
  likja ne athine u thirr per te pasur akses ne kete buxhet pd-n dihet qe athina e sponsorizon fort
  me pare ke thene qe nuk don te plakesh ne politike lind pyetja kur mendon ti perdoresh nje milion votat e diaspores tani apo kur te jesh jashte politikes

 19. grer says:

  Prsh inderuar Km i Shqiperise!

  Shume faleminderit per konseguencen dhe dinjitetin ndaj Greqise!
  Une ndjehem krenar pert y! edhe me dinjitet! Sonte eshte nje nate tjeter e bardhe per mua!
  Urimet me te mira !

 20. Lpl. says:

  E paska ne mend me filluar luften per kete i paska thirrur diasporen me financuar luften mendim brilant dhe per ti bere presjon Greçise me lobin Shqiptar atje pak kujt i ka shkuar mendja per kete mendim te Rames dhe e beri kercenimin ne kete eveniment shkelqyshem , ne gati jemi qe te kthehemi dhe tjapim kontributin tone qe te stervisim luftetaret e rinj po na hane duart per lufte se ndryshe nuk zgjidhet kjo pune ska rruge te mesme , ata ligjin e luftes ne luften sa te filloje lufta se vijne te gjithe ata qe luftojne ne Siri edhe nga diaspora dhe e mposhtim Grekun me gjithe Dropullin e Himaren dhe Clirojme Morene te gjithen o sot o kure se gjejme Grekun me kaq te lodhur e te pjerdhur qe se ka mendjen pas mobilizimin per lufte ne me gjuetare e mundim Grekun se ka çdo shtepi qifte .Kedhtu tha dikur Sllobodani per Shqiperine e pushtoj me klub gjuetaresh , por tani kane nderruar rrolet kemi Evropen dhe ameriken me gjithe diasporen qe eshte r gatshme me dhene jeten per nderin kombetare dhe parate per logjistike .Ne duke prite jemi nuk jetohet ne paqe me pa lufte .keshtu eshte e merzitshme jeta.

 21. mire qe nje hordhi e konsiderueshme shqiptaresh, ndikuar nga berisha, ky vet ne fillimet e demokracise, i konfonduar nga ndonje provokim perendimo,r per te çfarosur orientimin pro evropjan ,duke i orientuar shqiptaret drejt isalmit te panevojshem per ta dhe te kontrollonte nga shqiperia, ballkanin si bastion kunder ruseve qe kriminalisht konsiderohet rrezik per paqen, pranuar ne heshje dhe nga autoritariteti nr1, per fat te keq ne bote, papes se shenjte te vatikanit; shajne praktikisht gjithçka te krishtere, njerezore dhe demokratike, nepermjet adresimit; greqi, janullatos, sllav ortodoks, rusi, rrjedhimisht usa france itali gjermani etj etj etj; po ti o kafshe e ndyre, nga i krijove keto konteste ndaj tyre; kur para ca kohe, ti, ndofta dhe pak nano te dy nanot, jeni konsideruar si mendjet me intelektuale te ketyre 26 vjeteve.A nuk mund te ishe ti, ne krye te asperatave shqqiptare, per t’a bere shqiperine si europa vetem, duke u mare me publicistike ne medja, si ne 97 te gazeta koha jone, pa hyre ne hullite e pushtetit, ku je bere me i ndyre se ata qe i ndryshuan rrugen shqiperise per ne europe jo me shume nga ligesia se nga kufizimi i tejskajshen i intelektit???!!!

 22. maximus says:

  une kam thene, ky popull lind nje here ne 500vjet nje burre, i pari ishte I MADHI GJERGJ KASTRIOTI, dhe me duket se i dyti, eshte EDI RAMA, qe edhe me gjithe keto ferra qe i kane zene rugen dhe duan ta mbajne ne vend , AI perseri po arin te ece perpara dhe ka gjithe simpatine e evropes perendimore, bravo EDI, dukesh qe ke vizion, dhe me vjen vertet keq qe s’mund te ta jap voten time ne 2017, per arsye sepse jetoj jashte .

 23. Baton Gostivari says:

  QOFSH i NDERUAR, RAMA!
  SHQIPËRIA me DINJITET:

 24. grameno says:

  Greket thane jemi superiore,por siq duket EDI e din mire, eshte i menqur,ai qe eshte superiore dhe i forte ska nevoje te zgerdhihet,Heeemm!!!!!!!,edi u a ke lexu gerrkave mendjen se vetum flasin asgje me shume.

 25. redi says:

  mos te harrojme se shqiptaret kan punuar dhe kan mbajtur greqin ne kembe qysh ne kohrat e meparshme si dhe sot/ nese atje jetojn 1 milion shqiptar edhe ne USA jetojn 1 milion greke dmth qe USA tju kthej sumen greve dhe tu thot qe hajde me pallo?
  shume llogjike naive

 26. Kompleksi says:

  Ore do flasi ndonje gje ky se si te uli papunesine apo eeeeee.- Ne kemi hallin se si t`ja perplasim ne fytyre grekut dhe serbit, bejme edhe pa pune me barkun bosh, se bar hame dhe jemi krenar.

  Turp se si ja hedh popullit kaq kollaj ky debil skizofren, po s`ka faj kur gjen injorante qe i mbajne iso.

 27. sit back and relaks says:

  Tani kur hyn ne negociata me dike tjeter duhet te llogarisesh mire kartat e tua dhe kartat e kundershtarit. pesha jone ne arenen nderkometare nuk ka peshen e greqise, ekonomia jone megjithe krizen qe kalon greqia nuk i afrohet asaj greke akoma, greqia ka nje histori shekullore marredheniesh me europen nderkohe qe ne vetem pas 90′ i thame europes tunjatjeta. Ne as nuk eksportojme dhe as nuk kemi nje nivel konsumi te atille qe te jemi atraktive per europen. Dhe ajo qe eshte me kryesorja ushtria, cilesia dhe sasia e armatimit, aftesia jone ushtaraker per te operuar mjetet moderne te sotme luftarake, per tu mbrojtur apo goditur eshte ne nje gjendje te mjeruar. Bota dhe aleancat sic i njohim sot mund te mos ekzistojne ne nje te ardhme shume te afert dhe pordhet me rigon te Rames per letra ne tavoline mund te konvertohen ne nje gjuhe tjeter nga fqinjet, gjuhe se ciles ne nuk kemi aftesine dhe takatin ti pergjigjemi. Mbrapa cdo negociate paqesore qendron gjithmone aftesia dhe fuqia ushtarake. Nqs nuk ke forcen ushtarake cdo fjale apo premtim qe i ben popullit tend ne lidhje me negociatat eshte si te fluturosh me pras ne ajer. Nqs Rama do te ishte vertete nacionalist do ta niste nga rritje e investimeve per ushtrine, blerja e mjeteve detare, tokesore dhe ajrore. rritjen e trupave ushtarake dhe futjen e stervitjes ushtarake te detyruar per cdo nxenes apo student dhe kryerjen e stervitjeve me popullaten ne raste emergjence. Askush me nuk e di se ku duhet te fuse koken apo si te veproje ne rast te nje situate emergjente. pergatit njehere njerezit dhe ekonomine pastaj dil shit pordhe me grekun apo serbin.

 28. Anesti Jance says:

  Ato qe kane ndodhur midis Greqise e Shqiperise duhet te zgjidhen se sben ,ndryshe nuk mund te flasim per nje bashkim europian real.
  Dy palet pa u vonuar duhet te ulen ne tavoline e ti thuhet dy popujve e verteta.E vetmia rruge qe con ne harmoni Europiane.Mos lihet ne heshtje ky problem se heshtja vret dy popujt te cilet ne kohen e lashte kane jetuar bashke edhe eshte e nevojshme qe edhe sot te jemi miq e te vazhdojme rrugen e paqes se kerkuar prej dy popujve… Problemet dihen nje nga nje me mirekuptim te zgjidhen e jo vetem kaq por te shkruhen edhe ne librat shkollore qe te rinjte te rriten me frymen e se vertetes si e kerkon Zoti e Europa e vertete.Respekt per nje miqesi te sinqerte midis dy popujve fqinje A*J*.

 29. Na bashkoj kenga popullore says:

  Problemi i Kryeministrit qe do thot problemi i Shqiptarve eshte qe perballohemi me dy fronte lufte nga njera an Grekun dhe nga anen tjeter Serbin,prandaj eshte shum e veshtir per zoti Rama te perballet me te dyat ,dhe per ket arsye zoti Rama kerkon me çdo kusht qe mardheniet me Serbin te normalizohen sigurisht duke pranuar KOSOVEN e pavarur nga Serbia,dhe njohja e KOSOVES nga Serbia do e bente shum me te let perballjen me Grekrit,ndoshta duke par gjate historin Greqia ka ma shum gjynahe se Serbia me Kombin ton,per sa i perket Turqis nuk e kuptoj nga disa komeentus qe shprehen me urrejtje kunder mardhenjeve me Turqit,po thirni pak mendjes sot pa mardheniet me Turkun ku do vej Kombi yn

  1. Mbreti says:

   Rama ska dy fronte! Frontin me grekun e ka te mbaruar sepse Turku ja tregoi ne 97 en!!:), me serbet e lodhur sja vlen te trembesh sepse 1. jan frikacake edhe trima ke tanke kunder femive. 2. jan sterplakur si popull ska kush te luftoi me! Se 3.po zhduken vet duke shar shqiptaret qe lindin femi a vet po zhduken duke lohtur te kulturuarin shterp!

 30. Ben Dibrani says:

  Habitem sa mire e dine Shqipen disa “greke”, dhe sa “greqisht” shkruajne disa SHQUP-iste. Nuk po kerkojme shume mor quasi-njerez, vetem barazi po kerkojme. Aq na duhet se po folem si te barabarte, ju shkoni teposhte vetvetiu. Barazia ju tmerron, se ju nxjerr bojen se kush jeni realisht.
  Hahahaha, Aleanca Greko-ShQUP-iste, nje mish-mash i shpifur, qe te gajas dhe neverit njekohesisht.

 31. Kimi says:

  Jo ne shqipot ja mledhim ter botes mbare jo ma nje greqije un nuk jam dakort me inaciun Muc nano qe flet me mllef per korupsionin e Rames. Jo ai punon . Nje fare Timi shkrante se Greket e te tjere na kane frike ne shqiptarve. Nji mentalitet ISIS.

 32. muza says:

  Nacionalizmi eshte streha e fundit e maskarenjve

 33. kodrasadikitk says:

  Pse te mos i thuhet Grekeve haptas per qdo gje duke perfshi edhe raportet reciproke mes ketyre dy shteteve.Shpesh ata e ngrisin zerin per nji grusht Grekesh qe jetojne ne Shqipnin e jugut,kurse ne Greqi me sa dihet gjysma e popullsise jan Arvanitas-Shqiptare pa shkolla e pa te drejta kombetare te cileve jua kan mbyllur syte ju eshte mbyllur goja dhe eshte bere mode ose m… me fole greqisht kinse kjo eshte e privilegjuar.Arvanitasit e bene Greqine e sot jan te perbuzur e te strukur .Nese shiqohen keto te dhena Greqija as qe meriton te ishte antare e pjese e Be si shkelesi me i madhe dhe flagrant i te drejtave e lirive njerzore…

 34. Usa1 says:

  Ne ate qe tha Rama per greket foli vetem per barazi , dhe te kerkosh te jesh i barabarte me fqinjin tend nuk do te thote se je patriot kete e them per ata budallenjt qe nuk kuptojne !. Rama nuk eshte se po behet ndonje patriot i madh, por per mua po ben ate gje qe duhet te bej c’do kryeminister per vendin e tije lere se kryeministrat qe kane kaluar kane qene bythlepires. Nacionalizmi eshte streha e fundit e maskarenjeve !? Mua nuk mu duken se ata pjesetaret e diaspores qene maskarenj prandaj duhet te dime c’fare shkruajme , jo se lexuam dy vargje ne internet dhe dukemi si te mencur . Sa per tikun me tgrf leri fare se po tu japi rama 400e nga 300e qe u jep greku flasin ndryshe ata.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *