Sali Berisha vlerëson radikalët e majtë dhe bën thirrje për mosbindje civile: Të shporrim klikën e hajnave

berishaSali Berisha  ka shprehur solidaritetin me Mirela Rukën, studenten që sulmoi me salcë ministren e Arsimit, Lindita Nikolla.

Sipas Berishës, “ky solidaritet i jashtezakonshem ndaj Mireles, aktit te saj, shpreh ne vete nje proteste masive virtuale ndaj krimit te shemtuar qe Edi Rama dhe masha e tij Lindita kryen me antireformen e arsimit te larte”.

Berisha u bën thirrje të gjithë të rinjve dhe prindërve të tyre të ngrihen në protesta të vazhdueshme, duke bërë thirrje pë mosbindje civile, për të shporrur sipas tij, klikën e hajnave që po rrezikojnë të ardhmen e fëmijëve.

Postimi i plotë i Berishës në FB

Nje solidaritet i merituar dhe i jashtezakonshem me Mirelen!

Te dashur miq, ne mediat sociale dhe sondazhet online qe nuk mund ti kontrolloje dhe manipuloje qeveria, qindra mijera qytetare shprehen ne forma te ndryshme mbeshtetjen dhe aprovimin e tyre te plote ndaj aktit guximtar te mosbindjes civile dhe plotesisht demokratik te studentes Mirela Ruka, e cila bojatisi me salce ministren shkaterrimtare te sistemit arsimor Lindita Nikolla.

Ky solidaritet i jashtezakonshem ndaj Mireles, aktit te saj, shpreh ne vete nje proteste masive virtuale ndaj krimit te shemtuar qe Edi Rama dhe masha e tij Lindita kryen me antireformen e arsimit te larte me te cilen ata:

– Mbyllen dyert e universiteteve te vendit per dhjetera mijera vajza dhe djem te familjeve te varfera shqiptare dhe i shnderruan universitetet ne molle te ndaluar per femijet e ketyre shtresave

– Me udhezimet e saj, fund e krye korruptive ne sistemin e pranimeve, Edvini dhe Miss Korrupsioni apo “madam Salca” detyruan mijera studente, shume prej tyre edhe te shkelqyer qe te regjistrohen duke paguar secili mijera euro ne universitet e klienteles, te cilat ndajne fitimn e tyre per cdo pranim te detyruar me Edvinin dhe Linditen!

Po ju rikujtoj ketu se ishte po kjo Lindite qe publikisht u betua dhe sterbetua se me testin e dyte nuk do mbeste njeri jashte universiteteve publike por kur mbeten mijera e mijera syresh ishte po kjo Lindite qe heshti si fije bari

Me udhezimet e tyre per masterin, Edvini dhe Miss Korrupsionin caktuan afatin e fundit te regjistrimit per master ne universitet publike nje dite para dates se provimit te shtetit te studenteve, ne menyre qe ata te mos mund te regjistroheshin nderkohe qe universiteteve te klienteles qe iu marrin 8 mije euro per master studenteve, dhe qe ju caktoi si date te fundit te regjistrimit per master jo daten 13 tetor por 20 nentor, duke siguruar keshtu per xhepat e vet dhe te Edvinit 4000 euro per cdo master!

Ndaj salces ne fytyren e Lindites reagoi me shpejtesi dhe me metoda te vjetra, nomenklatura e kleptokracise e dirigjuar nga Rama. Ky i fundit mobilizoi militantet e PS me mandat dhe pushtet per te demonizuar Mirelen dhe derdhur lot krokodili per Linditen, shoqe, grua, nene.

Me kete rast dua t’u them ketyre zonjave se eshte e vertet qe Lindita eshte grua, nene, bashkeshorte, por Lindita eshte nene, bashkeshorte dhe grua qe njelloj si ju eshte e qendisur me ar, me brilante dhe diamante luks e salltanete qe shkon ne pune me nje veture luksoze, ulet ne nje zyre superluksoze, e shoqeruar nga badiguarde gjobvenes dhe qe shkollon femijet ne shkollat me te mira te botes.

Linditen, njelloj si ju qe e mbroni, pushteti, grykesia e kane bere shpirt kazme, dhe per t’u pasuruar edhe me shume si e pangopur ju vrau endrren universitare, ju mbylli dyert e universiteteve te vendit dhjetera mijera maturanteve. Ajo zhyti ne pikellim e deshprim te thelle dhjetera mijera nena, gra, bashkeshorte, motra, te cilat, per ate dhe ju nuk ekzistojne sepse asnjera prej tyre nuk ka luksin tuaj dhe te Lindites, perkundrazi, shumica e tyre mezi mbijetojne dhe kishin si shprese te vetme per nje jete me te mira shkollimin dhe diplomimin e femijes se tyre, te cilin Lindita, ne emer te xhepave te vete dhe mentorit te saj Rames e shkaterroi.

Me kete kete rast pergezoj dhe nje here Mirelen per kurajon e saj qytetare, kurse Rama dhe Lindita, qe u nxine jeten, u vrane endren dhe shpresen dhjetera mijera te rinjve shqiptar, meritojne jo salcen por bojen e kepuceve!

Duke perfunduar, iu beje thirrje studenteve, gjimnazisteve, prinderve te tyre dhe mbare qytetareve te solidarizohen me Mirelen dhe te ngrihen ne protesta, mosbindje civile te shporrin nga pushteti kliken e hajnave ne emer te te ardhmes se femijeve tane! sb

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “Sali Berisha vlerëson radikalët e majtë dhe bën thirrje për mosbindje civile: Të shporrim klikën e hajnave”

 1. Çeçeni zot shpelle says:

  Te [email protected] dreqi Shiqeren me keq se ta [email protected] 70 vjet para o i mallkuar

  1. Kujtim says:

   Ky i maklkuari ben thirje per lufte, o plere nuk je ngopur me gjak ti . Nuk te mjaftoi 96 Gerdeci 21 Janari e tetjera krime MALLKUAR QOFSH PER JET TI E FAMILJA JUAJ kini shum borxhe ketij vendi

 2. Bardhyl says:

  Ti veme zjarrin vendit qe te shpetojme bythen tende! 😀 😀 😀 hahaha IK MOR FUNDERRINE!

 3. tom says:

  pirdh pirdh se cfryhesh o armik i shqiptareve

 4. American2016 says:

  Sali Berisha je bere personi me i bezdisur I politikes shqipetare, me ty dhe Lulin PD do te mbetet ne opozite per jete .

 5. Eltoni says:

  oooo skizo-psiqik o kalbesire cmendurie o vrases o tradhetare o hajdut shko e vizito krimet e regjimit qe ti sherbeje o sekretare i PPSH ,nje ish president+kryeminister ben thirrje per mos bindje civile o zot car plerash serbo-greke kane drejtuar kte komb o kriminel me certifikate cmendurie,ore kokrra e cmendurise po gjin gjoni-dedja-llalla-etj plera pas nuk do rrine perjete tek postet qe kane per te te mbrojtur ty-giten-xenin-apo te tjere ndyresira pas…

 6. BERISHA LARGOHU says:

  Po te jeté populli idiot mund te mbeshtese inisiativen kunder Rames ha ha ha. O per ate kamikazen, ajo ishte idiote dhe injorante per veprimin qe beri sepse u pagua nga ju. Kaq donte ajo, pra 20 euro dhe vu kamikazmit.

 7. aqif tahipi says:

  Shyqyr qe na e zbulove vete ate qe hamendesonim te gjithe ne .Keta lloj majtisto djathtoshe te pjerdhur qenkan vecse ca kukulla ne duart e kryeshqupistit real ,sales. Sa me teper shqupistet te perdorin gjuhen e egersires dhe veprime te dhunshme aq me teper shqiptare te thjeshte votojne per ps. Prqa vazhdoni me keto veprime se ne 2017 patjeter qe do jeni partia e kingmakerave ne vend te 3.

 8. FREDI says:

  EDHE ME DJALLIN BEN ALEANCE VETEM PER TU BERE FAKTOR NE POLITIK

 9. Visari says:

  Lindita ishte nje grua e mire e perkushtuar per njerezit dhe detyren, sidomos si mesuese kryetsare e njesise bashkiake. Por Lindita tashme ka dale nga vetvetja ,ka harruar nga erdhi nuk perfill me socialistet e ndershem dhe ca pasuri ka vene si shume shpejt. Bej cudi prej Berishes qe deri tani nuk ka folur asnje fjale kundra Lindites dhe ndoshta eshte e vetmja pushtetare qe nuk eshte pergojuar nga gojepisi Berisha. Cudi.Berisha i vlereson ata qe i sherbejne. Kaq shpejt te kete harruar Berisha faktin kur Lindita shkonte e i ulej prane ne parlamente pet ti marre mend, kaq shpejt harroi ky vleresimin qe i beri ajo si kontribut per demokracine, kaq shpejt t’ikete harruar Berisha qe te gjithe pedeistet edhe me ekstremistet vazhdojne te punojne ne ministrine e Lindites e ne drejtorite e shkollave. Haram te qofte o Berishe qe i bie bukes me gure!

 10. Zara says:

  E nxorri te verteten ky te super te majteve. Krijesa te te idjotit Sali

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *