Bashkia e Lezhës nën sekuestro, 400 mln lekë borxhe

ddLlogaritë e Bashkisë Lezhe janë vënë nën sekuestro nga Përmbarimi nga disa borxhe të trashëguara. Sipas nënkryetarit të bashkisë borxhi arrin vlerën 400 milionë lekë (të reja) dhe bëhet fjalë për investime të papaguara dhe debi ndaj OSHEE.

Çështja ka kaluar në gjykatë për t’i dhënë mundësi institucionit që të shlyeje detyrimet me këste.

N/kryetari tha se borxhet janë akumuluara nga administrata e mëparshme. Në qershor 2015 në krye të bashkisë u zgjodh Fran Frrokaj i PD, ndërsa më parë këtë bashki e ka drejtuar për 2 mandate radhazhi Viktor Tushaj i LSI.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *