FOTOT/ Faktet skandaloze të Melania Trump, ballkanases që u bë Zonja e Parë

Kjo është historia e një emigranteje nga Ballkani që doli nga mizerja falë një princi jo edhe aq të kaltër. Kështu e fillon portretin e saj për Melania Trump revista francize people “VSD”. Lapsi.al e ka përshtatur këtë portret duke u fikusuar më shumë tek e shkuara skandaloze e ish vajzës ballkanike.

Ne jemi bazuar tek ato fakte që e bënë Melania Knaus, të martuar në 2005, një “zonjë të parë ashtu sikurse ju nuk keni parë kurrë më parë” siç shkruante New York Post e cila publikoi këtë verë fotot më shumë se pikante të ish modeles.

Në këtë kohë u fol edhe se Melania bënte punën e një escort Girl, një lajm që e tha një  gazetar slloven dhe e publikoi Dail Maily, por që më pas edhe gazetari edhe gazeta u tërhoqën nga frika e padisë.

Jeta e Melani Knauss, e lindur në vitin 1970 në Novo Mesto të ish Jugosllavisë nuk është e thjeshtë.

Ajo është rritur në një pallat punëtorësh në Svenica.  Babai i saj Viktori, një anëtar i lidhjes komuniste e fitonte jetën duke shitur makina. E ëma, Amalia punonte në tekstil dhe që në moshën 5 vjeçare e prezantonte të bijën e saj në shtëpitë e modës.

Pas studimeve për dizajn që nuk janë të provuara ajo fluturoi drejt ShBA. Dhe në vend të ëndrrës amerikane takon në klubin Kit Kat të New Yorkut Donald Trumpin. Ai ka një tërheqje të menjëhershme. Sipas saj ajo ishte më e ftohtë. Por ai vë në punë metodat dhe mjetet e tij dhe gjithçka përfundon.

Në korrik 2002 miliarderi e drejton Boingun e tij 727 në drejtim të Brinkut, afër Ljubjanës ku e presin prindrit e vajzës 32 vjeçare Viktor dhe Amalia. Grupi i vogël mblidhet në Grand Hotel Toplice rreth një tryeze me eskallopë të shorëqur me qepë dhe parate.

Përpos dorës së gruas së re Trump kërkoi edhe nëse ky hotel që i pëlqeu ishte në shitje tregojnë gazetarët sllovenë Bojan Pozar dhe Igor Omerza (VSD perkthim Lapsi.al). Në 2005 dasma u festua në Palm Beach ku nusja mbajti të veshur një fustan mëndafshi Dior. Ceremonia u zhvendos më pas në apartamentin kitch në Trump  Tower ku të ftuarit u lutën të vishin shapka për të mos gërvishtur mermerrin e bardhë të dyshemesë së shtëpisë. Pasi mori Green Card në 2001, Melania u bë amerikane pesë vite më pas.

Pas fitores së burrit të saj në garën presidenciale ajo do të jetë zonjë e parë që nuk ka lindur në Amerikë që prej vitit 1829.

Pas gafës së fjalimit të verës që shkoi ku ajo kopjoi një tekst të Michelle Obamës, ajo del rrallë në paraqitje publike. Por ajo thotë se nuk është vetëm një grua e bukur. “Kam tru dhe e di se çfarë kërkoj” i deklaroi ajo portalit francez DuJour.

Por, burri i saj, presidenti i ardhshëm i ShBA, nuk mburret vetëm me inteligjencën e saj. Ai krenohet edhe me trupin. Në një emission radioje të Hovard Stern ai u tregua krenar për “përmasat pefekte” dhe trupin e 47 vjeçares “pa një shenjë celuliti”. Dhe qershia mbi tortë e Trump: “Ajo nuk pjerdh kurrë”. Sipas tij ajo është një grua e shëndetshme që nuk pi cigare dhe alkool dhe nuk shpenzon shumë para për shoping. Me sa duket me të gjithë Amerika do të kënaqet…/Lapsi

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/Melania-Trump-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/Melania-Trump-5.jpg","attachment_id":584906},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/Melania-Trump-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/Melania-Trump-1.jpg","attachment_id":584902},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/Melania-Trump-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/Melania-Trump-2.jpg","attachment_id":584903},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/Melania-Trump-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/Melania-Trump-3.jpg","attachment_id":584904},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/Melania-Trump-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/Melania-Trump-4.jpg","attachment_id":584905},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/Melania-Trump-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/Melania-Trump-6.jpg","attachment_id":584907},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/Melania-Trump-7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/Melania-Trump-7.jpg","attachment_id":584908},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/Melania-Trump-8-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/Melania-Trump-8.jpg","attachment_id":584909},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/Melania-Trump-9-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/Melania-Trump-9.jpg","attachment_id":584910},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/Melania-Trump-10-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/Melania-Trump-10.jpg","attachment_id":584911}]

16 komente në “FOTOT/ Faktet skandaloze të Melania Trump, ballkanases që u bë Zonja e Parë”

 1. Pallatet Agimi says:

  Bravo! Mendoj se ne historine e USA, nuk mund te gjesh prej afro 300 vitesh nje grua te pare qe nuk pjerdh. Te gjitha pa perjashtim kane pjerdhur, biles, keq me vjen qe e permend, edhe zonja Clinton.
  Me kete qe thote zoti President, ka shkelqyer. Tashme nuk mund te kete njeri ne bote qe, sic themi ne shqiptaret per vleresim, “nuk e pjerdh me”. Ne kete menyre mbyllet zyrtarisht e gjithe periudhe e zgjedhjeve e ketij viti ne kete vend. Te gjithe amerikanet, e bashke meta edhe ne, me qef apo pa qef do te na duhet qe ketej e tutje “ta pjerdhim”. Dhe sa me fort qe te jete e mundur biles. Pike!

  1. harillaqi says:

   Pallatet agimi! Bravo.humor i bukur tamam per te qeshur.

 2. ... says:

  Mbani keti bazhdarin ju traper!
  shihni ku ishte sllovenia e ku eshte tani!

 3. ... says:

  Mbani keti bazhdarin ju traper!
  shihni ku ishte sllovenia e ku eshte tani!!

  1. Spartaku says:

   Keti Bozhdari eshte zonje grua,dhe nuk eshte ashtu siç thua ti,o trap.

   1. njena says:

    edhe zoje edhe kurve nuk mundesh me kene more burre

  2. harillaqi says:

   Njehere nje ballist shkoi ne shtepine e nje fshatari te varfer,pasi u shqep me pula te pjekura,i tha zotit te shtepise,”dua te mbulohem me ndonje velence(batanije) qe te mos e kete PJERDHUR NJERI TJETER PERVEC MEJE”.Edhe Melania qenka batanije e papjerdhur per te mbuluar Trampin.

 4. Drini says:

  Lexova kete artikull dhe nuk gjeta ndonje fakt skanadaloz.Perkundrazi mesova se Melani nuk pi alkol dhe cigare qe eshte gje e mire Nuk kuptoje pse shkrimi ka kete titull?

  1. Cudia says:

   Ka mundesi qe kishte lidhje me pordhen e Melanise por ti Drini nuk ja vure veshin sic duhej tekstit…

 5. Trapi i shqiperise(edi) dhe teumpi i amerikes says:

  Mendoni sikur te ishte shqiptare kjo. Si do mburreshin shqiptaret. Kush do ti mbante. Do bucisnin proframet ne tv e gazeta. Kush do mbante salen, edin, merob dhe komentusit budallenj.
  Hajde oioukl hajde. Shyqye qe nuj ishte shqiptare.

 6. Tirona says:

  Nuk o Shqiptare por eshte Ilire?

 7. petrit says:

  Po te mbërtheu Gjarperi Ballkanas nuk Shpëton me.

 8. usa says:

  Melania ka hyre ne SHBA pa dokumenta, njesoj si alabaket,ne vitin 1995. Genjen kur thote se ka vazhduar dhe ka mbaruar Universitetin ne Sloveni, por nuka asnje te dgene qe e ka mbaruar.Fatkeqesisht per Ameriken ne moshen 18 vjecare parae te linte slovenine ishta komuniste. Amerika ka perfunduar si regjimi I Berishes

 9. Dhelpra says:

  Ne Slloveni ka qene shume e famshme telenovela Esmeralda me aktoren ikonike Leticia Calderon dhe ajo i ka syte keshtu sic i ben Melania, pak si dhelper. Ja ka kopjuar stilin.

 10. daku says:

  USA qeke nji palle k…i qe se ke shokun.Amerika tani shpetoi.Vetem morrat e kuq nuk e kuptojne.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *