“Asnjë nga liderët e korruptuar nuk duhet dhe nuk do të jetë deputet nga zgjedhjet 2017”

ngjelaNga Spartak Ngjela

Orteku i riafirmimit te botës shqiptare në Ballkanin Perendimor do të vijojë pa e ndërprerë zmadhimin e tij.

Por politika shqiptare duhet të shpëtojë nga kurrupsioni;

Duhet te ndëshkohen sa më shpejt të jetë e mundur të gjithë liderët e kirruptuar;

Të pakorruptuarit e Parlamentit aktual shqiptar duhet të grupohen;

Asnjë nga liderët e korruptuar nuk duhet të jetë dhe nuk do të jetë më deputet nga zgjedhjet e vitit 2017;

Zgjedhjet e vitit 2917 duhet të drejtohen nga Uashingtoni dhe Berlini, dhe andej do të drejtohen; ky duhet të jetë kushti i Bashkimit Europian, dhe do të jetë;

Vetingu vjen i pacenuar nga Venecia, dhe Gjykata Kushtetuese duhet ta kalojë menjëherë, dhe do ta kalojë;

Shqipëria duhet të jetë partneri kryesor politik i Perendimit në Ballkanin Perendimor, dhe do të jetë;

Askush nuk ka më forcë që të ndalojë procesin e nisur të Reformës shqiptaro-amerikane në Shqiperi… I gjithë dëshpërimi i korruosionit shqiptar në qarqet e larta politike, duhet të mos veprojë kundër, sepse nuk e ndalon dot procesin në Shqipëri, por vetëm dëmton vetveten.

REMOTE_ADDR:[]

12 komente në ““Asnjë nga liderët e korruptuar nuk duhet dhe nuk do të jetë deputet nga zgjedhjet 2017””

 1. ATA votuan mosndeshkimin e tyne says:

  mire e ke ti taku…le te fillojme nga edvin rama e ilir meta, apo jo? avukati i rames

 2. adi says:

  Me ne fund o avukat
  Vetem 1 pyetje kisha: kjo vlen edhe per edi ramen besoj po erdhi ndonje mandate nga pertej paqesorit apo per ate nuk quhet.
  Mgjth ty flori deri me sot te ka dale ne 100 % te rasteve e kunderta. Mbase ben dhe ti bingo njehere.

  1. mesoni gjeografine! says:

   Pertej Paqesorit i bie nga Kina or taj!

 3. selim says:

  O vertet?! Cili do te jete ai qe do ti vecoje te korr…nga jo te korruptuarit …ti ? Ti kriteri se vertetes?! Nuk je I besuesgem…je i i njeanshem dhe luftenxites…mendon se t a harrojme ate pisllekun e 13 ooo mije te vrareve ti I veteshpallur filozof?!

 4. Mulliri i artë says:

  Ha,ha,ha……?.

 5. Tralala says:

  Mos I bjer kaq shume ketij avazi avokat, se ca gjera I kuptojne vet njerezit.

  1. Tartufi says:

   Ky i bie legenit,me ameriken dhe gjermanine,sa me shume ti biesh legenit ,aq me teper bhesh legen,, e keqija e madhe
   eshte se legeni nuk e kupton kurre legenizmin.

 6. alphade says:

  Po Sali Vicidoli,ndaj te cilit rendon nje mal Tomorri me krime,
  hajni,grabitje e korrupsion- valle a do te zgjidhet si deputet ne
  zgjedhjet e 2017 ??? Ky do te ishte kulmi i marrezise shqiptare !

 7. komandanti zapata says:

  Spartaaaaaaak !
  Korrupsjoni eshte per demokracin dhe ekonomin e tregut ashtu sikurse eshte vaji lubrifikant per motorrin me djegije te brendeshme. nese nuk e mbush me vaj lubrifikant magazinen e makines I digjet motorri,o Takuuuu !
  e din ti kete. eshte atribut demokracies dhe ekonomies se tregut te lir korrupsjoni.
  pa korrupsjon s ka demokraci. pa korrupsjon s ka treg te lir.
  dhe po te vazhdojm edhe me tej atehere del se pjella e korrupsjonit,krimi pra, eshte nje atribut I demokracis dhe ekonomis se tregut.
  pa krim korrupsjon shkelje s ka ekonomi tregu dhe demokraci. jo me kot nuk thon pasaniket qe “mos me pyet per miljonin e par sesi e kam bere”,qe tregon se per tu bo pasanik per tu fut si pronar ne tregun e lir duhet te besh krim shkelje korrupsjon, pasandaj vazhdo “me rregullat” e ligjet e tregut te lir.
  vecse,ndersa gjith bota e prano korrupsjonin dhe krimin “njicik dhe si fillim”,ke shqiptart kjo “paksa” dhe ky “si fillim”,duket qe po behen shum(u bo muti mullar) dhe s po mbaron kurr ky “fillim”. nje fillim pa fund.
  prandaj edhe bota s don qe te perhapet me ky “fenomen shqiptar” sepse dihet qe “shqiptaret I bejn gjerat gjithnji me shum sesa duhet” sic shprehen perendimoret. pra edhe korrupsjonin e krimin I bejn me shum dhe te zmadhuara si me lup mikroskopi apo si me teleskop.
  pra ,esht e qart. do ket korrupsjon krim por me mas,dhe kjo mas korrupsjoni do ruhet ne nivelin e duhur si vaj lubrifikant per motorrin e makines demokratike . porse nuk duhet qe vaji lubrifikant te futet ne depoziten e karburantit se prishet motorri.
  pra qe ta qartesojm motivi perndimor eshte: “beni korrupsjon,beni krime por me mas”! kjo esht porosija amerikane europ perndimore. se po u mbyt krimi dhe korrupsjoni ca u pa masanej? atehere mbytet perendimi.
  u pa qendrimi perendimit me ate presidentin e atij shtetit andej nga oqeanija qe vriste drogistet shites e bleres ,pa gjyq.
  u ngrejt perendimi kundra tij. perendimi qe e “lufto” vet drogen u pozicjonu kunder tij. pse? sepse ai ishte per zhdukjen e droges komplet.
  por perendimi nuk don ta zhduki drogen komplet,por don ta mbaj nen kontroll. “drog,por drog me karar”! esht motivi perendimor, sepse po u zhduk droga s ka me muzik perndimore,s ka me filma holliwudi,s ka me liri me bo qejf neper baret dhe koncertet e perndimit,s ka me kenaqsi drognore te artistave soprtistave bosave te pareve dhe ekonomis ,te politikaneve ,qe duan te dalin ne tv si te nershem por sapo mbarojn intervistat e tyre perendimore shkojn me vrap me dashnoret e tyre secrete hoteleve me kokain dhe hashash e shampanje. neper party seksi e orgji.
  pra droga esht kultur perendimore. e si do ta luftoj perendimi veten e vet?
  edhe korrupsjoni esht dimensjon perendimor. esht I ekonomis se tregut demokratik. e si do ta zhduki perendimi ate?!
  prandaj perfundimi eshte ky: “drog dhe korrupsjon por me mas dhe me karar e nen mbikqyrjen dhe kontrollin e shtetit perendimor”! po u realizu kjo gje,atehere realizohet edhe projekti perendimor per boten.
  dhe shqiptaret,si dobica qe jan e kan kuptu kte gje. prandaj dhe Rama e futi drogen shqiptare nen kontrooll perendimor. hashash do ket ne shqipni,ndoshta dhe sigurisht edhe me shum sesa n koh te Lazaratit. por ndryshimi nen qeverin Rama esht ky. nese dikur Lazarati ishte kryenec dhe I panenshtrueshem kunder cdo lloj autoriteti,qoft edhe shteteror,pra ishin te lir,tash drog kultivuesit dhe drog piresit shqiptare do jen nen mbikqyrjen e shtetit shqipotar(nenkupto perendimit) dhe do bejn drog por drog nen kontroll.
  se perendimi e don lirine,por don lirin e tij e jo te tjetrit, don te jet I lir te bej ca te doj neper bot. por kur tjetri don te bej te njejten gje perendimi e lufton dhe don ta fusi nen ombrell. sic e kan fut shqipnin.
  I vetmi qe ka ngel kryenec jasht ombrelles perndimore esht sal maloku,i cili per arsy sa personale aq edhe psikologjiko mjeksore(duhet t jet I smur psiqik sala) pra per kto rrethana ai ngelet kundershtar I asaj qe quhet me pranu zgjedhen mbi krye. sdon kerkend mbi kry sala. edhe shtetin perndimor qe do ti kushtezoj drogen ne shqipni ai se don,duke bere pakt keshtu me lazaratsit.
  kurse Rama sipas paktit te tij e moderoj industrin e droges ne shqipni duke e fut ne binaret perndimore nen ombrellen e mbikqyrjes se perndimorve.
  prandaj,s do ket as zhdukje te krimit as te korrupsjonit por vec do kem futje te tyre nen autoritetin perndimor.
  pasketaj kriminelat shqiptare s do jen me te lir te bejn ca te duan,por do zbatojn ca rregulla e ca kuota sasiore te tregut te pergjithshem global botnor te krimit,duku bere pale ne “ndarjen boterore te krimit” ku secili komb do ket kuotat e tij kriminore dhe drejtimet e caktuara ne krim. sic duket shqiptaret kan marr industrin e drog kurvave,zvicerranet pastrim paresh,ruset tregti armesh,rumunet vjedhje,italijanet kan sektorin mafje me ato qe ata dijn ti bejn me mir, etj etj…
  prandaj si perfundim te ketij “studimi shkencor” del se shqipnija me futjen ne europ ben edhe futjen e kriminelve te saj ne ingranazhet nderkombtare te krimit,qe mbikqyren dhe dirigjohen nga qeverit perndimore,
  ne fund te fundit bossi I gjith botes,legale dhe ilegale,mbi dhe dhe asaj te nendheshme,pronari pra,shefi I madh,padrino I padiskutueshem ngelet shteti perendimor.

 8. vaso says:

  Po kush do jete KM?E merr ti persiper?

 9. alphade says:

  Shenim: Ky zoteria as qe e di kush ishte Zapata, ashtu si aAi Ndroqi ,
  qe ekzaltohet aq shume nga ambasada meksikane ne Rome duke e
  paraqitur kete si konsull Nderi,qe edhe Ky si Ti as qe di ku bie Meksi-
  ka gjeografikisht . Nejse ! Kjo kohe eshte kohe e marrezive qofte shqip-
  tare ashtu edhe meksikane, te cilet diplomacine e kane perzier me hipo-
  krizine e tejskajshme . Thone se ky Ndroqi vlen vetem per pasurine qe
  ka po qe nuk vlen asnje grosh per dijet e tij ” tabla rasa”, mbi te gjitha nuk
  zoteron as edhe nje fjali te sakte ne spanjisht ,e donosdoshme kjo per nje
  ” Konsull Menderi””……!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *