Koço Kokëdhima i shpall luftë të hapur Ramës: Të largohet nga PS, s’kemi pse mbajmë ne kosto për deklaratat e poshtëruese kundër Trump dhe kanabisin

kocoKoço Kokëdhima kërkon largimin e Ramës nga drejtimi i PS-së.

Sipas tij, Rama është përgjegjësi për mbjelljen masive të kanabisit në vend dhe ka poshtëruar presidentin e ri amerikan Donald Trump, ndaj dhe duhet të largohet.

Përse duhet t’i japim kosto të pamerituara Partisë Socialiste dhe vendit me deklarata diletante e poshtëruese të zyrtarëve tanë kundër kandidatit dhe tani presidentit të zgjedhur të SHBA-ve, zotit Donald Tramp? A duhet që një qeveri socialiste, pasi sulmon Lazaratin, e bën gjithë vendin Lazarat? Si ka mundësi që në trafikun e ri të hashashit përfshihen të gjithë ata funksionarë të policisë dhe të shtetit? A i meriton PS-ja këto kosto? Ne duhet të bënim marijuanën të legalizuar për fermerët dhe për shtetin, për buxhetin, jo për zyrtarët e kriminalizuar dhe për mafiozët e drogës”, tha Kokëdhima nga Saranda.

Partia Socialiste po kanibalizohet nga aleatët, po humbet mbështetje dhe po zvogëlohet. Në zgjedhjet e vitit 2017, Partia Socialiste rrezikon të mos arrijë dot e vetme numrin 60 të deputetëve të saj. Kjo po ndodh edhe pse kemi kaq shumë njerëz të shkëlqyer në bazë, edhe pse përballë kemi një parti të diskretituar si partia e Saliut. Kjo gjë po ndodh, pasi Partia Socialiste po merr kosto të pamerituara nga njerëzit e saj në pushtet. A është normale që qeveria jonë të harrojë premtimet e saj kundër plehrave në zgjedhjet e vitit 2013 dhe tani të miratojë importin e mbetjeve?”, u shpreh më tej Kokëdhima.

REMOTE_ADDR:[]

29 komente në “Koço Kokëdhima i shpall luftë të hapur Ramës: Të largohet nga PS, s’kemi pse mbajmë ne kosto për deklaratat e poshtëruese kundër Trump dhe kanabisin”

 1. undefined says:

  Kokodhima sa ishe ne parti ter ishin te mire tani qe te zbuan jan te ligj . Po fute gishtin mbrapa dhe bae fort we te mos te mari ajer .se ke mendja ke pjerdhur

  1. majlinda says:

   Ky Koco K… eshte idiot komplet, ketij i ka shpallur lufte Amerika me kohe, sepse futet ne njerezit qe u bene deputet me nje background kriminal, dhe po ashtu iniciusi i mbjelles se canabisit ne gjendje te lire, dhe tani po e ben si saliu ( vegel ne sherbim te saliut duhet te jete ), ato qe ka bere vete u a faturon te tjereve, Une nuk bej avokatin e Rames, por askush nga ju nuk arrin dot te bej ate qe Rama ben, je i paafte di te besh llogaroi per biznesin tend qe sa do fitosh dhe kaq eshte drita- pamja jote,

  2. ATA votuan mosndeshkimin e tyne si dhe KOqeDHIMAKanibisi says:

   ti mir mendon por shkruan me gabime


   e cfare tjeter mund te presim nga djalli kamunist


   keto arsye te koqodhimes jane deshmi e cekeseise dhe militantizmit qe karakterizon poliqenet shqipare…..

  3. Thupra says:

   Sa do i keq te jete Rama,ti o Kokedhim dole hapur qe je nje B.Q. qe se ke shokun

 2. Shqiptari i ILIRISE. says:

  Ky eshte kulmi!
  Nes Rama ka mare nje kosto te madhe, eshte se te ka afruar dhe bere pjese te socialisteve ty mor Kokedhima!

 3. ORE KOCE,PO KE BYTHE TE TI TE DISKUTOSH PER EDI RAMEN,PO TI JE NJE BIZNESMEN QE NUK VLEN AS SA KEPUCA E EDI RAMES
  QE ESHTE NJESHIPAAS 25 VJETESH DEMOKRACI,ESHTE NJERIU QE I KA FOLUR HAPUR GREQISE ,SERBISE DHE TE TE GJITAH VENDEVE
  QE SULMOJNE PADREJTESISHT SHQIPERINE ,QE ARGUMENTON ME NJE FILOZOFI TE PAKUNDERSHTUESHME TE GJITHE ATO QE JA KANE ME HILE SHQIPERISE.MOS SULMONI NJE SHKRIMTARE .PIKTOR DHE UDHEHEQES QE ESHTE I DENJE PER KETE VEND,QE ESHTE I AFTE TE DREJTOJE DHE TE PERBALLET ME CILINDO QE DEBATON ME TE PER SHQIPERINE.ESHTE NJERIU I DUHUR QE I MUNGON KETIJE VENDI QE NE KRIJIMIN E SHTETIT TE PARE SHQI[PTARE,QE PO E NJEH KETE VEND SE KA ZOT DHE QE E MBRON ME ARGUMENTE TE FORTA SHKENCORE SE KEMI TE TE BEJME ME JE PERSON,ME FALNI PERSONALITET QE VJEN RRALLE NE KETE VEND,VETEM SE KA NJE TE METE ESHTE SHUME LIBERAL,QE NJERZIT BEJNE EDHE VEPRIME TE DENUESHME DHE AI I FALI.DEMOKRACINE LIBERALE E ZBATON EDI RAMA.I UROJ SUKSESE EDHE NE MANDATIN E DYTE.

  1. xheJ eN Bi says:

   Proletar…

   Per rasitin identik me te Koços greku ka nje shprehje : Dhose tharos sto horjati na su anevi sto krevati .
   perkthehet 🙁 Po e le fshatarin te guxoje do te hyp ne krevat )

 4. Proletari says:

  Ah si bini ju ne pilafin qe ju servir Tema ! Mos gjykoni nga fragmente qe seleksionon Tema por formoni gjykimin tuaj duke lexuar origjinalin o turme . http://www.shekulli.com.al/p.php?id=528254&kokedhima-merr-mbeshtetjen-e-socialisteve-per-levizjen-politike-ne-ps
  Pasi te lexoni nga fillimi deri ne fund cfare tha Koço atehere komentoni. Ju sfidoj te gjeni fjaline ku ai thote te largohet Rama nga PS-ja. Por Tema eshte bere si gazetat e Klintonit. Debati nuk eshte lufta kokedhima rama por a duhet ta permiresoje qeverisjen PS-ja per te marre nje mandat te ri dhe te pengoje rikthimin berishbojsave; kjo eshte çeshtja. Nese ju jeni te lumtur me gjithe keto raste korrupsioni qe degjojme nga mengjesi ne darke, me taksat qe vetem sa ngrihen (do na vesh dhe takse qe fleme me gruan i thoshte njeri ne facebook rames), me mafian qe serish po mbush gomone avjonë e xhepat e saja nga biznesi i kanabisit ku njerezit mbajne rradhe nga halli te punojne se ndryshe ne SocialistLandin e Rames o te vdesin urie o te emigrojne, atehere o burra vazhdoni merruni me Kokedhimen se kjo do t’ju beje edhe me te lumtur..

  1. proletari 2 says:

   O Proletar (me mire te shkon bedel i 2K) per kete korrupsion ia hoqen mandatin koqes. Se vodhi tendera (jo pak por 130 cope) gjate kohes qe kishte marre mandatin e deputit. Pra kjo eshte reforma kunder korrupsionit qe po perdor Rama. Te largoje 2K te korruptuar deri tek maja e thojit dhe sagen e tij prej te korruptuareve- budallenj. Ketu permend dr. e Hipotekes Vl., dr. e portit Vl., prefekten ,kr e qarkut. etj. etj. Ke te permend me pare se lista eshte aq e gjate sa ska fund. Por po fut edhe bedelin kryetar bashkie Vl Dritan Leli qe di te bej nje pune vetem, ate te te lepirjes se t..peve te 2k ndersa ate te SR e te Himares nuk i harrova por spo i ze ne goje se ska me vend. Ju pershendes, poshte klika e 2k

  2. Koqo,socialisti i vonuar says:

   Po ti mor palle,per koqe kandari si veten i mer njerzit.
   Kjo qe ben ky ustaj jot s’eshte gje tjeter vetem nje levizje gjoja ne emer te permiresimit te PS-se,qe Kocua te jete nje si nukel,rreth te cilit te grumbullohen sa me shume “sicialiste” te pa kenaqur.Qe pastaj Kocua te krijoje edhe nje qender “rendese” tjeter brenda PS-se si nje kercenim per shkeputje tani ne prag te zgjedhjeve dhe qe Koqja te faktorizohet se ka mbetur batall.
   Ato pallavrat pastaj se Koqua e ben per te “miren” e PS-se dhe socialisteve, le ti hane ata Koqet qe i vene nga pas si puna jote.

 5. Bushi says:

  Po pse o Koqo,me fal Koço kalove edhe ti me Berishen si Ben Blushi.Mere edhe Blushin dhe shkoni e i kerkoni falje per ato qe kini vjell kundra tij.Edhe Saliu si “zemer gjere” qe eshte do tju fal dhe do tu fusin ne ombrellen e tij.Jo Koço dhe Blushi,sa do qe te dilni hapur kundra Edi Rames,ai do fitoi ne 2017-en se e do populli,dhe nuk varet nga ju gabuzhela te zinj.Turp te kesh ti Koço Kokedhima,se te ka mbajtur Edi Rama dhe ps-te nen sqetull.Por ti je bukshkalur e i pabese,hakmarres. Kur e gjithe asambleja ngrihej kundra teje se benje ca gomarrleqe si mendjemadh qe je,Edi Rama te mbronte,pavaresisht se ai kishte humbje ne besimin e shokeve ne asamble.Por ti nuk ke tru prandaj kerkon te denigrosh ps-te.Ty te binden ata socialist qe nuk kane formimin e ngritjen e duhur.Por nuk do fitosh gje.

 6. Ermal says:

  Ju gazetaret e pakualifikuar, beni mire ta degjoni se cfare ka thene Kokedhima dhe jo te nxirrni lajme te paverteta. Fjalet tuaja mos i citoni sikur i ka thene Kokedhima.

 7. Kastriot says:

  Po humbni reputacionin tek lexuesit me keto shpifje qe shkruani. Shume turp! Gazete pa prestigj.

 8. sofia says:

  KJo eshte nje mrekulli shqiptare! Edi Rama nuk qenka vetem nje kryeminister qe po e ve ne rruge te drejte shtetin demokratik, por qenka edhe personi exelent qe i detyron kelyshat te kauisin, pa i ofenduar fare dhe me insiativen e tyre. Ketu mund te permendim, duke perjashtuar Sali Berishen dhe banden e tij: Fatos Nanon, Kastriot Islamin, Ben Blushin se ajo Mimoza nuk llogaritet fare si erdhi iku, ……dhe se fundi Koço Kokedhimen. Duket se Koçua paska lajthitur fare, me keq se Saliu. Si duket me gjithe ato qe po ben Edi Rama dhe Partia socialiste i beka kelyshat te lajthisin. Sa mire! Njerezit shikojne ngjarjet e fundit e ne vazhdim, aktivitetin e pamohushem dhe inteligjent te Edi Rames per te gjitha problemet, perkrahjen popullore dhe nderkombtare…, pavaresisht ulurimave dhe pengesave skandaloze qe i bejne atij, qeverise dhe Shqiperise Sali Berisha me banden dhe te harbuarin qe kujtuan se Shqiperia do te ishte prone e tyre ketej e tutje dhe shqiptaret skllever te ketyre padroneve te rinj si dhe te fqinjeve qe rrethojne kete vend. Edi Rama beri qe shqiptarizmi te marri ze e te flase, te pozicionohet mes te barabarteve dhe te ndihen se ne kete bote katrahure ata jane pjese e saj, ndryshe nga ç’i katandisi Sali Berisha dhe keta dallkauke qe sa humbasin nje privilegj, kthehen ne kanibale. Mendoj se Koço duhet te terhiqet, te kerkoje falje dhe te veshtroje ate bisnesin e tij e te mos ndihet me, ne qoftese do te ruaj nje çike dinjitetin e trashegimise familjare qe ka, ndryshe si shume te tjere do te perfundoje si nje ordier qe nuk mundi te çfrytezoje inteligjencen e tij dhe familjes se tij. Prandaj largohu Koço, se Saliu ta futi ne te gjitha krahet, ndersa Edi te la sa dole vete se kush ishe.

 9. Mirush says:

  Proletatari e lexuam, dhe tha ate qe thote Trump: nje ere e re po fryn, era e revoltes ndaj kastes. Por ai vjen nga e njejta kaste i dashur, dhe nuk mund te shkoje kunder saj. Duhet dikush tjeter qe nuk eshte i perlyer, por per nej vend te vogel si Shqiperia, kjo eshte e veshtire.

 10. Leone-53 says:

  Amatori politikan Ram jo vetem me Trump ka lene “komente” te padeshirushme dhe te kota (sepse askush nuk e fton te bej “politik te MADHE”) por edhe per ne shqiptaret qe jetojme ne Itali kur “duket” ketej nga ne na ben “komente” per politikan te ndryshem ketu si Salvini etj !..
  Harron zotria qe jemi ne qe jetojme ketej ata qe vlersojme politikanet sepse shikojme kush mbron interesat tona e jo te shikojme interesat e BOTES sic ben e semura ketu.
  Edhe per te zgjedhurin demokratikamente te Hungaris Rama “i ka futur” shume turinjte ku ai ka mbeshtetje gati 66% ne popull e parlament atje.

 11. sokoli says:

  Po pse nuk ju duket sikur po fut hundet ne nje gje qe nuk i takon dhe e tejkalon masen duke mbajtur qendrime per ceshtjen e presidentit Amerikan? Po per kanabisin eshte e gabuar qe ta kontrolloj shteti, por jo pushtetaret e koruptuar. Dhe gazetaret e nderuar qe mbrojne pushtetin marrin nga nje bace me kanabis si shperblim. Keta jane kunder ideve te KK, por jo me argumenta, por me shpifje.

 12. Proletari says:

  Domethene Mirush per aq kohe sa nuk ka lindur ne shqiperi nje njeri i paperlyer sipas shijes tende, duhet te bejme pauze ne kritikat ndaj pushtetit !? Koncept i habitshem i disidences qytetare. Nuk jam dakord. Per mendimin tim ka vetem nje kategori qe s’mund ta kritikoje Ramen ne Shqiperi dhe Koço nuk ben pjese ne te. Duhet ta qepin gojen ata qe ne te kaluaren kane marre vote per te ushtruar pushtet dhe nuk e kane perdorur ne te mire te qytetareve. Ata te heshtin. Dhe ata jane nga Berisha and company (domethene Lulzim Basha, Besnik Mustafaj, Zhozefina , Bode etj) e deri tek Ben Blushi. Po po , Blushi sepse dhe ai ka qene minsiter e prefekt , pra ka ushtruar pushtet efektiv dhe s’ka thene gje sa i rrehatisej kolltuku. Por Koço o Mirush, dhe kushdo biznesmen tjeter, sigurisht ka te drejte te llape sepse s’ka qene asnjehere ne pushtet. A ka perfituar Koço nga pushtetet siç thua e ti? E para shume si ti e thone, por pak e provojne me prova. Por debati nuk eshte aty. Vete Tramp ne librat e tij e pranon se ka bashkepunuar me familjen Klinton dhe biles thoshte fjalet me te mira per ta ne te kaluaren. Normale. Nje biznesmen nuk i jep llogari popullit (sepse nuk eshte i zgjedhur), por vetem punonjesve te tij dhe aksionereve te tij, eksluzivisht; per nje biznesmen eshte detyre morale dhe financiare te mbroje e te zhvilloje bizneset qofte duke bashkepunuar me qeverite, perndryshe do te ishte kamikaz i çmendur. Kete ben Henri Cili ne Shqiperi, kete bente Mihail Kodorkovski apo Bexhet Pacolli ne Rusi me Boris Eltsinin ; kete ka bere Bill Gates apo Sorros me cdo qeveri amerikane. Kokedhima llogjikisht dhe kete nuk e paska bere po te shohim urrejtjen reciproke midis tij dhe ish-kryeministrave Berisha dhe Nano qe e luftuan egersisht. Por dhe sikur ta kishte bere, per te gjitha keto qe te thashe me siper, nuk ka pse te kete asnje pike kompleksi; eshte jeta mese normale e nje biznesmeni; nese biznesmeni korrupton politikanin eshte ky qe duhet te jape llogari sepse eshte ky qe ka marre vote duke premtuar sjellje shembullore, dhe biznesmeni se po na çmendni. Atehere nuk e kuptoj ne emer te kujt disa ne reagimet e Temes kerkojne t’i mbyllin gojen Kokedhimes dhe te tjereve si ai nderkohe qe nuk kane ushtruar asnje dite pushtet; ata jane si ne, si une e ti, t’u marrin erzin nga mengjesi deri ne darke atyre qe na morren voten per nje jete me te mire. qofte ky Rama ! Mos gaboni shenjester ; kerkojini llogari pushtetit jo kundra pushtetit. Nga Proletari qe po te shkruan me kengen e Internacionales ne koke 🙂 Camarade , Eshte lufta finale ! Koçon e kemi aleat. T’i zhdukim qelbesirat perballe qe tallen me ne sa vijne ne qeveri dhe mos te zihemi prapa barrikades se kush eshte biznesmen apo asistence sociale. me kupton besoj ; pasi t’i rrezojme , pastaj ne dore e ke vete te votosh per Koçon , Naimin apo Hysenin ne qofte se ta lypin voten ;))

 13. sadedin Çeliku says:

  Koço do perfundosh si koqe,s’ke qene asnjehere kerkushi dhe gjithcka e meritove se fillove ti vesh metrin te gjithe bregdetit.Shif punen tende se e kreve misionin.

 14. Mario says:

  Kokedhima eshte nje njeri me integritet te larte. Nje njeri si ai nuk i hap kurre lufte socialisteve, perkundrazi punon per te forcuar me teper PS-ne.

 15. Xhoana says:

  Kokedhima eshte vizionar, punetor, besnik dhe mbi te gjitha nje socialiste per t’u marre shembull. Ju jeni media te shitura, qe sulmoni Kokedhimen, pa fakte. Nuk sulmohen njerezit me shpifje.

 16. Ledia says:

  Duhet te jete shume i marre ndonje njeri, qe t’u besoj ketyre shpifjeve tuaja.

 17. mirel says:

  Per Trump ka te drejte 100 % . idiotizmi i Rame megallomanit, qe vetem per interes te pushteti t tij beri ate qe beri me Trump, po e fut Shqiperine ne nje rruge rrezikshme duke marre parasysh simpatine e Trump per serbet dhe ruset.
  Ferkimet nderkombetare kane nisur..ndersa Ramuti per ta fshehur skandalin e vet diplomatik fut koken ne salce, pavaresisht se u ngjye Lindita.
  Deri tani ka cilesuar si armikun me te rrezikshem te shqiptareve Mirelen qe lufton me salce. .bunkeret i ktheu ne domate art..dhe ushtrine pasi e degjeneruan mire e mire..me gjithe Arben Imamin..bashkeluftetarin e Bledi Leishmaniasis, e katandisen ne varesine e Sali Manushaqes…fshatares tjeter me diplome ne kohen e Berishes, qe leshmanozi Mane harron ta permende.
  Me keto pkera do mbrohet Shqiperia..dhe me nje diplomaci teper te “holle” si ajo e Ramutit.
  Sa per kanabis..duhet te ishte ligjeruar me kohe.
  Ne Amerike shume shtete tashme e kane bere.
  Jo se Ramuti eshte mbrapa ne kete pike..po se ashtu i ka ndare pazaret me koleget mafioze..do ndaloje ata qe nuk duhet dhe ato qe duhen do vazhdojne. Jo te gjithe dp bejne pare.

 18. aqif tahipi says:

  Ne qe jemi votues te ps ,per rastin e koqos se shkrete duhet te lexojme ato shkrime qe kane bere per koqon ,saliu dhe blushi.Keta dy kundershtare te koqos kane thene gjithqka qe na duhet per ta vlersuar koqon e shkrete ,pa qene miq te tij . Meqenese koqoja na thote se duhet te bazohemi tek opozitaret e rames ,atehere keta dy personazhe na thone te verteten se kush eshte ky koqoja.

 19. anetari i partise says:

  Koco 2K e kreu misionin e tij grekofon duke e shkaterruar PS e Vlores. Ndertoi struktura paralele me elemente te paafte dhe pa reputacion ne Vlore. Ai stimuloi ndasite fetare ne PS e Vlores dhe institucionet kryesore duke i meshuar teorise se tij se “duhet te sundoje ortodoksia”. Ky filogrek vendosi ne krye te Universitetit te Vlores filogrekun Roland Zisi i cili i zbaton me fanatizem porosite e Kocos duke mbajtur rreth vetes njerez te papershtatshem.

 20. Petro says:

  Koço Kokedhima……..Hahahahahahahahahahahahahaha!

 21. inspektor rilindas says:

  Jam socialist dhe ne kete beteje jam me Koco Kokdhimen ,sepse ishte ky qe beri Ramen kryeminister ishte ky qe i mbushi mendjen Likes se Madh te bashkpunoje me PS ,pa kete Edvin truboshi do ishte ne opozite akoma,sido qe te jete Edvini eshte treguar i pabese i paburre ndaj Kocos.

 22. Alfi says:

  E kokrra legenit tani po flet per hashashin qe i erdh koha qe po mbaron si pun dhe ti grek je

 23. shqipe says:

  O Kocua i pasurise…
  zotni Trampi dhe Birisha
  Jane dhendurr te Serbis…
  O Kcor,u hmbt’ pisha!…
  ………………………………………..
  Do i shoc,por prit dhe pak
  Pak me pas 20.janarit…
  S’do kesh koh’, t’i japesh hak
  Edi Rame,mendjemadhit…
  ……………………………………….
  Sepse ,Rame mendjemadhi
  (Ne kuptimin,mendjendritur)
  Tha plot gojen, ku-klus -klani
  Prapa Trampit,vjen zvarritur!…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *