Njeriu që furnizonte Milosheviçin me naftë për të bombarduar Kosovën: Fatos Nano piu një shishe uski me të për 90 minuta

nano miloshevicSali Berisha thotë se kryeministri Edi Rama është duke vepruar gabim në lidhje me marrëdhëniet me Serbinë për sa i përket Kosovës. Në një intervistë dhënë për “DukagjiniTV” Berisha thotë se Beogradi ka pasur prej kohësh si qëllim që të anashkalojë Prishtinën duke folur me Tiranën.

“Jo tani, por që në 2005-2006-2007 Serbia direkt, haptaz dhe me kanale të tjera ka bërë përpjekje të mëdha që dialogun ta vendosë me Tiranën dhe jo e Prishtinën. Ofertat që ne të ulemi qoftë dhe me një retreat 48 orësh dhe të zgjidhim çdo gjë, ishin të përsëritura. Direkt nga udhëheqja e Beogradit… Kjo ka qenë një tezë e tyre; që ne mund ta zgjidhim shumë mirë bashkë çështjen e Kosovës. Natyrisht refuzimi ishte kategorik” – tha Berisha.

“Sigurisht, çfaktorizimi i Kosovës i jep asaj një peshë shumë të madhe edhe ndërkombëtare sepse të çfaktorizosh Kosovën do të thotë që edhe bota, edhe ato vende që e kanë njohur do të ridimensionojnë qëndrimin e tyre ndaj Kosovës” – tha ai.

“Edi Rama nuk ka interes kombëtar. Edi Rama është i zhveshur ndaj çdo interesi kombëtar. Edi Rama ka qenë kryetar bashkie kur ka dekoruar Bregoviçin dhe i ka dhënë, i ka vendosur në gjoks çelësin e artë të Tiranës. Mendoi kush se e ka bërë pa qëllim? Absolutisht. 

Rama nuk është budalla. Ai ka probleme psikike të sigurta por budalla nuk është. Mendon kush se e zgjodhi rastësisht Ivo Andriçin për ta cituar, i cili është një nobelist kriminel” – tha Berisha.

“Edi Rama di shumë mirë por e bën me qëllim për t’u paraqitur si patroni i shqiptarëve dhe në këtë rast si interlokutor i vetëm i Beogradit. Ai ishte një akt shumë i rëndë.

Marrëveshje janë firmosur shumë, dhe do firmosen marrëveshje, kryesore është implementimi, zbatimi tyre. Atëherë kjo është çështja më delikate, ky është momenti më delikat. Këtu Shqipëria nuk mund të bëj as dhe një çerek hapi pa kërkesë të autoriteteve të Kosovës. Këto janë hapa që trashëgimia e PPSH dhe e kësaj partie është problematike. Fatos Nano takonte Millosheviçin. Mund ta takonte në vlerësimin tim vetëm në një rrethanë; kur këtë t’a kërkonin autoritetet e Kosovës përndryshe asgjë nuk shërben. Ndonëse ç’është e vërteta nuk firmosi gjë. Kthyen një shishe uiski të dy në 90 min takim…”– tha Berisha.

REMOTE_ADDR:[]

12 komente në “Njeriu që furnizonte Milosheviçin me naftë për të bombarduar Kosovën: Fatos Nano piu një shishe uski me të për 90 minuta”

 1. Oketo says:

  O Zot ! Si I mban mbi toke njerez si ky cmendur ? !!!!

 2. pije shitesi says:

  Ore mos e degradoni fare kete te quajtur Tema me rrena pa fund . Por kur te genjeni apo mashtroni nen udheheqjen e xhaxhi Rames verifikoni njehere a hahet apo jo rrena ,mos i merrni kallup te gjitha çfar ju servirin. Sa per dijeni ti mer toç qe ke saju kete rrene Tosi dakort pinte njihej si “pijetar” me titull doktor por per Sllobodanin mer tyç nuk e paske dit mer bole qe nuk fuste alkol ne goje , ene thuj shyqyr qe se kishte mesu alkolin se dhe ajo na duhej !!!!!!!! Imagjino Sllobon tape me uiski (essell e kina njoft) , kishte me i pas sjelle nji ata kosovaret qe na erdhen me gjithe shpia ene toka e prona kenej kufirit . Vrej mire plako uiski nuk osht per te çmen, ke pa noj te çmend me pi alkol ??? JO sbo vaki.

 3. Pano Zhonga says:

  Genc Ruli
  Petrika Minga
  Sali Berisha
  Krijuan Evroil dhe Shqiponjen te dy firmat qe furnizuan luften nepermjet
  Naftes se derguar nga Micotaqi be boshtin Selanik-Vlore-Shkup- Beograd
  Avni Rustemi

 4. Fieri says:

  Ky ka folper veten ketu por nuk ka kontakt nga kontrasti i dy dimensioneve qe perjeton

 5. DETARI Atllantidhes? says:

  Kush po hamut tani ?
  Njeriu qe eshte armiku n.1 i Kosoves dhe i kombit !
  Kosova mire do te behej te trajtohej sic eshte,si krahine e vendit tone .
  Yyyyyyy shhtttttttttt bastard o serb.

 6. dash says:

  Ky plere vetem plera nxierr nga goja, perderisa ka akoma njeres qe e besojne jemi te destinuar ta vuajme…(jo se ka folur per Nanon Por se sot gjerat dihen dhe Jane te qarta si drita e diellit.Sot je o per Shqiperine o je kunder saj)

 7. ATDHEU says:

  More maskara …problemet psiqike i ke ti… more kelysh i serbise… Tradhetar me te degjenerur sesa ty nuk ka nxjerre ky komb nder shekuj. Fare e keqe

 8. majlinda says:

  I SEMURI PSIQIK SALI BERISHA ESHTE KOMPLET PLAK I POSHTER QE CFARE KA BERE VETE JA ADRESON TE TJEREVE, POR NUK I HA NJERI ATO QE AI FLET DHE SHKRUAN, ESHTE FAT I KEQ I KETIJ POPULLI QE KA NJE NJERI TE TILLE TE KETE DREJTUAR NJE SHTET PER SHUME VITE, AI DO QERUAR TE MOS E SHIKOJME ME NE PARLAMENT

 9. LORA says:

  Sa shume i mungon nano-renegati dr.krimit,,,,,kjo eshte prova me e sigurt e pafuqise se tij ne percarjen e se majtes.Eshte lajm i mire.

 10. wickedgame says:

  Arkanin dhe Fazllicin kush ti prezantoi Nano apo Rama ??.HI hi Vicidolsi patriot ,nuk la kosovar pa spiunuar dhe burgosur gjate luftes se kosoves.

 11. naser says:

  Duke mos pasur se cka te ofrojne vet personalisht, sot te gjithe politikajt tane,te te gjitha aneve, te majtet, te djathtet, ata te qendres, APO te perziere, nuk hezitojne fare qe kundershtaret e tyre sa mbyll e hap syte t´i shpallin tradhetare. Kjo si duket u ka mbetur karta e vetme me te cilen perkohesisht terheqin vemendjen e opinionit kah vetja. Harrojne te gjoret qe sot cdo kush nga ne ka qasje ne Internet dhe poashtu sa mbyll e hap syt mund te informohemi per secilin nga ta, per gjithecka qe kane bere e s´kann bere deri me sot, sepse tradhetare ne fund te fundit njeriu behet edhe per te paberat dhe jo vetem per te berat gjate kohes sa eshte ne pushtet,

 12. Arben says:

  TI I FURNIZOVE ME NAFTE TANKET E MILLOSHEVICIT, MORE KRIMINEL.

  LITARI TE ZGJIDH TY, ASGJE TJETER.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *