Rama, ballafaqim me 4 gazetarë grekë, pritet tension për temat e nxehta Athinë-Tiranë

RamaKryeministri shqiptar Edi Rama ka vendosur t’i drejtohet popullit grek përmes mediave të vendit fqinj.

Të martën në mbrëmje ai do të jetë personazhi kryesor i emisionit “Histori” që përbëhet nga një katërshe gazetarësh të njohur të shypit grek, raporton Respublica.

Intervista me kryeministrin shqiptar ka disa ditë që anonçohet në televizioni “Skai” ku të martën në mbrëmje Edi Rama do të flasë për çështjet që shqetësojnë marrëdhëniet shqiptaro-greke.

Deklaratat e kryeministrit shqiptar muajt e fundit kanë zënë faqet e para të shtypit grek që nuk kanë hezituar ta cilësojnë kryeministrin e Shqipërisë si një politikan nacionalist që po mban një kurs tensioni dhe përplasje me Greqinë.

Të martën në mbrëmje kryeministri pritet t’i përgjigjet interesimit të gazetarëve grekë për disa nga çështjet që preokupojnë të dy vendet, duke nisur nga marrëveshja e detit, tek çështja çame e deri tek arrestimi i dy nëpunësve të ministrisë së Jashtme shqiptare që transportonin tekste shkollore, të cilat Gjykata e Janinës i çmoi si materiale propagandistike.

Duhet thënë se paneli i gazetarëve në këtë emision kanë njohje shumë të mirë të marrëdhënieve shqiptaro-greke.

Drejtuesi i emisionit Aleksis Papagelas ka qenë për shumë vite korrespondent i televizionit Mega në Uashington, Pavlos Cimas po ashtu, gazetar me origjinë arvanite ka njohje të thellë mbi çështjet shqiptaro-greke si dhe gazetari Tasos Teloglou, i cili ka ndjekur në veçanti çështjen çame duke qenë i pranishëm me intervista edhe në mediat shqiptare.

Qasja e tij ka qenë kundër linjës zyrtare dhe për këtë jo vetëm ai por edhe dy gazetarët e tjerë janë etiketuar si proamerikanë.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/Gazetare-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/Gazetare.jpg","attachment_id":"585640"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rama-1-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/rama-1-5.jpg","attachment_id":"585641"}]

50 komente në “Rama, ballafaqim me 4 gazetarë grekë, pritet tension për temat e nxehta Athinë-Tiranë”

 1. Pelasgian says:

  Ja , shiko gazetaret dhe kupton mire gerrqine e sotme …..

  Njeri Vllah ose Arvanit , Papagelas , njeri Arber 100% e tjetri OGLU NGA ARKADIA E LASHTE E GOBI DESERT!

  Ah moj Gruaqqqiiiiii qe je gangbang interracial (jo vetem white&black)

  1. Mbreti says:

   JEVGJE TE KAPADOKISE ANADOLLAK. Sjeni grek, flisningjuhe Koine Bizantine, dukeni si jevgje, jeni te ardhur ne Ballkan, skeni lidhje me gjuhen Greke, gjuha greke esht Shqip! Gjysma e popullsis greke jan Maloke Shqiptar qe ndihen aksidentalisht per Jevgje Greke ( asimilim nen presion e dhune si aristidh kola qe u helmua)qe quhen Arvanit ne versionin koine bizantin per Arnaut ose Arbanes, ose arberesh.arvanitet jan maloke shqiptar qe kan emigruar nga Epirus Nova zona EShqipris Veriore ne Epirus Vetus edhe Atike ( shqiperi jugore)!!!

   1. Adriatik says:

    Nuk ka injorim me te madh se kur i lutesh tjetrit per vizite dhe ai te thote ik o malaka turkoshqiptar se skam kohe per ty merru me kotxiasin se ai eshte arvanit i njeh mire turkoshqiperine.

    1. Mbreti says:

     Prralla, gjith bota e di qe sjemi turqe!!! Turkiko jeni juve hevgjet e Pontit edhe Kapadokise, pyetei Arvanitet si u thoshin te ardhurve ortodokse jevgje nga anadolli, TURKIKO( “grek” jevgje te ardhur me kontraten e Lozanes per ndrrimin e popullsise. Jeni Hevgje Leshak si Kurdet, Brazilianet, Arabet, portugezet, Mexikanet, Puerto rico, ne cdo vend ku mbreteron e palluara ne mase , Aids, Dobiceri, Pederllek, Bajge, Sex te shfrenuer edhe ftyra Gabelesh si ne Rumani!!!

     1. adi says:

      O mreto
      Per ty bota fillon e mbaron ku ka ndikim isis.
      Dhe per ate bote ti byrazer nuk eshte se ke shume faj, eshte pune geni pune gjaku.

      1. Mbreti says:

       Jevgu per ty bota fillon e mbaron tek vendet e lartecekura ne Gabel Brodherhood sexuality. Ku i ipe njeri tjatrit siper. Un jam gjaku i Gjon Marka Gjonit edhe gjith atyre Arvaniteve qe te duken “greke”!! More Turkiko i ardhur ne tokat e nxanun Shqiptare te Arkadies, Epirit, Atikes!!

    2. adi says:

     adriatik ka dhe me keq se kaq
     mos ti kthesh fare pergjigje
     sic rasti i deshperuar ne fjale, per pak vemendje!!
     te tjerat jane muhabete islamikesh ne panik!!

     1. kuq e zi says:

      prapashtesa glu per turqit eshte si viç per sllavet
      hahahaaaaaaaaaaa
      jena grek te vjeter ne na e ka lone baba prapashtesen glu qe ne kohet e lashta
      hahaha ju lafte muti shalte

     2. Mbreti says:

      Jevgjeeeeee.shko ne Anadoll se na keni vjedhur tokat Arbnore. Ste pjerdh gjermania a ke kryqin 2 apo 3 metra ne qafe, edhe Etiopianet nga 5 metro e kane, po ua treguan punen ne Keipzig, Dresden, Zvicer, Austri, Hungari!! Mor i pjerdhur! Jeni njerzet me te padeshiruar ne Evrope sepse jeni Jevgje! Muahahaha

     3. trojani says:

      O adi, o lapanjo!!!
      Te jesh kunder Rames per arsye poliike te brendeshme si mbeshtetes i
      pd-rasteve te shqupit eshte e drejta jote legjitime, por te behesh me armiqte shekullore te kombit tend per te mbushur boshllekun qe ndan ate nga gadaf saliu eshte poshtersi qe vetem driteshkurtrit dhe ndytesirat si ty e bejne.
      Shkopin me gunga ke per te mare ti pederastet e shqupit dhe greket sic e keni mare gjithmon.

  2. €piriiiiii says:

   Shpresojme qe ky BashkBisedim te jete ne Lartesine e duhur. Gjithcka per te Miren e te 2 popujve. Greket jane Europiane po aq sa jane edhe Shqiptaret me mbiemra Turko Arab si Osmani Mamuti Muhamuti Aliu Tahiri Bajraktati Beduini lesh e li me Kamel ne Shkretetire. Para se Shani te tjeret Nderroni Mbiemtin tuaj ktheheni ne Origjine.

 2. hahaha says:

  Me mbiemer Tel-oglu mburren shqiptaret e bastarduar per europianizimin “grek” hahahahahaha o ju shkerdhefsha cfare ju mban pragu ore vemje te poshtra bashke me keto Tel-oglut e Pontit qe mi mbani per europiane keto OGLU mongolet shikojini mire se kush jane mongolet me mongol ska ku te shkoj

  1. Kaqaki Junior says:

   Te lutem mos ofendo popullin trim mongol, edhe Dschingis Khan
   ishte mongol i cili pustoj gati edhe Europen,

 3. gmf says:

  Akuzojne per nacionalizem keta plehra qe deri dje kishin Agimin e Arte ne parlament.

  1. Refik says:

   Qdo te vërtet që paraqesim, për armiqët ton shekullor turko-sllav quhemi naconalist e qka tjeter jo!
   Duhet të qëndrojmë prapa të vërtetës dhe mos të përkulemi kurrë para askujt e më së paku para armiqëve ton!
   Edi Rama është treguar se nuk është nacionalist por është i drejtë me argumentet i tia të vërteta, e për këtë arsye quhet “naconalist” e jo vetem nga armiqët e jashtëm por fatëkeqësisht edhe nga disa të verbuar apo të shitur mbrenda përmbrenda!

 4. zz says:

  Gjatosh si e di vete ti shkop koqeve thuaja troc qe ti futet llapa brenda te fillojn e te shkomezojn nga goja e te acarohen si shkerdhata hhahahaha se jane mesuar vetem me perralla

 5. Frank says:

  Kushdo qe hiqet me evropian se Hellenet,pse nuk na sqaron se per ke jane 820 xhami turkoarabe ne rep e plehrastanit sot qe po flasim,ku tjeter ne evrope falen 5 here ne dite me autoparlantne gjuhe arabe????..mos te flasim per emrat dhe mbiemrat puro turq.Greqia shtrihej dikur deri ne aleksandri dhe mesopotami, krahasimi mes dy shteteve ne histori eshte si te krahasosh nje gabel me Trump…Evropianet si juve nuk rrine pas gardhit ne pikat e kufirit Hellen duke u lutur te shkojne ne greqi te mbledhin portokalle dhe te pastrojne halet e Helleneve.Shikoni se nuk e keni kuptuar se jeni ne nje rang me sirianet dhe kurdet,mjafton te shikoni si ju trajton evropa ne gjermani dhe vende te tjera qe akoma shkoni per nje supe falas dhe nje dush te laheni.Greku fisnik ju mbushi zhaben e thare me buke se nuk kishit pare as buke as makina as coca cola ne jeten tuaj.Evropa per juve fillon ne kakavi akoma.enderroni si gabeli duke share greket,por eshte se nuk behni dot kurre si ata.xhelozia dhe injoranca ju ka futur kallamin ne sumen e piste dhe po fluturoni si kelyshet e turkut qe jeni,pra zagari turk enderron evropen.aty do mbeteni te hani kockat qe hedh greqia gjithe jeten.

  1. I paemërt says:

   Pirdh pirdh se lirohesh ore kokrra e b..q…OGLU eshte turk puro turk e thene troc korrak ose e thene shqip qelbesire anadollako-mongole popullsi turke qe dikur zbarkuan ne Gadishullin Ilirik dhe nga keta Greqia ka jo pak por gjysmen e saj hahahahahaha jevgkite jeni te tille do vdisni europian lindn nuk te ben kryqi jevgjit i Jerusalemit

  2. Sinan Pashe Topojani says:

   @Frank, gati 5 shekuj (500vjet) jua futem ne cdo vrime, atebote s´keni ditur as cfar oshte Gerqia, ishi thjeshte Raje, ne tregun e skllaveve ne Stamboll, nji skllav greq (yunan) e kishte vleften e nji dhije, tani del ketu e flet per helenet?
   Hajt me te mira, ketu ma poshte ke nji syret sa per kujtim:
   https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/0e/Arolsen_Klebeband_02_327.jpg/255px-Arolsen_Klebeband_02_327.jpg

   1. Frank says:

    E ku e ke krenarine ti more dobic turk.ne xhami apo ne qynef.Di ti ndonje fillozof turk apo gabel si ti qe bota ta mesoje neper universitete.
    Grekeve ju hani loqen dy tanke solli ne kufi dhe u dhiet ne breke,pyet josefinen para 10 ditesh qe e beri shurren ne breke.Greket nuk krahasohen me gabelet turq qe dhjesin neper ferra akoma dhe jetojne me byreqe te skaduara.oust gabel i piste turk.Ne greqi keni marre hellin ne bithe,ku gjeni beni ne greqi ja u qijne kurvat se ka zot vendi.nuk kendon hoxha ne greqi ne arabisht.

    1. Myslyman says:

     Po ne Qipro do i coni tanqet apo nga turku keni frike se jau q* prape grate.haha

    2. Mbreti says:

     Gjypqe, kot e ke. Greket jan Jevgje, tufe gabelesh more ftyr negative. Mjafton ftyrat tua lexosh e kupton cdo njeri qe jeni gafa e perverzizmit rracor, qe tentoni te vjedhni istori, edhe toka shqiptare. Jeni gjypqe si brazilianet, portugezet, Arabet, Kurdet, sirianet, majmunet, armenet, Rumunet, eunuchet, Libanezet edhe llome tjera qe hipin e zbresin njeri tjatrit si ne kohrat plot hare dhe buzuqe te sodomit e gomorrhes!!

    3. Sinan Pashe Topojani says:

     @Frank, grekve smund t´u hame loqet, sepse ata sipas ethnologut te famshem J.Ph. Fallmerayer nuk existojne, u zhduken totalisht, u avulluan, vdiqen prej sikletit mbasi qe sllavet ne fillim te shekullit VII e vershuan Balkanin dhe token ish-Helene, pos tyre edhe aziatiket turko-orthodox, e sa i perket krenarise s´ ime une jam krenar: 1. qe s´jam grek fallco, 2. isha Vezir i 5- fisht i nji Perandorie e cila ishte gati aq e madhe si ajo Romake, dhe, cfar ka randesi te madhe, kurre s´u bera turk, por mbeta shqiptar i lindur ne fshatin Topojan (Lume) , sot Shqipri.

  3. nasi says:

   E di historian kush Jan greket e shqiptaret ti do jesh ndonje pusht Greek I bastarduar I konvertuar buzezi e puterzi Arab push!ku do to cesht shqiperia ju jeni verzinj ju qiu Turku 400 Vjet! Mbrojtet fene ju qine grate e ju nxine rtacen!ne ndruam emrin dhe ruajtem nderin o pusht ne jemi pellazge ilire ariane! Pelazgia eshte deri ne athine o kelysh! The qifshin greket me shum se ct kan qir ty soj e sorrollop!!!!!spiun!lyre!

  4. Gora says:

   Ne shajm greket si puna jote o evgjit I janullatos ne shqipri mund te kesh shum Xhami por jan pa hoxhallar pale besimtare.po si tja bejne pjelles tende janullatos qe kerkon te greqizoje koqet e mia.Shoku im ne jemi ilire dhe ja u heqim breket nga koka jevgjve si puna juaj.

 6. "greqia"eshte e = me ISIS keshtu eshte krijuar says:

  O ram e ke te kot ballafaqimin me keta “gazetar”.Keta kane lindur ne kishe jane rritur ne kishe jane “shkolluar”ne kishe .

 7. Lpl. says:

  Nuk e pret Cipras ne takim dhe ka gjete disa gazetare kara me i qu zerin matane gardhit po vertetohen fjalet e Berishes qe Rama eshte skizofren edhe nje njeri normal e shikon se ky eshte ne krize me gjithe qenjen e tije dhe keshtu paska qene gjitheheren , por tani u zbulua hapur se posti qe ka te zbulon me shpejt mungesen e arsyes dhe vizjonit qe duhet te kete nje politikan .Ai per emigrantet Shqiptare ska pse flet se e degjojne cdo dite e genjene mendja se prek Greket ne seder dhe do qihen kunder Ciprasit prite dhe takoje Ramen se qenka burre e mire dhe se flet gjithe diten me komentuesit i pyet per femijet pagetite grate dhe per kujshit qe skane internet .Popull kara kryeminister dobje kar shkoni bani shurren kur te mbaroje Rama intervisten mos harroni ai qe ka pare deri ne fund .

 8. DETARI Atlantidhes @ says:

  kryeministri yne i shume nderuar, nuk ka pse te lodhet fare as me pergjigjet dhe as me pyetjet e 4 gazetareve,qe me duket ti ta kruash me…..gjethe fiku !
  Do te bien shume thelle ne kurthin e gjuetarit Rama .
  Le tu tregoje edhe nja dy video,dhe nuk ka nevoje per asnji lloj sqarimi !https://www.youtube.com/watch?v=fqMmFS14JjA

  1. VK says:

   Gjys ore munda me pa. Leksion i bukur. Do e vazhdoj neser. Qeka tip kjo 🙂

 9. vaso says:

  Une besoj se eshte nje hap i gabuar.Politika nuk behet me gazetaret.Mos prisni te thuhet ndonje gje qe nuk eshte thene deri tani,nga te gjithe.Politikane,historiane,gazetare,artiste,punetore,fshatare,cobane,emigrantet ne pergjithesi.Une besoj nuk eshte mire.

 10. aqif tahipi says:

  Ah mor jorgaqe grekaq ,te keqen daja te sumes tuaj te njome. Historikisht ellinet e vjeter dhe greket e rinj jane shquar per pederastine e tyre proverbiale ose “vesin e vjeter grek “.Prandaj nese do ta kesh mire punen me greket duhet tu perplasesh surratit ose sumes se tyre hajdarmalluten shqiptar.Vetem me ane te hajdarmallutes shqiptar mund ti qetesosh ata.

 11. Malo says:

  Eshte nje hap i duhur i Kryeministrit Rama. Mjaft ne heshtje ! Pse ne heshtje ? A mos valle jemi fajtore ne shqiptaret?!
  Me gazetaret sqarohet me mire opinioni publik ne Greqi te cilet jane te verbuar nga propoganda shovene greke.
  Duhet qe edhe televizionet tona ta japin direkt. Do te jete nje kenaqesi, qe per here te pare drejtepersedrejti te flitet hapur per te vertetat shqiptare-greko te njeqind viteve te fundit.
  Kur je ne te drejten tende nuk ka cfar te ben askush. E drejta heret ose vone do te triumfoje don apo nuk don .

 12. Rama Po jeton nji Vale euforie te ligjeshme e cila nqs nuk e merr Sa me shpejt nein kontroll ,mundet ti permbysi parken ,ne detin e trazuar .
  Menaxho suxseset Politike , e fol si Politiken,jo Historian,
  Mos shko ne ato fusha betete ,ku Do tentojne te gjejn te dobet greket , te cilet Do ngrene disa kurthe .

 13. DETARI Atlantidhes @ says:

  Jam plotesisht dakord me ty Malo !
  Kam qene i akuzuar ne Greqi ,per dicka qe absolutisht ,jo qe nuk e kisha bere ,por nuk me pati vajtur dhe se besoj te me veje ne per mend per ta bere !
  Denimi ishte 15 deri 20 vjet te sigurta !
  Kalova ne gjykim dhe ne vend te dridhesha une….dridhej avokati im ,dhe me thoshte ,,,,ta shtyjme gjyqin,mbase i gjejme anen andej ketej…..
  Jo, i thashe une !Kij besim tek une dhe tek autoriteti im.
  Mos mendo se gjyqtaret jane bufa dhe qorra !
  Do ta fitojme gjyqin sepse jam njeri i kristalte ne ndergjegje dhe Zoti nuk te abstenon ne te tilla raste ,dhe si perfundim ,gjyqin e fitova 100%,dhe mora demshperblim pasi i hodha ne gjyq per demin psikologjik dhe cenim te reputacionit shoqeror .Ishte thjesht nji…….farse e rrezikshme per mua ,por Zoti me ndihmoj sa u ngazelluan shume avokate te tjere qe ishin ne salle.
  Edhe kryeministri yne,di mire se cfare ben,eshte nji gjigand i papare i’ lojes se shahut ku luan’

  1. shqiptares says:

   O daku per ç’fare ishe i akuzuar per inçes apo pedofili ?????!!!!!!!!! 15 deri 20 vjet aty te shkon mendja , por ja paske hudh paq plako bravo.

  2. Shefi says:

   Kjo qe thua verteton se greqia eshte nje shtet i se drejtes! Megjitheurrejtjen qe , nje bravo e merriton se the te verteten.

 14. millosh kopiliq says:

  zoti rama duhete bere thirrje publike drejtuare arvaniteve qe ti kthehen gjuhese shqipe dhe identitetit arvanit.

 15. JIMMY MURPHY says:

  LEXONI O FILOGREK PLERA

  Historiani grek trondit Athinën: Sollëm grekët nga Anadolli dhe dëbuam çamët
  Historiani grek trondit Athinën: Sollëm grekët nga Anadolli dhe dëbuam çamët

  “Sollëm grekët nga Anadolli dhe dëbuam çamët”. Kështu u shpreh për “CNN”-in grek më 12 qershor, Konstandinos Tsitselikis, eksperti i pakicave etnike dhe profesor i historisë ballkanike, sllavëve dhe të lindjes në Universitetin e Maqedonisë në Selanik.
  “Gjërat janë tensionuar tej mase pas viteve 1925-1926, kur qeveria e atëhershme e udhëhequr nga Venizelos sekuestroi pronat e çamëve pa i kompensuar. Kështu, shpërtheu vala e dhunës midis grekëve (të ardhur nga Anadolli) dhe çamëve. Pika kulmore arrin, kur një pjesë e çamëve bashkëpunuan me italianët dhe gjermanët. Është artificiale ideja se të gjithë çamët ishin bashkëpunëtorë të gjermanëve, pasi pati një pjesë u rreshtuan në luftën antifashiste me ELAS mbi 500 çamë. Në vitet 1943-1944 forcat e EDES të udhëhequr nga Napoleon Zerva dëbuan me forcë për në Shqipëri rreth 20.000-25.000 çamë. Nga ky dëbim i dhunshëm u vranë rreth 3.000 njerëz, pjesa tjetër arriti të shpëtojë duke ikur në Shqipëri.
  Kjo është padyshim përvoja më dramatike për çamët dhe pasardhësit e tyre, sepse ata humbën pronat e tyre dhe nënshtetësinë greke. EDES e udhëhequr nga Zerva nuk ishte ushtri shtetërore greke, por ata kryen krime lufte.
  Greqia nuk duhet ta fshehë këtë temë nën rrogoz. Pala greke duhet të ulet dhe të diskutojë politikisht këtë temë për t’u mbyllur. Ajo po e vendos këtë temë nën rrogoz, kur ajo duhet ta hapë për të diskutuar se çfarë ka ndodhur atë periudhë. Për fat të keq kanë ndodhur ato që ndodhën. Dakord, por që atëherë kanë kaluar tre breza. Kjo është më tepër një çështje e të drejtës morale për të njohur atë që ka ndodhur më parë.”, tha Tsitselikis. / Nacionalalbania.al

 16. maximus says:

  ku ka pi*h kur*e ta kape nga goja EDI RAMEN, mos eshte si ata te pd-se qe serviloheshin dhe u quraviteshin ç’do te huaji qe binin ne kontakt. dhe ishin gati te shisnin edhe vendin e tyre per tju futur ne zemer te huajve., eshte i domosdoshem ky debat , jo per te sqaruar politiken ne athine, por per ti thene popullit grek te verteten, sepse u eshte bere shpelarje truri si nga politika ashtu edhe nga feja.

 17. Gano says:

  Gazetaret pergatisin opinjonin ne Greqi. Eshte hap shume i rendesishem. Shoqeria Greke ka nevoje per 1 reflektim te tille. Debati eshte shume i shendetshem dhe do ti ndihmoje permirsimit gradual te maredhenoeve ndermejt popullit Grek dhe Shqiptareve. Plaget e se shkuares duhet te mjekohen dhe te mbyllen. Pas kesaj shoqerite tona duhet te shikojne perpara per te ardhmen e perbashket ne Rajonin tone.

 18. kodrasadikitk says:

  Te shpresojme e te besojme qe edhe Arvanitasit te kendellen e te krnohen me perkatesin e vete kombetare ,nese ndodhe kjo Greqija e Shqipnija do te ken raporte shum te mira.Shpresojme qe kjo deshire te behet realitet …

 19. ILIR says:

  cfar tencione ka midis greqis as nje tencion nuk ka, Edi Rama do thot nje realitet dhe populli grek me kenaqesi do ta digjoje ne qofte se ka nje fije respekt per historine asgje te keqe ska greket duhet te jene te kenaqur nga shqiptaret si nga ana historike gjithashtu edhe nga ana humane

 20. Antagonisti says:

  Z Rama, vazhdo se ne te gjithe na ke mbrapa kur vjen puna per Shqiperine.
  Ke gjithe komunitetin nderkombetar me vete ne kete ceshtje!
  Per shume gjera nuk kam qene me nje mendje me ty, por per ceshtjen kombetare po.
  Rrofte Shqiperia!

 21. Ku jeni ju jevgjet e anadollit,u mbyllet goja,kur skeni argumente,rrini ne skuta,qe mos valle,te vije dikush atypari dhe ti kercej dinakerisht,ah dinaket qe jan kta pordha greker,si skan asnje ndenje njerzoe,te te thone siq e ka trimi dhe burri i drejte,por rrine neper kaquba te fshehur vjedhin nder sy si kurvat e shkerdhyera,e shifni ate video,ju mbyllet ajo hale qe vjellni vetum jashteqitje.rrace infektuese primitve,jan primitv se skan as dinjitet e as kulture e ase trimeri,jan posi ato laviret e qartuna,qdo gje qe u vie perreth i ngrisin kembet.

 22. sofia says:

  Shqiptaret kane nje te keqe te madhe sepse shumica e arvanitasve, ndryshe nga arbereshet e Italise, jo vetem e kane mohuar qenien e tyre shqiptare, jo vetem kane dale kundra si ne “agimin e arte”, por edhe jane treguar frikacake duke ju nenshtruar grekeve dhe nuk ndihen. Avokati Aristidh Kola ishte arvanitas, po me duket dhe ate e helmuan greket. Megjithate, sterniperit e sotem qe jane te rinj, po tu kete ngele pak dinjitet ne gjakun e tyre, mund ta thone fjalen pa frike se kohet kane ndryshuar shume. Gjithmone e verteta shkelqen si drita e diellit dhe mbulon genjeshtren e zeze. Flisni hapur se me mire do behemi, s’ka ku shkon me keq.

 23. DETARI Atllantidhes? says:

  Persa kohe ligjin e ben kisha greke ne Greqi…….mos mbani shprese se do te kete ndonji reflektim nga arvanitet!
  Ata plus qe jane te trysnuar nga presione te hershme , por nuk pranojne se jane shqiptare !

  Eshte per tia futur te qeshurit kur thone ; ne flasim shqip ,por nuk jemi shqiptare.
  Pra,i gjithe thelbi i temes eshte vetem feja ,kush ka fe kristiane (per ta) eshte njesoj si ata,kush ka fe myslimane pamvaresisht se flet te njejten gjuhe……..nuk eshte si ata……

  1. Mbreti says:

   Harrive te plotesish qe edhe Norvegjezet nese praktikojn fejen Budiste, per kishen Greke Kinez duken!! Ashtu edhe Spartak ngjela spo Papa Kristo Negovani per Turq u duket sepse ishen kunder kishes Djallore antikrishtere greke!

  2. Dhe ne cuditemi perse keto “greke” kane 500 miliarden borxhe me kete qe thone ‘flasim.shqip por nuk jemi shqiptare’ i shpjegon te gjitha hahahaha se sa kobure jane nga trute komplet psikopate se ndryshe nuk shpjegohet tragjedia e tyre

 24. Agimi says:

  Duke i lexuar komentet dhe debatin mes shqiptareve shef se sa popull i lenduar jemi . Nuk dime te debatojme duke e rrespektuar njeri tjetrin por vetem me imponim te mendimeve . Sikur te kete nje rrespekt reciprok mes veti, me mire do debatonim dhe do kete efekt debati. Shqipetare jemi te xhithë

 25. Arti says:

  A mor Sinan Pash Topojani,
  Me vjen mire qe ke mbet shqipetar, edhe pas pes shekush mkercenar i Anadollit.
  Nuk arrij te kuptoj, pse per 500 vjete , kur paskit qene edhe Vezir, nuk bete asnje gje per Shqiperine qe aq shum e dashkerkeni.
  Po ne fakt ne shqipetaret kshu jemi, kur hipim ne kale te parit qe duam tja fusim zgjeshim vellan, kusherin, patriotin, domethene Shqiperine
  Edhe sot debatin me te madh e kemi se kush eshte me shume shqipetar. per me fjale te ter te cajm trapin si patriot. por po tu jepet rasti per dy lek shesim shqiperine.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *