Vangjel Dule: Rama po na fut në sherr me Greqinë

dule“Ky është rezultati i politikës së jashtme të ndjekur nga qeveria Rama që prej ardhjes së saj në pushtet”.

Kështu deklaroi në një intervistë për IN TV kreu i PBDNJ, Vangjel Dule.

Por në fak kryeministri Rama nuk ndalet.

“Po të kishte diplomat këtu do të quanin qëndrimet e mia si provokim për Shqipërinë e madhe”, tha Rama në Samitin e Diasporës.

Ende Athina zyrtare nuk ka reaguar pas kësaj deklarate të shefit të qeverisë shqiptare, por Vangjel Dule thotë se Rama po dëmton marrëdhëniet me aleatin tonë strategjik.

Por Shqipërisë nuk i duhen kriza të jashtme në kushtet që vendi pret një përgjigje nga Komisioni Europian në muajin dhjetor për çeljen e negociatave. E një veto e Greqisë mund të kishte pasoja për vendin tonë.

Por Dule ka këtë bindje.

Sa për çështjen e Himarës, Dule thotë se reagimi i Athinës është në mbrojtje të qytetarëve të saj, ndërsa për arrestimin e dy shoferëve të Ministrisë së Jashtme shqiptare kreu i PBDNJ ka këtë qëndrim.

“Është e çuditshme që dy shoferë të qarkullojnë materiale të padeklaruara”, tha Dule.

REMOTE_ADDR:[]

16 komente në “Vangjel Dule: Rama po na fut në sherr me Greqinë”

 1. Frank says:

  Aston ne Evagjelos,lere se do ta gjej ate qe kerkon.Nje lufte civile mes tyre do ishte ideja me e mire sot per sot.Po do te shikosh majmunet te kapen mes tyre mjafton te hedhesh disa banane me shume ne fushen e betejes.Me pa para islamokomuniat shesin edhe grate lere me albananen qe e dhjesin .Greket do qeshin te fundit Vangjo.Policia jone duhet ti dergoje nje dhurate me 30/40 mije halelaresish Rames ne kakavi ne javet qe vazhdojne si sinjal miqesie dhe te shkojne ti ushqej padroni i Rames erdoqeni turk.

  1. greece & turkey are shit says:

   keta 40 mije do ja cojme janulles dhe dropullit per hamshorllik! dhe na more karikari se mos harrosh ti thuash mamlukut dulqires se Rama po na meson se si qihen greqirat se patjeter ju nga lindja e mesme na sollet bythqimllikun ne Europe…..edhe nje gje tjeter, te fala janulles….

  2. greece & turkey are shit says:

   na more kariskaris lluku babashta se harrova te postoj nje lidhje me lajmet e reja nga kriza e bythqirave
   http://uk.reuters.com/article/uk-eurozone-greece-debt-germany-idUKKBN13C1QP

   pasi te hani kar Shqiptari sa te ngopeni mos u qani se jeni per te vrare veten vetem nga borxhet

  3. adi says:

   nese une blej nje liber online nga shqiperia mbi 20 euro une taksohem
   nese nje none me 3 misra e 2 kg qepe qe nuk i deklaon , i sekuestrohet smalli dhe i fut gjobe
   lere pastaj kuponi tatimor etj etj.
   perse valle duhej qe librat mos te deklaroheshin qofte edhe per efekt tatimi???????

 2. kuq e zi says:

  po na fut ne sherr me greqine?????
  ti vangjel ku ben pjese se nuk po te kuptoj pastaj na thuaj kush eshte ne sherr me kush
  une te shoh pale me greket nqs se eshte keshtu atehere rama duhej tju kishte futur ne sherr me kohe juve te tjetersuarve me greqine

 3. zz says:

  Neqoftese ti more ortodoks Ponti e quan sherr te VERTETEN qe Rama po ju thote padroneve te tu te Athines atehere hallall ne sherr le te shkoj ne te semes me ju llum aziatik

  1. tfgs1 says:

   ik mer plehre arabe………………ptuuuuuuuuu vrromotourko!

   1. zz says:

    Ik more vrromojevgjit Ponti laj breket se qelbesh era shurre te vjen era si qen rrugesh

 4. says:

  S’është herët të paguajnë dëmet Grekët.

 5. Kanina e Ismailit says:

  C’na thua more VANGJELI-S AB-DULE-S?!Cfar je ti more Vangjeli-s AB-DULE-S,MISH A PESHK MORE I BIRI ASKUJIT?!Ma mori ferra uraten more AB-dules-s se ishit mesuar me SALI SERBIN, i biri ESAT PASHE TOPTANIT,tani i erdhi kapedani SHQIPERISE\\\IKE NASHI E PIRDH SI GOMARE NE LIVADHE NE VESH TE JANULLES\\\

 6. xyz says:

  Kur thuhen te vertetat ne sy, me urtesi dhe opsjon zgjidhjeje, nuk eshte sherr, perkundrazi keshtu mbyllen sherret.

 7. Zigur Qarri says:

  Ne fakt eshte e kunderta,sherrin me Greqine e kemi”dhurate”nga soji yt dhe mjekerrcjapet e Kishes
  greke.Ju jeni shkaktare te sherrit,per pasojat qe rendojn mbi shqiptaret e varfer.Shqiperia nuk e ka
  “lluksin”per sherre,sepse sherri don koh dhe Leke.Ne asnje kufi nuk torturohen shqiptaret si ne ate
  grek,ne asnje vend nuk jan vrare(mbi 160) aq shume shqiptare si ne Greqi,por pa u denuar askush per
  keto vrasje!Askush nga soji yt nuk e ka ngritur zerin per njohjen e Kosoves nga Greqia,perkundrazi!
  Çfar ke bere ti per afrimin e Greqise me Shqiperine?-asgje,vetem se ke ndermjetesuar politiken
  agresive te shtetit grek ne dëm te Shqiperise,duke vonuar edhe afrimin e Shqiperise me BE!Kush
  nga soji yt i pabese,ka denuar vrasjet me armet greke ne Peshkëpi?Jo qe nuk i keni denuar,por u
  bete pale me shtetin grek ne Operacionet fshesa,ne nxitjen e te gjith Perendimit kundra nesh.
  Jo vetem kaq,por askush nga ju nuk kundershtoi bllokimin e ndihmave te BE per Shqiperine nga
  Greqia(qe kishte presindencen e rradhes),kur ne ishim tejskashem te varfer!Perse greket urrehen
  nga shqiptaret edhe me shume se armiqt e tyre shekullor,sllavet,perse?

 8. Bushi says:

  Ik more paloço i zi.Vangjel Dule o koke tule,po i hedh benzin zjarrit,por do digjesh vet.Mardhenjet me greqine i ka prishur Sali Brisha me Bashen,qe kur i falen 350 km det,dhe jo Rama.Por ti si njeri i keq qe je dhe frikacak,nuk ta mban bytha te thuash nje fjale kritike per Berishen e Bashen,por ja faturon Rames.Rama e do fqinjesine me greqin,te kete mardhenje sa me te mira,por disa pleshta si ty kerkojne perçarje.Ik zhduku.Bastard.Shko krihu te Berisha.

 9. o dule rregulloje nje muhabet me doktorin beni nje sajese se gjoja erdhi greku ne himare te plasi dhe njehere andej se jane mesuar ata vrasin njeri tjetrin pastaj terenit i japim vete shtyse ne

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *