FOTOT/ Fundi tragjik i yllit të Uzbekistanit, vajzës së diktatorit Karimov

Ajo është një emër i njohur në gjithë botën për shkak të pasurisë së saj tmerrësisht të madhe, por edhe dashurisë ndaj muzikës.

Por fundi i Gulnara Karimovas duket se është shumë i hidhur.

Raportimet e fundit thonë se ajo është helmuar dhe ka ndërruar jetë.

Vajza e presidentit të ndjerë uzbek Islam Karimov është zhdukur prej dy vjetësh.

Babai i saj ndërroi jetë pak muaj më parë dhe ajo shihej si pasuesja natyrale e tij.

Por një skandal i 3 viteve më parë ja preu rrugën për në drejtimin e Uzbekistanit.

Shërbimet sekrete uzbeke i çuan të atit dosje ku shihej korrupsioni masiv që ajo kishte bërë dhe foto nudo të saj.

I ati nga turpi e gjuajti me shpullë në sy të shefit të shërbimeve sekrete.

Një vit më vonë ajo u vendos në arrest shtëpiak dhe nuk është parë më në publik që atëherë.

Thuhet se u mbyll në një çmendinë nga pasardhësi i Karimov, presidenti i ri i Uzbekistanit, Shavkat Mirziyoev, 59 vjeç.

Nëse vërtetohet vdekja e saj, pasuria e saj prej miliardash do t’u shpërndahet krerëve të vendit.

Karimova ishte një ndër njerëzit më të pasur në ish-Bashkimin Sovjetik. Ajo madje bëri edhe disa këngë pop, dhe kishte miqësi me yjet hollivudianë.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d1-305-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d1-305.jpg","attachment_id":"586265"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d2-297-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d2-297.jpg","attachment_id":"586266"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d3-290-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d3-290.jpg","attachment_id":"586267"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d4-265-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d4-265.jpg","attachment_id":"586268"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d5-247-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d5-247.jpg","attachment_id":"586269"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d6-220-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d6-220.jpg","attachment_id":"586270"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d7-178-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d7-178.jpg","attachment_id":"586271"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d8-147-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d8-147.jpg","attachment_id":"586272"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d9-129-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d9-129.jpg","attachment_id":"586273"}]
                 Loading...