REPLIKAT/ Rama vendos shqiponjën me yll , komentuesit: Të na rrojë partia. Rama: Bëni hiihihi e hahahah në FB prej atyre që mbanin atë yll

Në prag të festive të 28-29 nëntorit, kryeministri Edi Rama ka vendosur si foto kopertine këtë që shihni më poshtë, në të cilin gjendet edhe një yll.

Kaq ka mjaftuar që komentuesit të kritikojnë Ramën, duke i kujtuar komunistët.

Por, ja si iu është përgjigjur Rama atyre:

Komentuesi: Çësht ai Yll ne mes! Komunistat preferojn Yllin. hihihihi hahahaha :p

Edi Rama: Ai ylli eshte shenja e atyre qe dhane jeten qe edhe ti Ermir te besh hihihihi hahahaha si njeri i lire ne vendin tend, ndersa ajo shqiponja eshte shkaba dykrenare e flamurit te pavaresise dhe 28 nentori eshte data e ngritjes se atij flamuri, kurse 29 nentori eshte data e çlirimit te ketij vendi! Dhe e gjitha eshte nje kartoline e bere me dore, per t’u uruar thjesht keto dy festa te medha kombetare, te gjithe miqve te ketij rrjeti, pa dallim feje, krahine e ideje:-)

Keshtu qe bej hihihihi hahahaha sa te kesh qejf, po mos i ngaterro as shqiponjen e atyre qe sollen pavaresine dhe as yllin e atyre qe u vrane per lirine tende, me askend e me asgje qe ne kohe te zymta i beri edhe shqiponjen edhe yllin, simbole te dhunes ideologjike kunder lirise se njerezve te ketij vendi…

Ndërsa një tjetër komentues i shkruan: Mbas bunkerit duhej dhe nje ylle! Gezuar festen shoku Rama. Tna rroj partia…

Kryeministri i përgjigjet: Soni, kjo bukuria qe i paske pervetesuar foton per profilin tend ka thene: Ne te gjithe jemi yje dhe meritojme te llamburisim?Gezuar eshte ty festat zonja Soni?

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/shqiponje-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/shqiponje.jpg","attachment_id":586332},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/koment-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/koment.png","attachment_id":586334},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/koment-1-1-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/koment-1-1.png","attachment_id":586335}]

24 komente në “REPLIKAT/ Rama vendos shqiponjën me yll , komentuesit: Të na rrojë partia. Rama: Bëni hiihihi e hahahah në FB prej atyre që mbanin atë yll”

 1. B. K says:

  Shko e kalo festat në Korenë e Veriut! Urime!

  1. Edkari says:

   Yllin e mbanin kriminelet e kuq.
   E mjaft se na cave karin o kryeminister,mjaft se je bere i bezdisshem

   1. Futja kot says:

    Mos e merr me kaq tension se Rama do jete per nje kohe te gjate kryeminister deri sa Lulushi yt te behet burre. Do te vazhdosh dhe per shume vite te besh komentet e tua te shpifura prandaj “take easy” deri sa te dalesh ne pension bashke me salushin dhe lulushin.

    1. Edkari says:

     Me qete s’ka se e kam marre se ndryshe do qaje per ate keto dite.

 2. geno says:

  Rama=komunist i pandreqshem

 3. Azio says:

  Po pse lodhesh more Edi,me kete njerez injorante e pa dinjitet kombetar.
  Ata asnjehere nuk kane per te kuptuar se ai yll eshte respekti me I madh per ata te rinj. e te reja qe lane me gjak te kuq kete truall,per liri e demokraci,qe per fat te keq po I gezojne sot edhe keto monstra antikombetar..
  Shumica e shqiptareve e konsiderojne yllin si simbol i gjakut te derdhur per shqiperine,si simbol I kujtimit te paharruar te herojve e deshmoreve per liri,pavarsi e demokraci.
  Qente le te lehin.Lehja eshte hymni I tyre,me damaret e te cileve levrin helmi antishqiptar.

  1. Nacionalisti says:

   O Azio muti,
   e lane me mut duke dhjere,
   Plehre

 4. alb sapun says:

  suksese ne jete zaho koka kesaj radhe populli ne vend te arbitrit karten e kuqe do te coj .prandaj fillo qe tani me shperndarjen e thaseve me miell megjithate shanset per ty jane ato me minimale

 5. Kafe hidhur says:

  Kur ben dhe rama si komunist…as ia ndien fare atij zoterise,biles brenda vetes e ka gris yllin po eshte vit elektoral e duhen ca vota komunistesh..atyre po qe u mjafton vetem ylli..gjithsesi shpjegimi i rames eshte argumentues

 6. NjeQytetarOptimist says:

  Mjeshter, kot u pergjigjesh. Jane brezi i Red Bullit dhe vodkes gjenerata spurdhjake.. Mendojne se gjithshka ne bote erdhi falas..

  1. edi says:

   NjeQytetarOptimist! Pergjigja juaj me e goditura! Komplimenta!

 7. Jay says:

  O Edi ata qe e percmojne yllin Vetem mund ti pyesesh ca simolizon dhe mjafton shume pak veta dine ti shpjegine 5 perbersat e yllit dhe simbolet

 8. Zara says:

  Boll reflektuat injorancen e thelle te krijuar ne keto vite gjasme demokraci. Simbolet kombetare respektohen kudo ne bote. Eshte detyre e brezit te ri ti respektoje dhe mbroje me tej. Ne jemi nje komb me histori te vjeter dhe simbolet kombetare Na kane mbajtur se bashku. Bravo zoti kryeminister, qe beni detyren tuaj deri ne fund.

 9. Albani says:

  Lavdi deshmoreve te atdheut dhe gezuar pervjetorin e pavaresise.
  URIME ZOTI KRYEMINISTER I KOMBIT.

 10. PARAJA says:

  O Edi ! mos u merzit sepse keta jane brezi qe kane lindur te lodhur dhe jetojne per tu clodhur.

  1. VETERANI says:

   Edhe do te vdesin per tu shplodhur ……….. nuk e perfundove frazen , me fal per nderhyrjen.

 11. Djaloshi says:

  Jane leshuar zagaret e saliut,ose te themi me mire qe Zagari sali nuk rri dot pa komentuar, ah mor katragjysh ce pate fat fb, tani qe qelbe dynjane kujton se do ta vari njeri? O injoranter, ylli nuk eshte simbol vetem i komunizmit, o koke cpuar te saliut.

 12. duno says:

  Ne qofte se ka njeri qe ka shara , anatemuar e stigmatizuar me shume luften e komunisteve shqiptare duke e cilesuar ashtu sic ishte ne te vertete nje lufte civile , dhe nje lufte per pushtet ,ky eshte Edvin Rama dhe Ardian Klosi ne librin e tyre Refleksione. Tani ky tipi ka kapercyer ylberin , ka shkurtuar emrin dhe e vlereson luften , dhe aktoret e saj komuniste e balliste sipas klisheve te filmave te realizmit socialist, te atyre filmave qe aq shume ka qejf ti ironizoje . Djali plangprishes me ne fund u kthye prane kopese se vet dhe jo ne pozicion do si do por si dashi percor qe bie ere PERC.

 13. sapa says:

  Beni hihihi ehahahah ne FB prej atyre qe mbanin ate yll.Po pse mo po te mos ishin vrare ata me yll dhe ta kishin marre pushtetin kapitalistet nuk do kishte FB dhe jeta do ishte sketerre?pasojat e marrjes se pushtetit nga fara e keqe komuniste po i perjeton ky popull edhe tani pas 26 vjetesh dhe nuk ka fund kjo situate dhe kjo fale jush qe keni marre frenat ne dore dhe ja kaloni njeri tjetrit si kurvat!

 14. Azio says:

  A ka me fare e keqe si tipi jot,more pusht me pseodonomin sapa.
  Klasi juaj ka qene e mbetet bisht qeni,bushtre te terbuar.Felliqesira.

 15. Fatmir says:

  kerkon ne menyre te pacipe te transferoje debatin dhe te mbuloje vjedhjet e tij dhe hajduteve qe mban ne qeveri. taktika prej nje diletanti politik… prit o mushkonje deri ne 20 janar se erdhi trampi dhe fund i frikshem politik te pret

 16. Perrallat e Edit says:

  Posi pra, na cliruan nga nazistat e na dorezuan te komunistat. Pse nuk u ngriten prape me ate yllin e kuq te tyre kur e pane qe komunizmi po mberthente vendin? Apo se komunizmi i leverdiste me shume se kapitalizmi. Se e dinin shume mire qe ne kapitalizem nuk te pjerdh njeri si shume nqs ke luftuar per ndonje lufte atdhetare apo jo. Mjafton te shohesh veteranet ne Amerike qe kthehen nga misionet jashte dhe trecereku jane gjithe trauma e ndonjehere ngelen edhe pa shtepi e katandi. Por jo, ne komunizem Enveri ja gjeti nje zgjidhje ketyre partizaneve pushtaxhi e injorant qe ne kapitalizem do kishin perfunduar te gjithe horra lagjesh ose barinj, i beri te gjithe fuksa e spiuna per te shtypur popullin brenda meqe rreziku i jashtem u zbraps. Dhe meqe ra fjala, nuk ishte ndonje lufte serioze clirimtare por thjeshte nje produkt i tkurrjes se fuqise naziste ne plan nderkombetar. “Clirimi” ndodhi vetem per shkak te humbjes se nazisteve ne pika te tjera kyce neper Europe, perfshire ne Gjermani brenda, dhe jo sepse nje tufe me fshatare dhe maloke nga ulluqet e Shqiperise u mblodhen per tu rebeluar (ose per te bere orgji) si nje tufe diletantesh. Kshuqe shko shitja dikujt tjeter keto perrallezat heroike ti piktoro, se edhe ti nje histori te perngjashme me partizanet ke po he. Orgjirat e nudizmrat i bere neper France, piktura s’te nxorri gje ne drite, dhe te vetmen zgjidhje kishe te ktheheshe ne Shqiperine diktatoriale per te bere pikerisht ate qe beri ati yt Enver, perdorjen dhe shtypjen e popullit me nje ideologji te kuqe. Dole ti te na tregosh arrat ne ketu. Gjysma e te keqes te pakten, nuk perfundove si lali Eri qe e cuan deri neper rrenxat e Ruandes perpara se te kthehej per te ushtruar veprimtarine e tij komuniste ne Shqiperi. Ehu, t’i leme menjane keto tani se s’ka lezet po me thuaj, ke nai foto ku te duket i ngrefur? Se te kjo fotoja te plazhi nudist eshte i shkref dhe jo shume eksitues. 🙂

 17. Malsori says:

  Një Kryeministër me botë të pasur shpirtërore që kërkon ta bëjë dhe vendin e tij të tillë.

 18. Lpl. says:

  Ne fillim nxori zagaret e vegjel si Balla Termet Peci Majko here pas here dhe shume te tjere qe kane ngritur zerin per te legalizuar krimet dhe pushtetin makaber te Enver Hoxhes dhe baballareve te tyre qe sngurrojne here pas here duke ju thure lavdi krimeve dhe duke u ndjere krenare per menyren e dhunes qe ushtruan ne popull , dhe tani e njejta gje po ndoll krenaria qe shfaqin per nje veprim populist se dikur eterit e tyre .Tani doli efhe Rama qe ka nostalgji per yllin e kuq dhe na thote se e kuqja edhte gjaku partizan 50 vjet na sunduan me kete simbol dhe tani duan te na injektojne si dikur me dhune dhe propagande qe as ushtare se kam dashur .Eshte kthyer vendi ne teater per femije qe se hipen komunistet ne pushtet nga ideologjija qe kane ne shpirt komunizmin sa te neveritshem per ate qe arrin tjua lexoje shpirtin komunidteve te lumtur ata qe si kuptojne se jetojne te qete ne mashtrim e ne fjale te bukura .Rrezik i madh komunistet vetem dhune burgje varferi sjellin se duan te kontrillojne gjithçka si dikur qe te thonin ku i more parat qe bleve xhaketen keta per hater te kontrollojne se si ushqehesh çfare mendimesh ke , dhe neqoftese ke per te hanger mire bejne çmos me ta nderprere nje pjese racjoni neqoftese kane gje ne dore atehere kenaqen ata .Eshte ideologjia qe jane rritur dhe brymosur ne familje qe e duan gjithcka per vete dhe dhune te tjereve me ane te shtetit se keshtu mendojne keta se shteti duhet me drejtuar gjuthcka me pase nen konttoll edhe mizat , por ne ekonomi tregut kjo nuk funksjonon se behet piramide e detyrueshme , kur ka populli para ka edhe shteti se populli e qarkullon cdo dite paran punon ambjentohet jeton nuk ndertohet shteti si ata qe ngrinin pallate paguani gjysmen e parave pa filluar punimet pastaj gjysmen tjeter ne fund , ose kam deshire me hap nje disko paguan se vini pastaj e kerceni ketu .Njerezit kane halle çdo dite femije pagesa tjera puna se justifikon shpenzimet qe fiton aty720mije leke duhen per ushqim e drita per gjera elementare pa pire kafe dhe cigare se alkol ose birre jo qe jo ..Merkel tha nuk eshte jete kur nuk mun ta pijne njeriu nje birre .Kurse ne Shqiperi sundojne komunistet qe na moren edhe buken thate per te dyten here , dikush mund te thote buke thate ka , mire mor mire kur punon cdo dite vetem per buke pa buke je vetem prit diten se e ke pas dere , plus ankthi i bukes iku nje pjese e lirise se ta mori halli bukes .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *