VIDEO/ Ylli Manjani: Kjo është shoqëria jonë, të gjithë ja fusim njëri-tjetrit…

“Kështu është shoqëria. Ne në thelb të gjithë ne ja fusim njeri-tjetrit dhe nuk e kuptojmë sesa halle të tjera shkaktojmë duke e zgjidhur në mënyrë amatoreske”.

Kështu është shprehur ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, i cili ka ishigjetuar sistemin e drejtësisë në takimin e zhvilluar me të dënuarir në Durrës.

Ndërsa ka folur për për amatorizëm, ministri iu referua edhe një legjende urbane.

“Më kujton atë historinë dikur se kur zbriti dikush nga Malësia se donte të hiqte dhëmbin dhe shkoi tek këpucari, se ai ishte dentisti i kohës. Pse kështu do vazhdojmë ne? Me këtë histori?”, tha Manjani.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “VIDEO/ Ylli Manjani: Kjo është shoqëria jonë, të gjithë ja fusim njëri-tjetrit…”

 1. tfgs1 says:

  hahahaha,madje ”lopthi” si Zike suma me plakun cam…………….

 2. Jimi says:

  E vertet! Ti dhe Likja kujt nuk ja keni futur kur keni gjetur!

 3. afrikanasi says:

  haa haaaa aaaa….
  tamam!
  dhe ju vje keq shqiptaruqve kur ju thu se jan kafsh. se ja fusin njoni tjetrit si ata lepujt e plevicave,e bojn me rradh sipas parimit te tyre qe e kan hymnizu edhe me keng :”n ato maja rripa rripa ….. njiher……. “!
  dhe,po t shofesh me kujdes edhe hymnin kombtar shqiptar,kur vje fjala “tradhetor” ngrihet zeri ne kup te qiellit si monumenti I Dulles ne shesh dikur.
  por kuj jua thot kto gjona nji minister a deputet rrijn si pula t trembme shqiptarzinjt.
  po t ja thush ktu ne koment te hidhen ne gryk :”grek ,serb”…
  komb leshi. popull preshi,vend persheshi,,,
  jeni cara o shqiptare
  dhe se dini
  se kuptoni sesa trapa
  juve jini.
  o shqiptar o trap I carit
  cfar po ben?
  po flej gjum dhe po ndigjoj
  salen n kuvend!
  hajde pra ma thy hajdarin
  se e meriton
  thithma ngrefma puthma carin
  shqipo kokbidon!

 4. gishti i mesit qe e ka gjet vrymen says:

  Manjani dhe kjo ka nje zgjidhje , nje keshille : Gishtin e mesit te dores se majte gjithe- sekush ta fuse ne vrime te bythes se tij (qe ta kete te zene dhe mos ja fusin te tjeret gishtin) ndersa gishtin e mesit (jo lionelit) te dores se djathte ( qe e ka te lire) te tentoje ta fusi ku te gjeje vrime bythaqe te lire (te pa xanun) tip varianti “katenaçio” De Biazi .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *