FOTOT/ Arsenali i rëndë i Putin: Rikthen trenin bërthamor

Rusia po fuqizon dita-ditës arsenalin e saj ushtarak dhe “qershia mbi tortë” është treni bërthamor.

Dy vjet më parë u njoftua se Rusia niste rikthimin e trenit bërthamor.

Ndërkohë sot mediat ruse njoftojnë se testimet kanë qenë të suksesshme.

Sipas tyre treni bërthamor “Barguzin” pritet të rikthehet në përdorim në fillim të 2018.

Ai mund të transportojë dhe lëshojë në çdo moment 6 raketa termo-bërthamore, madje edhe kur është në lëvizje.

Cilësohet nga eskpertët si një ndër armët më të fuqishme dhe sofistikuara që është ndërtuar ndonjëherë.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d1-315-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d1-315.jpg","attachment_id":"586792"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d2-307-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d2-307.jpg","attachment_id":"586793"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d3-300-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d3-300.jpg","attachment_id":"586794"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d4-273-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d4-273.jpg","attachment_id":"586795"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d5-255-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d5-255.jpg","attachment_id":"586796"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d6-226-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d6-226.jpg","attachment_id":"586797"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d7-183-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d7-183.jpg","attachment_id":"586798"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d8-152-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d8-152.jpg","attachment_id":"586799"}]

1 komente në “FOTOT/ Arsenali i rëndë i Putin: Rikthen trenin bërthamor”

  1. says:

    Të gjithë ushqehen me qumësht luaneshe

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *