FOTOT/ Dështon super-anija? ‘Destrojeri’ 4,4 mld dollarësh i SHBA defekt një javë para inaugurimit

Ajo është cilësuar si anija më efikase luftarake dhe ka kushtuar plotë 4,4 miliardë dollarë.

Por USS Zumwalt ka pasur një problem teksa kalonte ngushticën e Panamasë.

“Jemi duke shqyrtuar defektin dhe do të vendosim se kur do të rinisë të lundrojë”, ka thënë zëdhënësi Ryan Perry, transmeton The Guardian.

Ndërtimi i kësaj anije është lajmëruar me bujë prej muajsh por duket se “super-anija” nuk qenka në gjendjen e duhur.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d1-337-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d1-337.jpg","attachment_id":587582},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d2-329-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d2-329.jpg","attachment_id":587583},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d3-323-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d3-323.jpg","attachment_id":587584},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d4-294-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d4-294.jpg","attachment_id":587585},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d5-278-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d5-278.jpg","attachment_id":587586},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d6-246-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d6-246.jpg","attachment_id":587587},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d7-202-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d7-202.jpg","attachment_id":587588},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d8-6-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d8-6.png","attachment_id":587589},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d9-146-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d9-146.jpg","attachment_id":587590},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d10-119-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d10-119.jpg","attachment_id":587591}]

4 komente në “FOTOT/ Dështon super-anija? ‘Destrojeri’ 4,4 mld dollarësh i SHBA defekt një javë para inaugurimit”

 1. Spartaku says:

  Kushe tha qe nuk eshte ne gjendje te mire? Kjo eshte politike.Jame i bindur se anija eshte shume ne rregull.

 2. laveri says:

  Nuk jane me te mire dhe avionet F35

 3. says:

  Lufta me Iranin është e pa shmangshshme

 4. stirling says:

  …..eshte ne faze kolaudimi or njerez…!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *