FOTOT/ Vila 500 mijë euro e Ermal Mamaqit

Prej kohësh në mediat rozë është folur për vilën luksoze të Ermal Mamaqit dhe bashkëshortes së tij Ami.

Aludohej për një çmim mes 200 dhe 300 mijë euro, por në fakt ata kanë shpenzuar 500 mijë euro për vilën luksoze në Rolling Hills.

Amarda Toska ka qenë në emisionin e Rudina Magjistarit në TV Klan.

Në këtë emision ajo ka pranuar se së bashku me Ermalin kanë blerë një vilë e cila kap shifrëne  500.000 eurove.

Gjatë intervistës, Ami ka thënë se nuk është turp që të kenë një shtëpi luksoze pasi si ajo edhe Ermali kanë punuar fort për këtë gjë.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d1-17-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d1-17.png","attachment_id":587335},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d2-15-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d2-15.png","attachment_id":587337},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d3-313-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d3-313.jpg","attachment_id":587339},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d4-286-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d4-286.jpg","attachment_id":587340},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d5-268-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d5-268.jpg","attachment_id":587341},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d6-237-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d6-237.jpg","attachment_id":587342},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d7-194-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/11\/d7-194.jpg","attachment_id":587343}]

32 komente në “FOTOT/ Vila 500 mijë euro e Ermal Mamaqit”

 1. Albert says:

  Filluan shitjet…

  1. Edkari says:

   Lindita Nikolla e ka vilen me te shtrenjte.
   Puna e Amit dhe Ermalit ka qene e dukeshme
   se ato kane shume vite qe jane eskpozuar ne punen e
   tyre po ministrja Nikolli ku i beri aq lek,i shoqi saj nje
   pedagog i rendomte ka qen ne fakultet..

 2. Spartaku says:

  Sume mire.Ta gezojne,e kane me punen e tyre,me djersen e tyre.Por ketu mund te bejme dallim nga i biri Saliut,Shkerdheni,qe ka vila kudo,dhe po çon te fejuaren e tij ne vendet me te bukura te botes.Pra,ku i gjeti parate ky maskarai,ja dhe i jati? po i jati,ku ne vere te semes i gjeti? ai nje mjek i thejshte ka qene.Pra jane parate e taksapaguesve te popullit shqipetare,ku i biri saliut i prish per qejfe,dhe shkerdhehet neper mejhanet e boes.S’ka gje.Bota rrotullohet.Do e gjene edhe keta hajdut bishtin e çekanit.

 3. Arbi says:

  Ermali eshte mashtrus. Dun me bo dhe keta si te pasur me vila fukarenjsh.
  Shikoni sa vuajne deputetet, ministrat dhe gjyqtaret te cilet kane deklaruar ne ILDKP per te njejtin model vile 140.000 Euro çmim blerje.

 4. 2323 says:

  ermalo po ti jetoke ne amerik daku/ pse punon ne shqiperi

 5. Aksi says:

  E gezofshin e ju lumte. Le ta bejne dhe te tjeret me ndershmeri e pune, se prape do na behet qejfi. Sado antipatik e humorist koti qe me duket Ermali, i duhet dhene haku si djale punetor e i ndershem, keshtu qe sikur s’ka shume vend per diskutime.

 6. mirel says:

  Te gjithe ata qe kane blere keto vila kane punuar shume fort.
  Vetem fshataret nuk duan te punojne, jane dembele dhe mashtuesa.
  Sidomos ata te Myzeqese ore, pisa fare..

  1. Alex says:

   Po ca pate me myzeqaret qe nuk i bien ne qafe njeriu. Apo je celoz??!! Tu vish rrotull se jane te urte e por nuk jane te bute. Lexo Kadarene se cfare thote per ta. Hajt shko futja nje pace koke e mos shkruaj budallalleqe

 7. miu says:

  Por kush ka “punuar” me fort nga ju te dy?!

 8. ben tirona1 says:

  Pse mer daku i bje ne qafe myzeqareve?

 9. Brahoo says:

  Ka punuar fort çdo te thote ? Qe eshte mare me droge apo prostitucion se ne perendim nuk kane vila te tilla edhe ata qe kane nje jete te tere si profesionist…

  Pastaj mos u habisni me ata qe meren me hashash se edhe ata kerkojne te punojne fort,siç punon fort dhe politika.

 10. Vilajeti says:

  SIPAS MAMAQ MAMAQIT VILA ESHTE NGRITU R ME PARA TE NXJERA NGA PINIMI I FORTE I ÇIFTIT ERNAL DHE AMANDA, POR ÇFARE THONE ORGSNET KOMPETENTE TE HETIMI? SEPSE SADO FORT TE PUNOSH ME RE GJITHA VESHTIRE SE FITON AQ SA TE DALE PER TE NGRITUR DHE NJE VILR 500 MIJE EROSHE. RREFEHUNI MAMAQER DHE LERINI KARAGJOZLLEQET SR JETA ESHTE ARITHMETIK.

 11. siciliani says:

  A kane deklaruar te ardhura per kete shume zoterinjte ne fjale dhe per pasoje a i kene paguar tatimet??????? Kam dyshimet e mia…

 12. Gaz says:

  Mos I besoni shume keti mashtrimi pse me karagjoslliqet e Ermalit dhe me nje dyqan te Amit blihet kjo vile?

 13. kodrasadikitk says:

  Nese e kan bere kete vile me punen e palodhshme te tyre e gezofshin megjithse se kam idene se sa paguhen per punen e tyre.Nese ne synojme EUROPEN ,ligjet e EU etj duhet te paguajm shtetin per penen qe e bejme dhe per te ardhurat tona te paguajm taksa mujore e vjetore .Kishte qene mire dhe reale sikur gazeta te kishte pasqyruar se sa taksa i paguajn shtetit keta artiste e artistet tjere te Shqipnise e Kosoves….Nese kjo gje behet publike do te largoheshin edhe medyshjet e dilemat per kete qeshtje…

  1. Ahu says:

   Edhe po t’i heqesh taksat nga fitimi, ata bejne aq shume lek nga dasmat, emisionet dhe aparencat live sa 500 mije euro i mblidhen relativisht shpejt. Keshtu qe s’ka shume vend per dyshime dhe dilema, ata vertete i disponojne ato lloj lekesh per ta perballuar kete shtepi, nuk eshte se i duhet te mos paguajne taksat qe t’i dali leku per te perballuar shtepine. Plus qe blerja e nje shtepie te tille nenkupton edhe mijera euro te tjera mirembajtje ne vit, pra ata e kane menduar mire qe ne momentin kur e kane blere qe eshte nje investim i cili ka nevoje per te ardhura fikse dhe legjitime vit pas viti.

 14. © KENDVESHTRIM TJETER © says:

  Ekzistojne dy lloj çmimesh,mbase ky eshte ai qe Ermali & Ami kerkojne ta shesin !
  Me perjashtim te pishines,katundaret kane ngritur shteti sa dy fishi i kesaj qe po reklamohet.

 15. Ahu says:

  Po tani keta kane nje biznes teper te famshem nuserie apo jo? Organizojne dasma, dhe per 6 vjet qe e kane ate biznes me siguri kane nxjerre shume me shume sesa 500 mije euro ne total. Shqiptaret ngelen duke u martuar lart e poshte. Plus qe Ermali shkon si DJ ose humorist neper evente/dasma brenda dhe jashte shtetit qe e paguajne me disa mijera euro per shfaqje. 500 mije euro nuk jane asgje kur ke kete lloj biznesi. Mund te flasim se nga i gjejne shqiptaret leket per te paguar gjithe keto llukse dhe sa kredi marrin per te paguar Amarden dhe Ermalin, po ky s’eshte problemi i Amit apo Erit, eshte problemi i atyre qe duhet te paguajne kredite qe moren per te paguar Amin dhe Erin. Une do thoja qe ky cift ka punuar mire dhe zgjuar dhe leket i ka legjitime. Mund te keni simpati apo antipati per personalitetin e njerit apo tjetrit, po te spekullosh per prejardhjen e lekeve te tyre eshte e tepert ne kete rast, eshte e dukshme qe i kane te verteta.

 16. Mentari says:

  Konfiskim total se jane bere me parate e droges qe ishiste tek gjimnazet e shqiperise,tek te rinjt e te rejat shqiptare nen moshe dhe perplase ne burg me 30 vjet burg qe ti hyj mendja.Gjyshi I tij kur ishte I ri vjidhte tek xhepat e dhenderit te tij tek Bari Omari dhe merrte lek borxh dhe nuk I paguante derisa sa kapi majat e larta te pushtetit dhe atehere hante e pinte pa para dhe me 20 vila ne te gjith shqiperine.Konfiskim I cdo gjeje materjale ,lek,shpeti,makina stoqe etj.Jomeshire per kriminelet qe shesin droge ne shkollat shqiptare.

  1. Pelasgian says:

   Ke ka pas gjysh ?

   Se po ti shikosh mire , gati te gjithe zengjinet e ktij vendi kan lidhje te vjetra dhe te reja me pusht-etin!

   Nejse , Duke njoft budallejt shqipo besoj qe ky tipi i ka bo aq para sa per kte vile . Plus mos te harrojme qe ka edhe kredi per kto Pune .

 17. bledi says:

  si i keni zemrat STERR TE ZEZA

 18. maximus says:

  rofte gopi i AMIT, se po te qe per ate pederastin, ne pallatet e enverit do ishte akoma

  1. Ahu says:

   Ketu ke icik te drejte, Ami ka pas aftesi ne biznes por gjithashtu ka pas edhe personalitet me te zgjuar, duket qe ka nivel intelektual pervec ambicies. Ermali nga ana tjeter duket si mashkull lagjesh, dhe nga ato gayt e lagjeve qe s’kane dash me u shtyp dhe jane mundu me u heq si hetero. Jane shume tipik keto tipa neper lagje, e gjen rendom nje te tille, tip capkeni me floke te llakosura dhe ze si femeror. Zakonisht jane te zhurmshem dhe “anti-gay” ne qendrimin e pare, po ne sfond yhy cfare s’bejne. Megjithate, humorin e kane nje nga menyrat se si mundohen ta maskojne gayllekun e tyre, dhe per koicidence humori eshte nje nga gjerat qe paguhet me mire ne ekran ose live, kshuqe duket sikur dashje padashje ai e nxjerr lekun pikerisht nga presioni qe ka per tu kamufluar me ane te humorit qe ben. Ne bote te jesh vetvetja eshte faktikisht ajo gje qe paguan me shume, ndersa ne vendin tone te mos jesh vetvetja eshte ajo qe te jep me shume fitime. Ami eshte me perendimore ne menyren se si ben biznes dhe s’ka te share, po Ermali duket qe ka vetira disi me ruse te cilat edhe te doje nuk i filtron dot sepse eshte i kushtezuar nga dinamikat e sistemit shqiptar. Shpresoj qe te pakten lluksi t’ja zbuse disi efektin e dyzimit, edhe pse here pas here duket qe e vuan. Ama leket i ka legjitim, s’kemi pse t’ja dyshojme. Dasma, evente, humor, emisione, s’eshte veshtire me e mbledh ate lloj leku me gjithe keto aktivitete. 500 mije euro ne fakt eshte asgje per nje shtepi te tille, duhet te ishin me shume.

 19. tomsojeri says:

  Ore nuk ju kuptoj !!! Gjysem milioni euro shtepi ne Shqiperi !!!!! Pra kot qahen varfanjaket sepse kaq para te kthyera ne lek esht nje shum mjaft kontrdiktore me nje mesatare pagese ne Shqiperi ! Kur zbrita ne axhensin e re te autobuzave (te Shqiponja) ne hyrje te tiranes ,desha te mar nje taksi deri te ish fusha Ali Demi e me kerkoi 10.000 lek te vjetra ! Si ka mundesi thash me vete ,sa esht dit e punes ktu kur nje kafe ben 500 lek .Lexoj gjithashtu qe 16000 shqiptar kan mbi 1 milion euro te depozituara ne bankat e Zvicres ! Le te me thot dikush se nga dalin kaq lek e si ju duket normale nje vil e till a thua se pumon ne Zvicer e jeton ne Shqiperi !! Ti mik mos i shaj myseqaret se ata nuk jetojn neper vila te tilla e po te shohesh ne autostrad nga te dy anet dalin te shesin produktet e tyre, qe nuk besoj se i kan qyl pa pun, e pazari fshatar ne Tiran esht plot ne cdo lagje ! Anuk ju bie ne sy lluksi i deputeteve si te konkurojn ne parada mod,e athua se jemi ne Dubai ku nafta del edhe te cposh token me cader ! Kjo klas e re politikanesh ,gjygjtaresh,e karagjozesh ka krijuar nje diferenc te habiteshme te pa justifikushme me pasuri ,burimi i se ciles nuk ka ftyr ,nuk ka ngjyr e sark ! Kjo klas hajnesh e ka pushtuar Shqiperin e shqiptaret zor se do shpetojn prej saj ! Gjyna e fatkeqesi per kte popull ne cfar duarsh ra ! Makare te zgjohen nje dit e si nje cunam i pameshirshem te rafshoj kte korupsion e hajni deri ne themel ……

 20. Zhozituta says:

  Po kujdes se duke punuar kaq fort t’iu thyhen veglat te dyve.

 21. Katunaret says:

  Per qokaxhite, zaptuesit, hajdutet dhe mamaqite paska qene ky vend i ndyre. Shqiperi te kam dhjere.

 22. Jepi gaz says:

  Ta gezojne shtepine luksoze, por nuk me duket me vend ky lloj kashirlleku kur ne Shqiperi ka akoma nje hendekbte madh ne nivelin e jeteses se popullsise.

 23. arben says:

  Bravo ciftit te ri. Jane shembull per ne….. Dhe qe tu mbyllet goja te gjitheve ju lutem Amarda e Ermal deklaroni taksat e paguara ne shtet. Se qe te kesh fituar 500 000 euro duhet te kesh paguar te pakten 100 000 euro taksa per shtetin. Deklarojini dhe tu mbyllet goja ziliqareve

 24. delete says:

  Nuk eshte problemi i te qenit ziliqar. Keta ta gezojne se as kane vrare e as kane prer kur i thone. Gjeten nje mundesi dhe e kane shfrytezuar dhe mire kane bere. Por ama te thuash qe nje prone e tille eshte blere me pune te ndershme ne nje vend ku forca aktive merr as merr 350 a 400 dollar ne muaj, eshte hajde ju o budallenj e me degjoni mua te zgjuarin.

 25. Babo says:

  Ta gezojne po nuk e di sa detyrime i shlyejne shtetit per gjithe keto te ardhura. Ata qe kane nje cop dyqan ushqimore sa te mbajne femijet me buke i mbysin mos me pagu tatimet. Nejse gezuar te gjitheve

 26. njerez te trashe says:

  O NJEREZ BUDALLENJ, PO ESHTE ME KREDI MOR, NUK I KANE PAGUAR CASH!!! TE DY SE BASHKU KUALIFIKOHEN PER NJE KREDI TE TILLE NE BAZE TE TE ARDHURAVE. CFLISNI BUDALLIQE!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *