Ironia e Blushit: Pas kanabisit të flasë Rama, pas armëve Berisha, pas parave të flasë dhe Meta

faqe 4=-5 blushi kunder Rames 31Ish-deputeti socialist nuk mund të qëndronte në heshtje pas batutave të kryeministrit Edi Rama për opozitën dhe për të larguarit nga PS.

Kështu, në përgjigje të ironisë që ka bërë kryeministri Rama, se nuk pyet për portale, shigjeta, libra e shtiza, duke replikuar pas akuzave të Blushit, ka reaguar kreu i “LIBRA”, Ben Blushi.

Ai thotë se i ka propozuar një pakt Kuvendit se kur duhet të marrë fjalën vet. Rama, Berisha dhe partitë e vjetra ku përfshin edhe LSI.

Postimi i Blushit:

PROPOZIM PER NJE PAKT NE PARLAMENT

I kam ofruar palëve në Kuvendin e Shqipërisë një pakt, që shpresoj ta respektojnë. Sa herë të përmendet fjala LIBRA, unë duhet të kem të drejtën e replikës.

Sa herë të permendet fjala KANABIS, Edi Rama të ketë të drejtën e replikës.

Sa herë të përmendet fjala ARME, Sali Berisha të ketë të drejtën e replikës dhe sa herë të përmendet fjala PARA, tre partitë e vjetra, Rilindja, PD dhe LSI, mund të këndojnë në kor.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Ironia e Blushit: Pas kanabisit të flasë Rama, pas armëve Berisha, pas parave të flasë dhe Meta”

 1. Yyyp xhixhi... says:

  Dhe korit te laraskave kanabiste SOVRANI t’i pergjigjet ne qershor te 2017-es jo me ca shuplaka kalamajsh, por me nje milion… LIBRA.

  Yyyyp xhixhi…

 2. leshkua says:

  ngelesh i madh mos me knu mo.

 3. bashkekohes says:

  Blush, prsinim dicka ndryshe prej teje. Per batuta kemi Ramen. Deri me sot nuk te kemi pare qe te jesh ndryshimi. Ben pjese edhe ti te brezi i vjeeter i politikes. Blush, me vjen keq, ndryshimin do ta sjellin te tjere.

 4. Tarja says:

  Po pianecin per ç’fare do te flase o Ben B(l)ushi apo ai te dilizhon??????????????????????????????????????????????????????

 5. hobi says:

  Turp o njerez qe jeni bere tifoze te semure x tre partite e krimit,me mire te beheni sport dashes x kombetaren kuq e zi se do te kete më me vçerevx te gjithe.duhet berw nje ndryshim i kesaj politike vrastare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *