Nikoll Lesi: Rama pas Vuçiç, sfidoi edhe Cipras. I talli e përqeshi grekët e serbët kaq fort e kaq egër, sa nuk ua ka bërë njeri

Rama-vucic-tsipras-1Nikollë Lesi asnjëherë nuk e ka kursyer kryeministrin Edi Rama në gazetën e tij Koha Jonë, teksa s’rresht së kritikuari.

Por pas intervistës së Edi Ramës në TV grek “Skay” ai e cilëson kryeministrin shqiptar një lojtar klasi në përballje me kryeministra dhe politikanë. Të cilët, sipas tij, i provokon vetë, duke shënuar më pas fitore.

Dhe Lesi ka një paralajmërim dhe për liderët politikë në Shqipëri: Kur Rama sheh avantazh në duel, ai të shkërmoq, qofshin këto dha kryeministra..

Edi Rama ka sport të tij debatin-duel, në publik. Aty ndjehet lojtar klasi. E njeh mirë kundërshtarin dhe kur bindet se e mund, e thërret në duel. E ka me qejf sfidën dhe nuk ngopet me kënaqësinë që i jep fitorja. E bën vetë provokimin për duel. Ndaj në terrenin ballkanik ndjehet si një lider me shumë rajonal se sa shqiptar. E provokoi kryeministrin serb Vuçiç mu në Beograd, gjë që as fantazia më përfekte nuk e çonte ndërmend se mundet të shkohej mu në Serbi për duel live. Realisht shkoi kryeministri Rama. E hapi sfidën mu në shtëpinë serbe dhe, me pak “plagosje”, fitoi. U la edhe dronin mbi stadiumin e Beogradit. I bëri të këndojnë kengë për të në një darkë po në Beograd, i sfidoi , u dha dorën dhe u kthye.

Ishte i pari kryeministër shqiptar që tha mu në Beograd, live, se Kosovën quajeni të lirë. E shikonin gjithë tërbim, kënaqej nga djersët që i shkonin kryeministrit Vuçiç, dhe luajti pokerin e radhës. E fitoi lojën.

Si të mos kënaqej me sfidën ndaj Vuçiç iu kthye shikimit nga fqinji jugor, Greqisë. Prapë, mjeshtërisht, shfrytëzoi krizën greke, uljen e krenarisë së tyre përballë BE, radhën greke për të marrë ndonjë euro në bankomatet e radhëve pafund dhe goditi. Tamam kur Cipras akoma nuk e ka marrë veten. Natyrisht që Greqia që prej vitit 1992, sidomos pas vitit 1997, e ka rritur dozën e autoritetit mbi politikën e Tiranës, pra ndjehet komode në Tiranë. Por megallomania greke e stisur nga vitet e tyre të arta ekonomike ku punonin tre muaj e shëtisnin nëntë muaj, tashmë ka ndërruar kahet. Nëntë muaj punojnë dhe tre muaj llogarisin nëse iu del për të kapur prapë muajin e radhës.

Tamam kur janë ende të trullosur nga hallet e tyre në Greqi, Edi Rama provokon në sfidë. Ua pret shkurt se iku koha juaj kur drejtonit fijet e politikës në Tiranë. Kjo i bën të plasin grekët, por nuk kanë se nga ta luajnë prapanicën. Edhe në televizionin Sky të Greqisë, Edi Rama e ka pranuar me kënaqësi sfidën ndaj tyre, bile talljen.

I talli, i përqeshi, ua kujtoi disa herë atë që iu dhëmb nga inati e mëria; Çamërinë. Nëse nuk do ishin kaq të dobët as Sky nuk kishte ardhur, por edhe nëse hynte në kryeministrinë tonë, prapë nuk do ta transmetonin  ironinë, batutat, sfidën e Edi Ramës.

E pranuan dhe humbën. Ndaj Edi Rama ndjehet mirë. Më dy kryeministrat me nacionalistë dhe të dy vendeve që vetëm kanë përfituar ndër dekada nga shqiptarët, Vuçiç dhe Cipras, talli trapin kaq fort e kaq egër sa nuk ua ka bërë njeri.

Edi Rama kur e ndjen se është në avantazh turret dhe të shkërmoq, qofshin këta edhe kryeministra”, shkruan Koha Jonë.

REMOTE_ADDR:[]

42 komente në “Nikoll Lesi: Rama pas Vuçiç, sfidoi edhe Cipras. I talli e përqeshi grekët e serbët kaq fort e kaq egër, sa nuk ua ka bërë njeri”

 1. tony says:

  greket marrin leket e shqiptareve me vodafone telekom dhe disa kompani te tjera, kurse ketij i ngelen llafet e gishti ne goje.

  1. arbereshi says:

   O NIKOLL LESI, ke ngel akoma katunar Lezhe. Ti dhe te gjithe provincjalet me Berishen ne krye kure nuk do ta kuptoni se cfar eshte kultivimi dhe civilizimi i TIRANES, e jo me te fantazosh ti dhe provincjalet e tu se cfare eshte civilizimi i Tiranes. Jeni ju ata qe jeni inferior si para Tiranes ashtu edhe para cdo te huaji, jeni ju ata qe mbollet mizerje morale edhe ne Tirane dhe gjykoni nga ku kend veshtrim duke menduar se arritet te shkateronit gjithecka. Dhe tani kini guxim te hani mut duke nxjere nepah me ato qe thoni mediokritetin moskultivimin dhe provincjalitetin dhe fenomeni qytetar ju duket i rrastesishem sepse nuk e keni kuptuar kurre dhe as e kini prekur kurre.

   1. Adriatik says:

    Te shkretet turkoshqiptare….kaq te frustruar jane sa nje interviste per nje kanal tv e konsiderojne fitore si stalingradi. Nderkohe kryeministri i greqise as i flet fare i thote ik o malaka turkoshqiptar se jemi duke pritur Obamen skemi kohe per ty.

    1. greece & turkey are shit says:

     ta ngulim edhe me fort o legeni i janulles…te fala janulles

    2. Pelasgian says:

     Ke re ke ? Sa ishte i pushtetshem Baracku nuk e donit . Ameriiqia eshte kondra Elpidhjes thoshit .

     S’iu dhjet njeri ju , me kohe ju kan braktisur sic braktiset nje qen zgjebarak ne autostrade. Ka marre fund perralla e bukur e heleniriqiripidhise antike qe mallengjente europianet.

     Tashti jeni ata qe keni qene gjithmon , pers,turq shqiptar ,sllav , egjyptian oriental.

     PS – Ky trapi lehes pa ose me dashje behet grek dhe serb sepse konsideron provokime disa te verteta qe shalgjati iu ka thene gerrkve dhe serbve ne shtepite e tyre . Por llafet , llogjet dhe historirat nuk permiresojne gjendjen e vendit dhe te popullit . Bile bile nuk i shtijne friken askujt sepse zakonisht kur flet per te drejtat e popullit tend jashta kufijve duhet qe te kesh mbas vetes nje SHTET TE FUQISHEM EKONOMIKISHT DHE USHTARAKISHT qe ti besh presione tjetrit te ndryshoje sjellje . E sidomos kur kjo e folur eshte ne drejtim te dy vendeve qe historikisht kan qene dhe vazhdojne te Jen armiqte tan kryesore .
     Prandaj ky shalgjati jone ska fitu asgje . Cameria eshte prone Greke , shqiptaret ne greqi vazhdojne te diskriminohen . Shteti grek edhe pse i shkatrruar nga kriza vazhdon te jet superior ndaj nesh ne cdo fushe e aspekt .

     Po ashtu edhe shteti i Sandrit (Jo Frangajt,te fala mi bej ) eshte nja 5 here me i fuqishem e me i perparuar se shteti i shalgjatit purple. Diskriminon shqiptaret shume here me keq se Greqia , ju chiiiin autostradat patriotike energjitike , bllokon abetaret si Greqia , fiton 5-1 ne eksport – import , dhe c’popullon me cdo mjet zonat e banuara me shqiptare.

    3. arbereshi says:

     TIKU te qafte jotome, po erdhi gazetari grek more koqe ti mari interviste Rames nuk shkoj ndonji qe ti merte Ciprasit interviste more bryl katuni. edhe per Obamen shtypi grek nuk foli me shume se dy dite me Edin kane tre jave qe po shurrohen e po dhiten ne brek more kelluf fshati. Tani me thuj ti kush jane te frustrum turkojevgjitgrek apo turkoshqiptaret BOLE

    1. Marko Bocari says:

     Ahahhaaaaaaa! Te gjithe PISOGLENDAT po ankohet per djegie sume!
     BRAVO Edi Rama,bravo o nip i Himares! Respekt per ty!
     E mos harroni : KY ESHTE VETEM FILLIMI 🙂

  2. greece & turkey are shit says:

   mos blini me mallra greqire…..une kam plus qe eshte 100% Shqiptare dhe nuk blej asnje gje greqire!! te fala janulles

  3. Tani says:

   Edi Rama nuk po ben asgje tjeter por po vendos dinjitetin e shtetit shqiptar. Ai nuk po lufton as me nje KM dhe as me tjetrin. Kishte nje inferioritet dhe nje tradheti kombetare nga Berisha gjate gjithe tranzicionit. Falje deti, dhenie varrezash pa kuptim, ndihme Beogradit dhe shitje e interesave kombetare. Edi Rama tha NDAL. Keta maskarenj qe mendojne se jane superiore jane gabim. Keta habiten se perse gjenerata e baby boomers ne Shqiperi eshte e zgjuar. Hajvanet jane ata qe nu kane kulture dhe vazhdojne te flasin si idiote. Nje minister i jashtem i nje shteti sulmon Shqiperine se po i trajton minoritaret si Enver Hoxha duke treguar nje injorance te plote per si jane trajtuar minoritaret ne Shqiperi. Enver Hoxha ju shtroj rruget minoritareve, i kishte ne cdo institucion te vendit madje edhe ne Kuvend, ju fliste edhe greqisht kur tha Ego Enveris dhenksero elenika (uneEnver nuk di greqisht). Pra ti trajtosh minoritaret si Enveri eshte gje e mire dhe jo e keqe. Sot minoritaret e dine shume mire se jane te lire, bejne cte duan, paguhen nga greku si te ishin qytetare greke, mesojne gjuhen e tyre, kane gjithcka. Cfare kane shqiptaretr ne Greqi? Nje mut kane pasur dhe nje mut kane. Asnje te drejte njerezore minimale per minoritaret apo bashkendertuesit e kombit te tyre Arvanitasit, leri emigrantet se ata as qe ju japin minimalen e jetes, te drejten per pension. Greqia eshte me keq se nje vend arab ne trajtimin e minoriteteve dhe hap gojen e genjen dhe kerkon kur vete si vend gjoja europian nuk ka bere e nuk ben asgje me minoroitetet. Me kujtohet nje intelektual aravnitas qe jetonte jashte dhe me ka treguar se ckane hequr dhe si jane diskriminuar historikisht si shqiptare ne Greqi. Kjo eshte te vesh duart ne koke. Greqia eshte bizantine ne fe dhe politike. Jane i vetmi vend ne boten e civiliazuar ku shteti dhe feja jane nje. Kjno eshte e turpshme. Fjalet e Lesit qe jo fitoj, jo i mundi Rama tregojne inferioritet. Rama nuk shkoj per ti mundur apo fituar. Rama ju that TE VERTETEN grekerve apo serbeve. Asgje me shume. Bravo Rama qe pate guximin te thuash te verteten. Ata sigurisht qe u befasuan nga thenia e te vertetes ne sy. Sali Pashe Toptani nuk kish guxuar me nenshtrimin e tij tradhetor dhe provincial. Fatkeqesia me e madhe e kombit shqiptar. Disa komentuesve ketu ju them qe nese Obama vizitoj Greqine kete e berii qe mos terhiqen nga Rusia. Sepse Cipras po bente thjesht zhvendosjen e vendit drejt Rusise edhe pse Europa dhe Amerika u kan dhene grekerve me shume se 1 trillion dollare ndihma. E cfare i bene te gjitha ato, buzuqi, vjedhje, pi uzo, vodka e konjak, kerce e qejf. Greqia eshte ne prag te shkaterrimit. Mbahet me serume sepse klasa e tyre politike eshte e degjeneruar, korruptuar dhe e paafte. z. Rama po tregon qe ai ka te kundertat e tyre. Jam shume i impresionuar me performancen e tij, dijen politike, diplomatike, gjuhesore (anglisht, frengjisht, italisht e nuk e di sa te tjera), ekonomike, historike, dhe oratorike. Superioritet intelektual shqiptar. Ky ishte brezi i baby boomers qe iku dhe la Shqiperine kur Ramiz Alia ja dha Shqiperine Sali Pashe Toptanit, anti-intelektualit dhe tradhetorit te popullit dhe Shqiperise. Krenar per ty Edi Rama.

   P.S. Vodafone e kompanite e grekerve ja u dha te tera tradhetari i kombit Berishovic dhe hajduti Nano.

 2. LORA says:

  Shkrim I peshtire I nikoll lehesit,,,,sepse ai nuk njeh menyre normale dhe dinjitoze komunikimi njerezor,politik ,shteteror.
  Nga fillimi deri ne fund te ketij mender-shkrimi,n.lehesi zberthen vetveten dhe te jetuarit e tij ;si perqeshes dhe i perqeshur,,,shkurt e qarte, si nje pis inferior.
  Faleminderi Mero vellai per kontributet qe jep ne procesin e shkermoqjes transparente te hordhise “mediatike” ;te paepur ne ngritjen e kurtheve katunare per pengimin e progresit te Shqiperise.Eshte e vetmja “pune” qe dijne e duan te bejne;si puthadore te vetdeklaruar dhe antishqiptare te pafre.

  1. Robi says:

   Shkrim djallezor i nje bastardi, i hedh benzine Ballkanit qe te digjet Shqiperia.

  2. Cudia says:

   Lora, i ke thene ne pak fjale te gjitha per keta plehra analiste qe nuk shikijne dote normalen ne nje komunikim mese profesional te nje kryetar shteti. Xhelozia dhe paaftesia e ketyre tipa-Lesi eshte nje semundje tipike ballkanike dhe mesjetare qe populli yne do vazhdoje te mbart ne vetvete akoma dhe mbase ndonje dhjetvjecar tjeter. Nga te gjitha keto qe behen pas krave te Rames vlen te permendet durimi i tij te degjoje hajvane te tille.

 3. mikel says:

  shume bukur e ka thone lesi vetem se ka harru me von thojza ne fjalet tallje ,shkermoq etj.

 4. kombi says:

  Bravo ,qe je treguar realist . Per interesat e Shqiperise dhe te popullit tone, nuk duhet ti kursejme lavderimit ,nga cili krah qofshin ato .
  Kritikat e Opozitareve jane te turpeshme , per hire te smires qe kane me Ramen ,bashkohen me armiqte ,tradhetojne interesat e kombit .
  ATA MUND TE CILESOHEN PA FRIKE ANTISHQIPETARE

 5. Dean says:

  Jo,Nikoll,jo,nuk është e vërtet she Rama u tall me serbët e grekët.Ajo që boni Rama është se me shumë dinjitet dhe pa frikë u tregoj serbëve dhe grekëve se Historia e Ballkanit nuk mund të jetë e plotë pa interpretimin Shqiptar të Historise.Ajo që Rama boni është se Dashuria dhe Respekti për Shqipërinë nuk është se me sa zë të lart këndon “o sa mirë me ken Shqiptar”,por me sa dinjitet e përfaqëson vendin tat dhe jo si INFERIORI i Vicidolit që nga njëra anë bonte “të Fortin” me Shqiptaret,duke vra të Pafajshëm,dhe nga ana tjeter i skuqeshin veshët e i merrej goja kur “negocionte” me grekët…..etj.,mer Nikoll.Po ku mutin kupton ti?! Ti je Thjesht 1 produkt i mentalitetin Dështak,Shtazarak dhe Agresiv të “shqiptarëve origjinal” te veriut.

  1. drin says:

   wow shum bukur e ke thon,./.

 6. vlora.vlora says:

  Nje bravo per politiken e jashtme shqiptare .

 7. Vladimir says:

  E ke tepruar ca si shume, o Nikolle! Pa tjeter Edi luan si i barabarte dhe kjo nuk eshte pak, po te vesh gjithe ato epitete pa vend, pse? Vuçiç dhe Cipras jane lider me dimensione europiane dhe askush nuk mund “ti beje fertele”, si mendoni ju.
  Por edhe te lozish si i barabarte me ta, nuk eshte pak.
  Modestia eshte vyrtyt.

 8. ? says:

  Epo urime zoti kryeministër lart e më lart

 9. Anonim says:

  Ka treguar guzim Z. Rama me ato deklarata qe beri me Greket , por se cfare fitoi do e tregoje koha, Greket e dime te gjithe se cfare kane ne dore te bejne dhe sa qefe kane te na poshterojne, asnje politikan shqiptare nuk ka komunikuar me keto tone me Greket keto 25 vjet. Komlimente Z.Rama. Po presim zhvillime , po e duan dhe Greket nje aksion si ne Beograd , duhet nje tjeter Ismail Morina te na e ngreje adrenalinen ne maksimum, dhe Grekeve si Serbeve mos ti dali kunji gjithe Jeten. Do te behet dashte zoti.

 10. Anonim says:

  Ka treguar guzim Z. Rama me ato deklarata qe beri me Greket , por se cfare fitoi do e tregoje koha, Greket e dime te gjithe se cfare kane ne dore te bejne dhe sa qefe kane te na poshterojne, asnje politikan shqiptare nuk ka komunikuar me keto tone me Greket keto 25 vjet. Komlimente Z.Rama. Po presim zhvillime , po e duan dhe Greket nje aksion si ne Beograd , duhet nje tjeter Ismail Morina te na e ngreje adrenalinen ne maksimum, dhe Grekeve si Serbeve mos ti dali kunji gjithe Jeten. Do te behet dashte zoti.

 11. ShpetimIdrizi says:

  Prit prit ske pare gje akoma more Lesi. Po pse harrove (pa qellim besoj) se cfare i punoi Trumpit. E beri qe edhe sot merr qetesues para edhe mbasi fle. Spo shijon dot asgje. I duket sikur ska fituar. I ka ngelur Merkeli se francezin e beri te flase me vehte me ato lapsat me ngjyra tek xhepi i xhaketes (shpetoi su plevitos ate dite) Daku, keta pederastet jane te keqinj kur ju jep karigen. edhe ky eshte pederast vanitoz. Me i tmershmi Rrofte Niko Peleshi arkitekt me i mire se Rama.

 12. Demi says:

  Katunaro-gomar-injorant-sherrbudalla Lehesi.

 13. Ilir says:

  Shume mire ja beri bythe q.. Ata kane nje jete qe tallen me ne, e nikolles i ardhka keq per ta

 14. jevgu i fabules says:

  Me nje fjale te dhjere, por shume e shume krenar !!!!!!!!!! Ky pamfleti Nikooles me kujton nje barcolete (ju lutem mos ma censuroni komentin ): Ishte ftuar ftuar jevgu tek nje shok per sebep dhe pasi hongren mire gjize e hurdhera e pine raki dellinje sa u dend u nis per tu kethyer ne shtepi . Rruges filloj te fryje era e ftohte (ishte ne te dale te vjeshtes dimri po trokiste) por jevgut qe i ishte ndezur trupi nga rakia megjithese i veshur keq (fukara i shkreti) i nxori gjoksin eres dhe i tha : fryj moj ere fryj ne gjoksin çelik te jevgut por ske ç’far te me besh se jam trim mbi trimat ( fliste rakija ) .Era kishte punen e saj dhe vazhdonte te frynte eger e me eger per te treguar qe dimri erdhi por jevgut te shkrete, gjoksi filloje ti behej grope nga kerrusja prej te ftohtit . Epo nuk duroi jevgu i bere kallkan nga i ftohti e me ti u drejtuar eres me nje ze te çjerre si ne te qare : Po ti moj ere s’ke turp me nje jevge te gjore merresh !!!!!!!!!! Etiken e fabules nxirreni vete .

 15. sofia says:

  Mbreme degjova Preç Zogaj tek Fevziu. Aman çfare te degjoje! More po kaq kaqole ngelen keta njerez qe shkruajne dhe libra? perse i shkruajne, kujt ja shkruajne, kush i lexon se une librat e Preçit nuk mundem te prek me dore Dhe e di pse? Sepse Preçi nuk degjohet kur flet idiotesira si ato te mbremshmet si dhe heret e tjera. Intervista e Edi Rames te “skai” grek nuk diskutohet qe ishte interviste e nje shqiptari politikan, dashamires, vizionar, diplomatik, por dhe shume reale. Si nuk thone dot nje flaje, jo te mire se te miren s’e kane dashe kurre keta lloj njerezish, por nje fjale qe te qendronte dhe si per te shkare si shket pordha ne brek, thone: po çfare beri, a tregoi ndonje programe qeverie se ç’do te beje; vetem retorike dhe folklor beri. Po pse o bastarde te lidur, programin qeveritar do te ja paraqiste grekut Rama? Po pse o shpirtezinj folkorin ja keni ndryshuar kuptimin dhe e quani diçka bastarde si jeni vete? Po folklorin e degjojne gjithe shqiptaret tere diten dhe naten. Po pse ore, te gjitheve ju ka pjelle Sali Berisha qe ne çdo ekran televizori del si lugat, flet si lugat dhe kriminel qe eshte. Po denoje vetem nje here krimin dhe lugatin, vetem nje here. Po nuk e beni dot se jeni dhe vete nje purthe qe qelbet dynjane.

 16. Jimi says:

  Vertet mor Nikoll Rama di ta luaj pokerin e tavolines se kazinose edhe munde te fitoj ne te . Por ne tavolinen e pokerit te politikes Ballkanase, Rama luajti me karten Shqipetare dhe ketu nuk behej fjale te fitonte Rama ,por ketu duhet te fitoj Shqiperia ato te cilat te tjert ja kane mohuar ne shekuj dhe ja kane lene peng ne rruleten e kazinose Europiane! Vertet politika eshte kurve por kryeministri s’duhet te jete kumarxhi edhe pse do ti duhet ta luaj kumarin ne menyre perfekte!

 17. MIRDASH says:

  EDI RAMA ESHTE SHABAN QOSJA I BALLKANIT,E QUANTE BEJTJA.UNE NUK E QUAJ KESHTU.NE KETE RAST UNE I JAP VLERESIM EDI RAMES LE TE THONE KUSH TE DOJE,PAS INTERVISTES EDI RAMA DUHET KONSIDERUAR SI POLITIKAN I MJAFTUESHEM,POR DUHET FRENUAR NGA KESHILLTARET PER TE MOS KALUAR NE RRUGAÇERI.RAMA NE THELB ESHTE AVENTURIER NGA TE GJITHA PIKPAMJET.PO E DINI JU ATDHETARE QE AVENTURIRE SI EDI RAMA I DUHEN SHQIPERISE?!PA AVENTURIRE,PA BAGABONDE DHE MASHTRUES SHQIPERIA NUK BEHET.NE FUND FARE LE TI BEJNE EDHE SHURREN SHQIPERISE DHE TE IKEN NGA SYTE KEMBET

 18. kodrasadikitk says:

  Edi Rama se pari u tregua burre i forte e atdhetare perpara kryeministrave te ketyre dy vendeve fqinje vnde keto qe kan e kan pasur prtendime nga ma te ndryshme ndaj Shqipnise e Kosoves.Sido qe te jete Kryeministri pak ka folur nese merret parasyshe ajo se qka ka mbete pa u thene e pa u zgjedhur ne raportet tona me keto shtete.Paramendone se as 5 % e popullsise serbe qe jetojne ne Kosove e kan gjuhen e tyre shtetnore ,shkollat fillore ,te mesme e fakultetet.Kurese ne Greqine fqinje mbi 50% e popullsise jan ken e jan Arvanitas -SHqiptare pa asnji shkolle shqipe te asnji niveli .Kurse ne Serbine fqinje nji krahine e tere shqiptare Sangjaku i Pazarit te Ri krahine ne te cilen ska asnji shkolle shqipe e ajo popullsi po asimilohet dita dites .Duhet te thuhet e tju shpjegohet ketyre kryeministrave se Cipras eshte vete Arvanitas kurse ky kodoshi i Serbise kinse qenka nipe i Kosoves bire i nji gazetari nga Opoja sipas nji gazete te Zagrebit….

 19. DETARI Atlantidhes @ says:

  Edi Rama , jo vetem komshinjte tane armiq shekullore ju beri …….zbor…, por edhe gazetaret i ka bere qe te shkruajne sakte dhe pasteredhe kur jane antishqiptare .
  Bravo ,nji shkrim shume i sakte .

  1. Albani says:

   Shkrim i sakte,por i shkruar me gjuhen e nje rrugaci,Edi Rama nuk po ben sport dhe duel,por po mbron cshtjen Shqipetare,po e mbron ne menyre Evropiane dhe te zgjuar.
   Nikoll Lesin Botues e njohem dhe botues do ta percjellim,nuk eshte i afte per me shume,por ziline nuk e fsheh dot.
   Cfare te besh,nuk kane lindur te gjithe qe te behen te medhenj.

 20. Mallakastra says:

  Bravo Lesi per here te pare qe flet mire per Ramen.

 21. Para Laci says:

  Bravo Nikoll, shume mir ke shkrujt. Si per ironi, Rama I ngjan me shume grekeve te lashte se sa barbari Cipras.
  Orator, Po.
  Argumentativ, Po.
  Kur flet te tjeret degjojne, Po.
  I pa frikesuar te shpreh mendimin e tij, Po.
  Urrehet pse thote te verteten, Po.
  Stoik (pranon gjerat ashtu sic jane), Po.
  .
  .
  .
  .

  Cipras…?

 22. More nje pietje kam unee.
  Kush ja beri me mire salikomunisti qe i fali detin edhe toke per varret dhe i lepinte me nderen grekeve apo Edi qe ja tha ato qe jane te verteta dhe per te thene?
  salihaleja eshte mesuar me lepirje qekur ishte sekretar partie dhe me intriga dhe lepirje arriti deri ketu ku eshte dhe eshte gati te fale komplet Shqiperin qe te kenaq egon e tij karieriste dhe gjakpirse

 23. Guri says:

  Sa po duket se Nikoll Lesit po i dhimbeska -greqia,po ne qoft se eshte pro grek ate her t’i marre plaçkat dhe ne te shkoje ne greqin e t’i te dashur.

 24. nazmi says:

  Kapriçot e Rames me fqinjet i paguajn emigrantet shqiptare eshte kosto e rende per popullin qe ai as qe pyet fare vetem politiken dhe diplomacine qe jane kusht per nje lider qe udheheqe nje shtet ky nuke i njeh fare me arrogance e fodullek nuk arrihet asgje sapo kane filluar kostot per qeverisjen qe po ben.

 25. O Tony, na rrofshe tr…in ! Pse nuk e thua qe vodafonin grekeve ja u dha Sali krimineli?

 26. Fati says:

  Nuk e di a eshte trimeri e Rames apo eshte momenti historik i Shqiperise por nNa pelqen nuk na pelqen kjo eshte e vertete.

 27. Tosi says:

  Edi Rama e mprehu shpaten edhe nje here o per situaten.
  Edhe plehra do hame dhe armikut doren nuk ja shtrijme, kurse barin do ta nisim te terin per eksport qe ta derrmojme armikun fare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *