VIDEO/ Tension në Parlament, Berisha fyen socialistët: Jeni racë e fëlliqur!

berishaKa qenë e tensionuar situata në Kuvend në momentin kur po fliste ish­-kryeministri Sali Berisha i cili në fjalën e tij përdori shprehje fyese dhe iu drejtua socialistëve duke i thënë se “jeni rracë e neveritshme”.

Kjo ka shkaktuar edhe ilaritet në sallë, ku më i zëshmi ka qenë nënkryetari i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla i cili ka ulëritur në drejtim të Berishës por edhe të drejtuesit të seancës, Edmond Spaho, të cilin e ka kritikuar për mënyrën se si po e drejtonte seancën sepse i la më shumë kohë Berishës të fliste se sa parashikon rregullorja për replikën.

Teksa Balla fliste, Berisha kërkoi nga drejtuesi i seancës “nxirre jashtë atë”, por nga ana tjetër, ishte deputeti demokrat Asllan Dogjani i cili po kapej me fjalë me Ballën në distancë, sa në dy momente Dogjani është çuar dhe ka tentuar t’i afrohet dhe ta qëllojë Ballën por e ka mbajtur nga xhaketa kolegu që kishte pranë.

Spaho­-Ballës: Për shumë më pak se kaq e përjashtuat zotin Paloka, tani edhe ju qetësohuni.

Berisha­-Dogjanit: Zotërinj deputetë, personave që heqin fytrën dhe përdoren si leckë nga kryekumbara mos i kushtoni asnjë vëmendje. Me kaq unë e mbyll fjalën time, nuk të dëgjon njeri Shals. (Eduard Shalsi në foltore për të marrë fjalën)

Taulant Balla: Zoti kryetar, ju tërheq vëmendjen për mënyrën si drejtoni seancën, replika është 2 min. Këtu kishte një fyerje nga parafolësi për cështje rracash se ky zotëria është mësuar ta ndajë Shqipërinë me rraca dhe shqiptarët kanë ditur mirë t’ja japin shuplakat, pati edhe një fyerje kundrejt ministrit të Jashtëm, je komplet paburrë, që të fyesh një ministër të Jashtëm, më të mirin që ka pasur Shqipëria në këto 25 vjet për gjithcka ka bërë për çështjet shqiptare, ka folur sic duhet kur ti as nuk guxoje t’i përmendje ashtu sic duhet. Fole këtu për lidhje me Serbinë e kompanitë serbe, po Damirin e harrove?

S’ke punë me rracat në Shqipëri. Ti po, ke gjak të përizer dhe ndoshta s’ke lidhje me shqiptarët, ti je tradhëtar.

Berisha i përgjigjet Ballës: Nuk duhet të komentoj shpifjet dhe trillimet e një njeriu që në pafytyrësi të plotë para kamerave mohoi se është dënuar me vendim të formës së prerë si shpifës ordiner me urdhër të Ramës. A mund të komentohet shpifësi? S’mund të komentohet, shpifësi është shpifës edhe 40 ditë po ta lyesh me sheqer zift del. Ndaj edhe i them mjeranit Edi Ramës se sa herë që ti përdor një mjeran të akuzuar të dënuar për shpifje, të akuzuar për përdhunim, të akuzuar për trafik prostitucioni, aq më shumë del cullak por jo sic ke dalë në plazhet e botës, por del moralisht jo trupërisht por moralisht si cullak që je.

REMOTE_ADDR:[]

22 komente në “VIDEO/ Tension në Parlament, Berisha fyen socialistët: Jeni racë e fëlliqur!”

 1. Fatosi-kosove says:

  Ah mjer shqiptaret qe duhet te torturohen çdo te enjete ta degjojne sali berishen qe sdi as vet se çflet,e nis me diqka ,vazhdon ne nje teme krejt tjeter qe ska asnje lidhje me temen,vazhdon duke share e fyer çdo ke ne salle qe nuk eshte pjese e kopese vrastare PD,vazhdon me sulme per Ramen dhe qeverine,na flet per drogen dhe mohon se Lazarati ishte qerdhe e tij dhe e PD-s qe kultivonte qindra hektar hashash,pastaj flet diqka per gjyshin e Rames dhe kalon te ndrikullat ,tamam si nje i qmendur qe flet diten dhe naten ato qe i vijne ne goje,por e gjithe kjo ka nje te mire ,se me nje kryetar te tille PD do te jete perjete opozit edhe pse fyese per shqiptaret,por nje gje nuk e kisha menduar kurre,ate qe te kete kaq shume shqiptar qe ta votojne kete njeri edhe pse shifet qarte se sa e duan serbet dhe greket,pra si ka mundesi qe te kete kaq shume shqiptar proserb e progrek.

  1. Saba says:

   A ka me te flliqyr se ky debill ky psikopat ja morr frymen shqiptarve nuk ka dit qe nuk ndodhin vrasje per kot fare eshte per te ardh keq por ne rastese dueshte te hiet qafe ateher duet hekur ket te cmendur ai qe e pastron ket psikopat do te uroeshte nga zoti.

 2. doli vici says:

  para disa kohesh nje deputet socialst u hoq nga parlamenti se rrahu me shuplaka deputetin rrugac strazimir alltia. po rrugacet te tipit palooka, mul noka e se fundi doli edhe nje tjeter nje far dogjan-islam-social-democrati. pse nuk perjashtohen keta rrugacer. palooka e ka me perseritje se ka pase dhunue gjeneralin grek arben imasmi duke I thyer dhembe e nofull. balla te dononcoje berishen per shpije ose te pranoje se eshte prdhunues. berisha ose ka dokumenta qe fundosin balle ose eshte vet berisha I tille. rrofte pd-ja me ne krye sali vicidoli e bashkepunetoret e tij mul nok, strazimir alltia, kac islami,asllan dogja, albina shurra, albana vokshi e ed palooka. urraaaaa. perpara.

 3. Azio says:

  Po a ka me rrace e ndyre se je ti mor shkerfhate,more tradhetar I qelbur.
  Ti fyen mijra shqiptare,por edhe per kete si per te gjitha poshtersite qe I ke bere ketij populli e vendit tone meriton te te varim per koqesh,more I pacipe e bastard.Pthu!

 4. Rr. B. Gramshi says:

  Durimi ka nje kufi. Perfundimisht ketij plehere duhet treguar vendi.
  Mjere ai popull qe i historikisht i vrane personalitetin.

 5. kodrasadikitk says:

  Me keqardhje ,100 vjet shtet e deputetet e parlamentit te jene ne kete nivel te vetedijes e kultures .Deputetet duhet te ishin te nivelit Eu dhe bile edhe mbi nivelin e tyre sepse kemi te bejme me nji shtet te vogel dhe me komponente homogjene .Berisha duhet te penzionohet sa ma pare e si kofte vofte kurse te tjeret te shikojne interesat kombetare e shtetnore ,u bete hore para popullit i cili po ju voton pa ju shoshitur fare deri kure….

 6. nord.al says:

  Nje keshille deputeteve socialiste ; cdo sharje te Sali Berishes priteni me kenaqesi, priteni si kompliment sepse kur te shane i poshtri vetem rritet vlera jote. Ai ka kenaqesi patologjike kur sheh se ju i merrni seriozisht marrezite e tija. Buzeqeshni dhe do te shihni si terbohet hijena.

 7. Angjelini says:

  Sali Gerdeci mire j`au ben socialisteve pasi ato moren nje shumice per te qeverisur, luftuar korrupsionin dhe ndeshkuar grabitesit e pasurise kombetare por fatkeqsisht deshtuan. Berisha dhe e gjithe ceta e tij jane te lire. I lire eshte Xeni, Mediu, Imami, Topalli, Basha, etc. Une jam dakord me Fatosin se populli ka fajet e veta per voten e tyre per komunistin dhe shkaterrusin e shqiperise Berisha por ama, qeveria i ka te gjitha mekanizmat ti jap fund kesaj shfaqje te shemtuar. Keshtu qe ne p…. te sembes vafshin te gjithe (i kerkoj ndjes lexusit per fjalen banale).

  1. Bushi says:

   Angjelini! Mire thua ti,qe t’i japin fund ketij njeriu te mbrapesht dhe thua se i ka te gjitha mekanizmat qeveria.Puna eshte se qeveria nuk i ka mekanizmat qeveria e soteme.se i ka qeveria e djeshme.Kujt tja thote apo ta denoncoi? Te Adriatik Llalla? Saliu sot e ndjen vehten te sigurte,se ka menduar qe me pare se do vij nje dite si kjo e sotmja dhe ka vene ne drejtesi te gjithe njerzit dhe militantet e tij. Asnje nuk e therret Berishen per gjykim,se prokuroret dhe gjykatesit jane te korruptuar.Prandaj qeveria e soteme e di qe nuk bene dot gje.Kete pune e rregullon vetem miratimi dhe berja deri ne fund e reformes ne drejtesi.Por fatkeqesisht ajo ka ngelur ne heshtje.Prandaj Berisha dhe lakenjet e tij shijne si t’u doje qejfi.

 8. Lloji says:

  Dihet loja e Rames me Berishen, fiton pa pik problemi zgjedhjet e ardhshme me diarene qe nxjer Sala nga goja e nga veshet…
  Pas zgjedhjeve 2017 e pret nji a ardhme e zymte salserbin me drejtesine!

 9. Delli USA says:

  Ndoqa konferencen e shtypit te deputetit gjerman Kricbaun,here me dukej se fliste Sali Krimineli,here si nje oficer nazist,njeri me prepotent si ky kricbauni nuk ka vajtur ndonjehere ne Tirane.

 10. ATDHEU says:

  Shporuuuuuuuuuuuuuuuu, kelysh serbie

 11. Relax says:

  Eshte gabim te thuash per Berishen qe eshte tradhetar,te gjithe e dine qe nuk eshte shqiptar,lufton per kombin e vet sllavo-grek.

 12. undefined says:

  Rropt ku ti kesh berishe dhe ajo partia jote race me te qelbur nuku ka se ju

 13. Lpl. says:

  Jo vetem race e keqe , pjelle e keqe skan bajmin e Zotit .Kjo eshte shprehje e vjeter per komunistet pjelle e keqe , edhe tek filmi Vlashit i thote pjelle e keqe , edhe ketu autori ka marre ate shprehje se ajo ka egzistuar per komunistet ne popull , pavarsisht se shikohet ne te dyja anet te regjimit .Berisha eshte kush eshte por komunizmi dhe pjella e tyre jane plage e pasherueshme per vendin dhe na pengojne te jemi si te tjeret 50 vjet e shkaterruan ate vend me gjithe dhunen shteterore dhe makinen e propagandes dhe internimet burgjet vrasjet , dhe i thojne Berishes pse se ndertove demokracine kur e more me koperativa bujqesire dhe ndermarrje te falimentuara para 20 viteve , ose tete vitet me vone .Tete vitet e Berishes po permend emrin kot se nuk kam simpati per te , u bene njerez gazetare politikane biznesmene fshatare qytetare ishte perjudha me e begate per Shqiptaret tash 1000 vjete qe perfituan edhe banoret me te thjeshte , moren fryme lirshem shpresuan , po mund te jetojme ne kete menyre nuk na duhet pasuria na duhet familja shtepia mjafton kaq ishte .Komunistet as ne gjume ste lene rehat , me regjistruar lopen pulat thote , keta jane te miat mor jane te femijve mi , neqoftese ti ma bjen lopen na ushqeu atehere eshte e jotja , ide komuniste ne i trashegojme bagetite brez pas brezi kta veten ne librat e Enverit ishin se tani as librat si kane me figurat e bagetive shtepiake .Kot i genjene mendja sdo jene aty se di vijne te tjeret nuk qeverisin 50 vjet me ngul kembe si dikur .

 14. Kanina e Ismailit says:

  Mbani vesh more SHqitare,PO flet SALi SERBI, KRYE(K)ARI I partise serbe ku 25 vite me radhe vrau djemt e nenave SHqiptare dhe dogji SHqiperine !
  KY ESHTE SALI SERBI I BIRI ESAT PASHE TOPTANIT,qen bire qeni 700 breza….DOBIC SERbie!!!!

 15. mokja says:

  Keta te pd bejne te gjithe si kaubojsa thua te jene kaq te zot

 16. . says:

  kollovari i sllavices me i zi se korbi.

 17. dibrani says:

  jemi me ty zoti zoti sali sali berisha berisha kete lloje gjuhe duan rilindasit gjuhen e forces ndryshe nuk kuptojne,rroft donald trampi i shqiperise

 18. DRINI says:

  Zoti Sali Efendi ne cilen rregullore te parlamentit e ke lexuar qe nji “pallosh” me emerin Sali Trapi ka te drejte ti fyeje deputetet simbas qejfit te tij ,per te fshehur pasurine marramendese qe kane vjedhur ajo rraca serbe zeni-argita me ate fytyre si merimage,qe po te kalojne ne rruge I njofin te gjithe ,por ti ke te drejte ,se I ke te gjitha ne dore me Prokurori,GJykaten e larte ,Presidentin zvarranik,kryetarin e parlamentit Ilir-Kokemadhi ,por ati populli ti ju vjen hakut se ti I ke share me liber shtepie dhe po ky popull te voton ,jo se jane budallenj por kane frike prej teje se ti je “QENI-I-PABESE,te vret diten dhe te qan naten.

 19. Shijaksi says:

  Flliqesisat perjasht nga parlamenti,e kan bo si pronen e tyre

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *