AKUZAT/ Shpërthen ish-kryetari i PD: Njerëzit e Arben Ristanit na kanë vënë koburen në kokë. PD s’ekziston në Vlorë e Himarë, tani jemi shtojcë e PBDNJ e PDIU

meminajIsh- kryetari i Partisë Demokratike të Vlorës, Moisi Meminaj, ka hedhur akuza të rënda ndaj drejtuesve të PD-së në Tiranë.

Meminaj, që e larguan nga PD pa garë dhe pa asnjë motivacion, thotë se PD në Vlorë është si mos më keq dhe në disa zona, është kthyer në shtojcë të PBDNJ-së dhe PDIU-së.

Ai flet edhe për kërcënime me armë nga njerëzit e Arben Ristanit, që janë afruar së fundmi në PD, edhe pse kanë një të kaluar kriminale.

Statusi në Facebook i Meminaj:

Me zastava te koka!!!

Sepse ne i dinim pasojat e riorganizimit prandaj dhe folem. Demokratet e Vlores ishin nder te paret qe folen me ze dhe figure. Shqetesimin e tyre te argumentuar mbi pasojat e riorganizimit ja percollen edhe kryetarit Basha me ane te nje peticioni.

Ne emer te demokrateve fola dhe une, jo per te ruajtur karriken e kryetarit, absolutisht jo.

Jam shprehur kunder riorganizimit duke e quajtur Denim Kolektiv pa Gjyq, kam kerkuar te mos preknin strukturat pasi moren ate qe deshen ne PD dega Vlore, Ju kam thene: Kursejini seksionet.

Si reagoi PDSH; shperfilli totalisht kerkesat e domokrateve. Me thane se po flisja njesoj me gjuhen e kundershtarit, gati- gati te me shpallnin armik te popullit, pse thashe te verteten.

E verteta eshte e hidhur!

Por cfare ka ndodhur realisht me procesin riorganizimit te deges Vlore ?

A kane qendruar shqetesimet e demokrateve te Vlores?

Po e nis me Himaren!!!

Ne analizen pas zgjedhore me 1 Nentor 2015, nder te tjera jam shprehur se me orientim nga lart strukturat tona rast pas rasti u jane bashkangjitur aleateve dhe ne rastin e Himares me PBDNJ, efekti i se ciles perfshiu dhe Hore –Vranisht ku struktura tona bashkepunuan hapur me kandidatin e OMONIA-s, Bejleri.

Pra procesi i shkrirjes se strukturave tona me ato te OMONIA-s kishte filluar qysh heret, tashme vecse po konkretizohet.

Kryetari i Grupseksionit Himare jo vetem militant historik, por edhe nje patriot i flakte zevendesohet jo me votë, por komandohet nga kreu i Grupit te Punes me ato te Omonia-s , mundsisht lidhje gjaku dhe biznesi me perfaqesues te MAVI.

Gjithashtu kane komanduar edhe nje tjeter ne Lukove duke anashkaluar vullnetin e strukturave.

Cfare po ndodh ne Vlore ???

Situata ne Vlore eshte edhe me kaotike, kryetar e sekretar seksionesh militant prej 26 vitesh jane perjashtuar nga procesi zgjedhor, jane zevendesuar ne tavoline me servile, sahanlepires e bij komunistesh. Kryetar grup-seksioni jane skualifikuar pa arsye nga procesi i rizgjedhjes.

Kryetar te grupeve te punes kane perzgjedhur kryetar e sekretar vellezer e motra, xhaxhallare e dajallare vetem e vetem te zgjidhen kryetar dege ose ne sherbim te urdhrave nga lart.

Per interesa te ngushta kontrolli mbi strukturat ndahet grupseksioni Qender ne dy pjese. Aspak ne sherbim te maksimizimit te votes ne 2017.

Dhe me keq akoma sikurse shkruajne portalet “Ne Itali te jesh ne kerkim per vrasje, droge e prostitucion dhe te besh karrierë ne politike kjo ndodh vetem ne Shqiperi”, dhe ky eshte rasti i nje kryetari grupseksioni i cili me bekimin e tutoreve te vet politikanë por vret e po pret.

Dhe strukturat nen presion me kobure Zastava te koka.

Dhe po sipas portaleve, qershija mbi torte, familjare te titullareve te deges Vlore, syri dhe veshi te Arben Ristanit, jane pjese aktive te strukturave te PDIU, Vlore.

Si ta lexojme? Marreveshje? Shitje ?

Ne gjithe kete kaos te duket sikur PD eshte kthyer ne plack lufte dhe harrojne se ajo mbetet pasuri kombetare.

Ec e mere vesh kete pune!

Po deshe mos e beso !

Proces i deformuar =Kryetar i deformuar!

Dega Selenice???

E qete ne dukje por thelle thelle mban ere.

Kjo eshte situata reale ne PD Vlore –Selenice dhe Himare, strukturat ne te gjitha nivelet e saj jane midis dhimbjes dhe zemerimit, ankthit dhe konfuzionit!!!

Kjo nuk eshte PD qe duam!

Ditet e fundit kam degjuar me endje Kryetarin Basha per hapje te PD, belbezova me vete per cfare hapje behet fjale?

Dera e hapur ka qene !

Pasatj ne opozit s’ka nevoje per hapje, njerzit qe duan vijne vet, ne pushtet po do edhe shqyehe.

Mos ndoshta hapja do te sherbeje si fasho per te ndaluar rrjedhjen ???

Wait and See!!!

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “AKUZAT/ Shpërthen ish-kryetari i PD: Njerëzit e Arben Ristanit na kanë vënë koburen në kokë. PD s’ekziston në Vlorë e Himarë, tani jemi shtojcë e PBDNJ e PDIU”

 1. Genc says:

  O Moisi po kush iu ka vene koburen aman. Po ristani vetem lalin ka si te forte dhe lali e di mire bythen Nuk kruhet se e di vete ai.
  Sa per ristanin po iu tregoj nje histori.
  Para ca vitesh shkou ky trimi me rusmajlin e ca te tjere ne dardhe per weekend.
  Ata fshataret atje kishin zene nje derr te eger dhe e kishin lidhur. Per respekt te ktyre “vipave” i thone ristanit do ta vrasesh. Dhe ky i merr njerit pistoleten dhe gjuan derrin e lidhur. Mbaron gjith fisheket dhe derri shendosh si kokrra e molles. Se cfare i thote fshatari pastaj ristanit ta thote vete… ose e themi here tjeter.
  Ja Moisi ky eshte Ristani.
  Dhe dicka tjeter.
  Pyeteni pak ristanin kur te vije ne vlore ka blere makina me detyrim ndonjehere?

 2. 007 says:

  O moisi vella mire kjo se ju paskan terrorizuar ky qe me dy dopje shkone per ne te semes edhe ky ne te semes paska ushtare,po me pbdnj dhe pdiu pse me dule grekun

 3. Shqiptar says:

  Eshte shume e vertete.Lulzim Basha dhe Sali Berisha ne Himare bashkpunojne me Anti-Shqiptaret e MAVI.Dionisis Bejleri eshte nje prej personave te grupit terrorist MAVI qe ka marre pjese ne vrasjen e ushtareve Shqiptare ne posten e kufirit ne fshatin Peshkepi.Gjeresisht i njohur si akti terrorist i Peshkepise i vitit 1994.

 4. Fatosi-kosove says:

  Ka shume vite qe shqiptaret i kishin kuptuar keto qe vetem sot i thot z.Moisiu,me kujtohet se sa here qe kishte zgjedhje sali berisha i bante thirrje simptizanteve te PD-s qe ta votojne kandidatin e melos nga PBDNJ,apo te OMONIA-s dhe pa fije turpi thoshte mos e votoni kandidatin e PS-s edhe pse ishte me gjak shqiptari,e tash si i qmendur qirret ne foltore te kuvendit duke i thene ministrit te jashtem z.Bushati si proserb e progrek,ku ne fakt ishte vet dhe eshte i tille,e kishte edhe keshilltari per siguri kombetare serbin fazlliq,prandaj z.Moisiu nuk eshte qudi se edhe ju ka vene armet ne koke,shiqyr zotit qe je gjalle e mund te flasesh sot sepse ka shume nga themeuesit e PD-s qe sot hane “DHE”, nuk eshte befasi as futja e komunisteve ne te sepse eshte kryetari vet komunist,deshmitar i rrejshem,falsifikatori dosjeve kunder intelektualeve dhe en fund edhe vrases ateher e sot,prandaj z.Moisiu shiqyr qe e ke kuptuar dhe je gjalle,sot PD eshte nje skuader vrastare e krijuar si “legjionet” e luftes,ku nje te tille ne europe pata fatin ta vizitoj dhe me shume se gjysma e saj ishin te huaj,njerez qe kishin vrare ne vendet e tyre dhe tash ishin futur aty qe te shpetojne koken e tyre dhe te punojne per grupet kriminale,te tille jane edeh strazimiri i cili doli ne proteste me arme,shau,kercenoi e dhunoi edhe policet dhe sali berisha deklaroi se ishte fotomontazh i Rames sepse starzimiri kishte kellefin etelefonit,nderkohe qe e gjithe bota i shifte revolen “zastava” te dhuruara nga baba krajli millosheviq enkas per “demokratet”,poashtu ristani qe e deshmon se eshte i drogeruar ku di te beje pune per njerezimin,ai edhe i dehur armen mbane dhe di ta eprdori,ku eshte Sokol Olldashi,a e di zotni?
  Po noka i trajnuar dhe i regjur nga shkiet,ti prisje se do te beje diqka per shqipetaret,pra ai ka bere mjaft,ku sikur te ishte ne nje shtet ku flet ligji ai do te kalbej ne burg,por per sali berishen elul bashen eshte “Skenderbe”,merreni me mend edhe serbet thonin se Skenderbeu kishte origjine serbe,ndoshta duke aluduar ne nokat,fazlliqat e luliq berishen,besoi se e ke pare para dy javesh ne kuvend kur i ban thirrje greqise qe ta padise shqiperine ne gjykaten e Strazburgut sepse nuk lejoj ti fali detin,po ate jozefine zhelen a nuk e degjoje kur kendonte nga gezimi sikur e kishte mrena se greku ka pozicionuar ushtrine ne kufi dhe do te na pushtoi,a nuk eshte e mjaftueshme kjo zotni qe ta kuptoni se qeni i keq ta sjell ujkun ne torishte,a pak dame e krime i beri kjo kope qensh vendit dhe kombit,dhe quditerisht ka akoma njerez qe i gezohen krimeve te tyre,strazimiri para disa ditesh kur nje poet i kendonte Olldashit ai zgerdhihej sikur kishte fituar duelin,pra edhe çfar duhet te ndodhe qe femijet e tyre ta kuptojne se jane pjelle e kriminelave?

 5. enkeled says:

  Ky kokrra e fshatarit ben edhe si i mënçur
  Ik o debil se le nam nuk merret njeri me ty hale
  Turp ishte kur te vune ty kryatar

 6. karagjozi i trevellazrit says:

  O Moisi po ti vete u shite sa majtas e djathtas per nje tas gjize a derezi. Tani po i sherben LSI-se se me PD-ne nuk nxore ndonje lek te madh vec atyre qe mblidhje dere me dere e qe i perdore per vete e jo per PD-ne. Qekur je zgjedhur ke qene qender konflikti me te gjithe. Le nam edhe me ate kandidatin tend per bashki qe e veshe e dhe e kallangjose po ta kthyen mbrapsht nga Tirana. Ik ore karagjoz se nuk je me i mire nga keta qe shan.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *