Briseida Shehaj: E vërteta e dorëheqjes sime

shehajIsh-zv.ministrja e Ekonomisë, Brisieda Shehaj, thotë se ia paraqiti vetë dorëheqjen kryeministrit Edi Rama.

Shehaj shprehet se dorëheqje lidhet me arsye personale dhe se nuk ka pasur asnjë përplasje me ministren Ekonomi, siç është përfolur në disa media.

Gjatë punës dy mujore me zonjën ministre, por edhe më herët, e kam vlerësuar për profesionalizmin e saj.

Me zonjën Ekonomi kam raporte të shkëlqyera dhe gjithçfarë thuhet lart e poshtë se kam pasur konflikte me të, nuk është e vërtetë. Kjo bëhet për të cënuar integritetin tim dhe të ministres për të cilën gëzoj respekt të veçantë”, është shprehur Shehaj për “Neësbomb”.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Briseida Shehaj: E vërteta e dorëheqjes sime”

 1. vlora.vlora says:

  shyqyr moj cope injorante ,vodhe sa vodhe tani na nxjer arsye personale .Te zenshin mekatet e popullit

 2. kasem gahinji says:

  nuk e njoh dhe as me intereson kjo zonje apo zonjushe. Por nese ti vlora di qe kjo ka vjedhur beji publike ,ose coji ne prokurori.Nuk eshte mire te hedhim probleme dhe te fshihemi pas pseudonimeve.

 3. daku says:

  Kjo eshte edhe me hajdute dhe baxhelle ordinere se Spiropali.

 4. Sokol says:

  Kam qen prezent kur e ka marre ne tel inspektorin e tatimeve qe kishte shkuar per kontroll te miku i saj ne nje klinike moderne; qerohu qe andej qe mos te qeroj nga puna.nuk lane shites rruge me kepuce te perdorura geshtenjapjekes etj pa jau sekuesyruar mallin kurse peshqit e medhenj me miliona tatime te papaguara kjo baxhelle nuk i prekte.kurse ti zagar te komentet qe na tregon gjyqe e prokurorine shqiptare dhe drejtesine je zagar

 5. Bond says:

  Problemi i rende qe ka shkaterruar tashme perfundimisht Shqiperine qendron ne vendosjen e militanteve ne pozicione kyce (pa arsimin e duhur) ose fare te rinj ne moshe (pa eksperience).
  Te tille mund te gjesh pa fund ne te gjithe piramiden shteterore, qe nga komuna me e larget deri ne kryeministri ne poste kyc si kryetare, drejtore, menaxhere, koordinatore, keshilltare, shefa te ndryshem, zv/ministra, gjyqtare, kolonele, etj.
  Kurre nuk do te kete ne Shqiperi ‘buke’ te mire nga ky ‘brume’. Lere pastaj te mendosh per te ngritur nivelin e administrates ne minimumin e kerkesave te BE.
  Pupupu….As behet fjale fare per integrim! Mjere ky popull ne dore te kujt ka rene….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *